Do ostrej wymiany zdań na Twitterze doszło między Krystyną Pawłowicz a Radosławem Sikorskim. „Bujaj się, wariatko” – napisał Sikorski do poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Europosłanka Platformy Obywatelskiej na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej.
Donald Tusk 3 maja wygłosi na Uniwersytecie Warszawskim wykład "Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach". Były premier już od połowy kwietnia podgrzewa nastroje przed tym wydarzeniem przekazując dziennikarzom informacje, że „tego dnia będzie miał coś ciekawego i ważnego do powiedzenia". – Uchodzę za tuskologa, tudzież nemesis Tuska z racji minionej konfrontacji. Jak będzie? Nie wiem. Wiem natomiast, jak powinno być – w programie „Koniec Systemu” Doroty Kania powiedział europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
Polonistka Monika Niedźwiedzka opowiedziała o tym, jak przyszła do kościoła i wetknęła flagi LGBT w Grób Pański.
Dziennikarz "Krytyki politycznej" zareagował na kondolencje min. Glińskiego względem zmarłego prof. Karola Modzelewskiego inaczej niż wielu komentujących. Otóż Jakub Majmurek marzy o czasach, kiedy określenie "komunista" będzie po prostu definicją poglądów politycznych. Zgadza się Tomasz Walczak z SE. Na sprawę zareagował m.in. prof. Romuald Szeremietiew.
Porównując poparcie dla partii politycznych w wyborach parlamentarnych oraz preferencje wyborcze z okresu kwietnia 2019 roku, socjolog Marcin Palade zaprezentował ciekawy wykres zmian tendencji wyborczych.
Wydaje się, że jednak nie musimy obawiać się częstych ostrzeżeń środowisk związanych z opozycją, które ostrzegają przed spadkiem inwestycji w Polsce jako czynnikiem spowalniającym rozwój gospodarczy.
- Szanowni, 3 maja Donald Tusk wystąpi w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego z – jak twierdzi – "ważnym przemówieniem". Kluby „Gazety Polskiej” zamierzają przywitać „króla Europy” pikietą, która będzie się odbywać pod hasłem: "Nie chcemy Niemca, nie chcemy Ruska, ani powrotu Tuska!" - zaprasza działacz niepodległościowy w okresie PRL, członek Solidarności i Solidarności Walczącej, szef warszawskiego Klubu Gazety Polskiej Adam Borowski
Komisja Krajowa i Zarząd Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ Solidarność zapraszają na XXVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Robotników i Pracodawców do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniu 1 maja 2018 roku. Intencja generalna: "Św. Józefie wzorze pracujących módl się za nami'
Do kontrowersyjnych sytuacji doszło w programie Big Brother emitowanym w TVN7. Część widzów i uczestników uważa, że wykonywano w nim gesty nazistowskiego powitania. Miały również miejsce homofobiczne żarty na temat jednego z uczestników
- Biuro prawne Telewizji Polskiej S.A odpisało naszemu adwokatowi, który reprezentuje Fundację w sporze o „plastelinowy świat” skonstruowany przez panią Barbarę Pielę. W tym świecie kroję kasę, przekładam ją z miejsca na miejsce, wyczyniam jakieś nieprawdopodobne brewerie, które mają na celu wszystkie zebrane przez Fundację pieniądze wpakować do przedziwnego pojazdu nakręconego wielkim kluczykiem prowadzonym przez panią Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Wszystko polepione z plasteliny – ja szkaradny ponad wszelką miarę, co może i w wersji plastelinowej tak wygląda, nie mam o to pretensji. Ale dlaczego w sposób niejasny przewalam kasę do worów? Tego już nie mogę zrozumieć. Więc poprosiliśmy Telewizję Polską, aby najnormalniej przeprosiła, bo mówiąc delikatnie język nienawiści w tym dziele jest podły i krzywdzący dla bardzo wielu osób dla których symbol Orkiestry ma sens.\n\nBiuro Prawne Telewizji Polskiej odpisało: „W imieniu Telewizji Polskiej S.A, w oparciu o udzielone mi pełnomocnictwo, w odpowiedzi na wezwanie do zaniechania oraz usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych pana Jerzego Owsiaka w audycji nadanej 10 stycznia 2019 r. uprzejmie informuję, że Telewizja Polska S.A nie uznaje uzasadnionych roszczeń za zasadne”. I tu podpis radcy prawnego. - żali się na Facebooku Jerzy Owsiak, jednocześnie zapewniając, że nie czyni tego po to żeby się pożalić
We wtorek, 30 kwietnia br. na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej odbyła się druga tura rozmów przy „Okrągłym stole” edukacyjnym. Obrady, będące kontynuacją sesji plenarnej zorganizowanej w piątek, 26 kwietnia na Stadionie Narodowy, miały charakter roboczy i koncentrowały się wokół następujących tematów: „Nauczyciel w systemie edukacji”, „Jakość edukacji”, „Nowoczesna szkoła”, „Uczeń w systemie edukacji” oraz „Rodzic w systemie edukacji”.
Drodzy Rodacy! Przed piętnastu laty Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Był to wynik decyzji podjętej przez Naród w referendum i efekt wspólnych starań wielu osób, które – działając ponad politycznymi podziałami – uznały, że taka właśnie jest polska racja stanu.
W rozmowie z "Wirtualną Polską" rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak zdradził nowe informacje nt. dzisiejszej próby samospalenia przed Kancelarią Premiera.
Jak podaje agencja Reutera, w protestujących przed bazą wojskową La Carlota w Caracas wjechał pojazd wojskowy. Wcześniej niedaleko tego miejsca odbywał się wiec szefa wenezuelskiej opozycji, Juana Guaido.
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił decyzję określającą warunki zabudowy z maja 2015 roku. Stwierdzono wtedy, że inwestycja nie zagraża środowisku i przyrodzie Puszczy Noteckiej.
Gośćmi Katarzyny Janowskiej w programie "Rezerwacja" na łamach Onet.pl byli Jacek Borcuch, Krystyna Janda i Kasia Smutniak, twórcy filmu "Słodki koniec dnia". Krystyna Janda nie omieszkała przy tej okazji ponarzekać na sytuację w kraju, a Jacek Borcuch w ostrych słowach skrytykował ściągnięcie kontrowersyjnych prac Kozyry i Natalii LL z wystawy w Muzeum Narodowym.
Policja wciąż poszukuje sprawców zbezczeszczenia Pomnika Martyrologii Dzieci, tzw. Pękniętego Serca w Łodzi. Ktoś na pomniku wymalował swastykę, a także imię i nazwisko znanego polskiego koszykarza, Marcina Gortata. Jak się okazało, ten chuligański incydent stał się dla ks. Wojciecha Lemańskiego kolejną okazją do tego, aby uderzyć w rząd.
Pod Kancelarią Premiera na al. Ujazdowskich w Warszawie doszło dzisiaj do próby samospalenia. Sprawę skomentował znany, zajmujący się monitorowaniem działalności mediów, fanpage "Nagroda Złotego Goebbelsa".
W 2018 roku polska gospodarka wzrosła o 5,1 proc., najmocniej od 2007 roku, a według Międzynarodowego Funduszu Walutowego w tym roku rozwinie się o kolejne 3,8 proc. To więcej niż przewidywany średni wzrost dla świata, który według prognoz ma wynieść 3,3 proc. i najwyższe tempo wśród dużych krajów. Problemem jednak jest wciąż przewaga konsumpcji nad inwestycjami.