Przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się sprawa przeciwko Barbarze Engelking i Janowi Grabowskimu, autorom książki „Dalej jest noc”. Historycy oskarżyli Edwarda Malinowskiego o donosy i w konsekwencji tego zagładę żydowskich mieszkańców jego wsi. Pozew wniosła bratanica p. Malinowskiego, Filomena Leszczyńska.
Przed południem dziennikarze „Super Expressu” poinformowali nieoficjalnie, że odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. W tym samym czasie minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że jak dotąd nie ma potwierdzonego przypadku.
- Chcę, żeby mnie spalili. A co?! Mają mnie robaki jeść?! Od razu chcę się w proch zamienić, chcę być na morzu rozrzuconym, najlepiej w Bałtyku, niech rybki sobie pojedzą… - mówi Wałęsa w rozmowie z Super Expressem
Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia, szuka pomocy przed sądem. Działacz patriotyczny i prawnik zarzuca medialnemu potentatowi dyskryminację treści konserwatywnych.
Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił z rozmowie z Robertem Mazurkiem o sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W wywiadzie szczególną uwagę poświęcono środkom prewencyjnym - tym realnie pomagającym i tym nieskutecznym.
Ukazał się szokujący raport ECPS, francuskiego organu konsultacyjnego ONZ, według którego organizacje Georga Sorosa otaczają Europejski Trybunał Praw Człowieka.
Podczas rozmowy z Jarosławem Kuźniarem, aktor Łukasz Płoszajski, przedstawiający się także jako mentalista, wypowiedział się na temat wyborców Andrzeja Dudy.
Patryk Hałaczkiewicz z Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW, członek ,Bezpartyjnych Samorządowców, jednocześnie dyrektor marketingowy Kolei Dolnośląskich zwrócił się do Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie zasad finansowania kampanii Szymona Hołowni.
Dziś w GW ukazał się artykuł pióra Wojciech Czuchnowskiego zatytułowany "Niebezpieczne związki Patrycji Koteckiej. Niejasna przeszłość żony Ziobry". W treści czytamy: "Zbigniew Ziobro przez lata pomagał w karierze i korzystał z medialnych usług Patrycji Koteckiej. Ona wspierała go jako dyrektor w TVP, a dziś jest żoną ministra i ma kierownicze stanowisko w firmie zależnej od PZU. Wciąż ciągnie się za nią cień niejasnej przeszłości..." - pisze autor.
Radni Prawa i Sprawiedliwości proponują sejmikowi wielkopolskiemu wprowadzenie Samorządowej Kartę Praw Rodzin. "Mam wątpliwości dotyczące motywacji radnych PiS - mówi GW Marek Woźniak - W ich wypowiedziach pobrzmiewają bowiem postulaty autorstwa Ordo Iuris". "Choćby sformułowanie "naród to rodzina rodzin" ono jest po prostu wykluczające, bo wyklucza ze zbiorowości narodowej wszystkich, którzy nie pozostają w rodzinie" - uważa marszałek.
W danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego za rok 2019 wynika, że polska gospodarka pnie się do góry. Okazuje się, że Produkt Krajowy Brutto per capita - według parytetu siły nabywczej - jest już wyższy niż w Portugalii.
- Trzeba zlikwidować kardiochirurgię bo jest za droga jak na Grudziądz (operacje na sercu są i będą w Toruniu, trójmieście i tak dalej), trzeba zmniejszyć oddziały - bo są takie, że wykorzystanych jest do 10% łóżek, trzeba zmniejszyć ilość metrów zajmowanych przez szpital i resztę wynająć - napisał na Facebooku po tzw. "Okrągłym Stole" ws. ratowania zadłużonego szpitala w Grudziądzu poseł Platformy Tomasz Lenz. Do jego słów odniósł się były działacz Platformy oraz były dyrektor szpitala w Grudziądzu, Marek Nowak
- Donald Trump wykorzystuje sądownictwo jako broń dla siebie i swych przyjaciół - niczym autokrata. Jego ataki dewastują państwo, amerykańska demokracja zaczyna się chwiać - pisze Der Spiegel w artykule "W republice bananowej"
Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych właśnie zakończył wizytę, która jest obserwowana w Rosji z wielką uwagą, mało tego, z wielkim niepokojem. Chodzi o jego podróż do Indii, którą rozpoczął od Gudźarat, matecznika premiera Narendry Modi (gdzie sprawował on funkcję premiera w latach 2002–2014), jednego z najbardziej uprzemysłowionych, choć relatywnie niewielkiego bo zamieszkiwanego „jedynie” przez 60 mln osób, indyjskiego stanu. Wizyta, którą już obdarzono mianem strategicznej jest nie tylko odpowiedzią na podobną, którą indyjski premier składał w USA w ubiegłym roku, ale w sposób nie budzący wątpliwości ma służyć budowie partnerstwa, również w kwestiach wojskowych, amerykańsko–indyjskiego.
Szczególnie często myślę ostatnio o przypadku Pawki Morozowa. Starsi czytelnicy zapewne znają jego historię. Historię chłopca, który doniósł na ojca kułaka. Pawlik miał być również organizatorem pierwszego oddziału pionierskiego we wsi Gierasimowka. I miał ponieść straszliwe konsekwencje swojego pryncypialnego „bohaterstwa”, został zamordowany, a po śmierci został „ikoną” ruchu pionierskiego, instytucjonalnego donosicielstwa, kolektywizacji i państwowej wrogości wobec rodziny jako przetrwalnika zacofanych, prymitywnych konserwatywnych norm społecznych.
Kilka dni temu, w trakcie spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łowicza, jeden z uczestników emocjonalnie dziękował prezydentowi za wprowadzenie programu 500+. Mężczyzna dodawał, że jest ojcem pięciorga dzieci i tylko dzięki 500 + jedna z jego córek może studiować. Sympatycy opozycji w licznych komentarzach twierdzili, że człowiek ten był podstawionym działaczem PiS-u. Teraz do mężczyzny dotarli dziennikarze TVP Info.
Podczas dzisiejszego posiedzenia rząd przyjął projekt ustawy o kolejnym w 2021 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów,
Według różnych szacunków było ich nawet 120 do 180 tysięcy. Wszyscy mieli zniknąć. I to nie tylko w sensie fizycznym, zlikwidowani przez późniejsze „autorytety”, straceni po pokazowych procesach zatwierdzanych przez sędziów, którzy kładli podwaliny pod system sądowniczy PRL i III RP, czy zakatowani w ubeckich katowniach. Mieli również zniknąć ze zbiorowej pamięci lub pozostać „bohaterami” czarnych legend.
Gdański Sąd Apelacyjny odebrał obszerne pismo Prokuratora Generalnego z 31 stycznia 2020 r. w sprawie wyroku w sporze między Krzysztofem Wyszkowskim a Lechem Wałęsą. To tzw. skarga nadzwyczajna. Obszerne fragmenty pisma opublikował portal PolskieRadio24.pl
Prokuratura postawiła zarzuty siedmiu osobom w związku z organizacją zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas którego zamordowano Pawła Adamowicza.