Lekarze papieża informują o stanie jego zdrowia i podają dokładną diagnozę Wiadomości
Lekarze papieża informują o stanie jego zdrowia i podają dokładną diagnozę

Papież Franciszek spędził popołudnie w Poliklinice Gemelli na odpoczynku, modlitwie i pełnieniu niektórych obowiązków roboczych – stwierdza oświadczenie dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruniego, opublikowane 30 marca wieczorem.

Kolektyw LGBT broni zabójczyni z Nashville. Masakra motywowana ideologicznie? Wiadomości
Kolektyw LGBT broni zabójczyni z Nashville. Masakra motywowana ideologicznie?

W poniedziałek w prywatnej chrześcijańskiej szkole podstawowej w Nashville napastniczka identyfikująca się jako osoba transpłciowa zastrzeliła sześć osób. Troje to dzieci w wieku 9 lat, kolejnych troje to dorośli, w tym dyrektorka szkoły. Policja zastrzeliła 28-letnią zabójczynię, by zapobiec dalszej strzelaninie. W obronie kobiety stanął lewicowy kolektyw LGBT Trans Resistance Network.

Wkrótce w całej Polsce XIII Noc Konfesjonałów Wiadomości
Wkrótce w całej Polsce XIII Noc Konfesjonałów

Po raz trzynasty w kościołach w całej Polsce w okresie Wielkiego Tygodnia odbędzie się Noc Konfesjonałów - oddolna inicjatywa duchownych, polegająca na zorganizowaniu w późnych godzinach wieczornych lub w nocy dodatkowej spowiedzi dla osób zabieganych. - Dzisiejszy człowiek jest bardzo zabiegany i z tą aktywnością coraz bardziej wchodzi w noc, a spowiedź jest sakramentem, który zaprasza do świadomego i pogłębionego przeżycia świąt - tłumaczy ks. Grzegorz Adamski, krajowy koordynator akcji Noc Konfesjonałów.

Watykan: Kto będzie odprawiał liturgię Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy? Wiadomości
Watykan: Kto będzie odprawiał liturgię Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy?

Podano informacje dotyczące celebransów liturgii podczas Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego w Watykanie. Istnieją jednak wątpliwości, co do udziału papieża w celebracjach. Obecnie Franciszek przebywa z Klinice Gemelli z powodu infekcji płucnej.

Kard. Krajewski: Dlaczego chciano zabić Jana Pawła II? Proroków świat zabija i poniewiera nimi także po śmierci Wiadomości
Kard. Krajewski: Dlaczego chciano zabić Jana Pawła II? Proroków świat zabija i poniewiera nimi także po śmierci

„Dlaczego chciano zabić Jana Pawła II, tu na placu Świętego Piotra, 200 metrów stąd? Dlaczego się go tak bano, że trzeba było do niego strzelać, bo mówił, że nie można zrozumieć człowieka bez Chrystusa, bo wolał: «Otwórzcie drzwi Chrystusowi»,nie gender, nie jakimś ideom przedziwnym, ale Chrystusowi” - mówił kard. Konrad Krajewski, podczas dzisiejszej porannej Eucharystii sprawowanej przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej. Jałmużnik papieski zaznaczył, że takich proroków jak Jan Paweł II „świat zabija i poniewiera nimi także po śmierci”.

Są nowe doniesienia o stanie zdrowia papieża Wiadomości
Są nowe doniesienia o stanie zdrowia papieża

Po wczorajszych, bardzo niepokojących doniesieniach medialnych, dotyczących zdrowia Franciszka, dzisiejsze informacje ze Stolicy Apostolskiej są pocieszające.

Co wolno mówić w mediach duchownym i konsekrowanym? Wszedł w życie dekret o wypowiedziach medialnych Wiadomości
Co wolno mówić w mediach duchownym i konsekrowanym? Wszedł w życie dekret o wypowiedziach medialnych

„Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski w sprawie występowania duchownych, członków instytutów życia konsekrowanego, stowarzyszeń życia apostolskiego oraz niektórych wiernych świeckich w mediach” zastępuje „Normy Konferencji Episkopatu Polski dotyczące występowania duchownych i osób zakonnych oraz przekazywania nauki chrześcijańskiej w audycjach radiowych i telewizyjnych” z 11-12 czerwca 2004 roku. Jest on uaktualnieniem Norm, które było konieczne z uwagi na ewolucję mediów w ostatnich latach, zwłaszcza rozwój mediów społecznościowych. Dekret został promulgowany 30 marca 2023 roku przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, a wejdzie w życie 20 kwietnia br.

Media: Franciszek miał zawał; Watykan: Papież ma kłopoty z oddychaniem Wiadomości
Media: Franciszek miał zawał; Watykan: Papież ma kłopoty z oddychaniem

Po wcześniejszych informacjach Stolicy Apostolskiej o przebywaniu Franciszka w klinice Gemelli, obecnie w mediach pojawiła się informacja o możliwym zawale papieża.

Kard. Hollerich: Może być miejsce na poszerzenie nauczania Kościoła ws. święcenia kobiet Wiadomości
Kard. Hollerich: Może być miejsce na poszerzenie nauczania Kościoła ws. święcenia kobiet

W wywiadzie dla chorwackiego tygodnika katolickiego Glas Koncila, opublikowanym 27 marca br., arcybiskup Luksemburga i członek Kolegium Kardynałów, kard. Jean-Claude Hollerich poruszył temat święcenia kobiet. Wypowiedzi hierarchy mogą budzić kontrowersje.

Watykan: Papież w klinice Gemelli Wiadomości
Watykan: Papież w klinice Gemelli

Stolica Apostolska podała do wiadomości publicznej, że papież Franciszek znalazł się dziś w klinice Gemelli.

Blisko 90 proc. naruszeń wolności religijnej w Polsce w 2022 r. dotyczyła wprost katolicyzmu, ale to nie wszystko Wiadomości
Blisko 90 proc. naruszeń wolności religijnej w Polsce w 2022 r. dotyczyła wprost katolicyzmu, ale to nie wszystko

Fizyczne ataki na osoby wierzące, znieważanie miejsc kultu i symboli religijnych oraz ograniczanie publicznego wyznawania wiary. Aż 87,69 proc. przypadków to zdarzenia przeciwko wyznaniu katolickiemu - głosi raport przygotowany przez Laboratorium Wolności Religijnej działające przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Treść raportu jest prezentowana na konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie przez Laboratorium i Katolicką Agencję Informacyjną. Łącznie w 2022 roku było to 130 przypadków naruszeń prawa do wolności religijnej.

Franciszek: Gdzie jest Jezus? Czy spotkałeś Jezusa? Czy rozmawiałeś z Jezusem? Weź Ewangelię i rozmawiaj Wiadomości
Franciszek: Gdzie jest Jezus? Czy spotkałeś Jezusa? Czy rozmawiałeś z Jezusem? Weź Ewangelię i rozmawiaj

Gorliwość dla sprawy Ewangelii Chrystusa rodzi się z osobistego spotkania z Jezusem, przemieniającego nas wewnętrznie – powiedział dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Kontynuując cykl poświęcony gorliwości apostolskiej papież wskazał na świadectwo św. Pawła.

Wiadomości
Milicyjne najście podczas Mszy. Zakonnica ukarana za "nielegalną działalność", bo... przeczytała fragment Pisma Świętego

W niedzielę 26 marca podczas Mszy Świętej w kościele św. Mikołaja w Tałasie, na zachodzie Kirgistanu, milicja wraz z innymi urzędnikami zorganizowała kontrolę miejscowej parafii katolickiej.

Przewodniczący francuskiego episkopatu: Przemoc jest alarmującym symptomem stanu tkanki społecznej Wiadomości
Przewodniczący francuskiego episkopatu: Przemoc jest alarmującym symptomem stanu tkanki społecznej

Zaniepokojenie sytuacją społeczną wyraził podczas inauguracji rozpoczętych dziś rano obrad Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Biskupów Francji jej przewodniczący, abp Éric de Moulins-Beaufort. Temat kryzysu związanego z forsowaną przez władze zmianą systemu emerytalnego podejmą między innymi pasterze francuskiego Kościoła zgromadzeni w Lourdes.

KAI obnaża kłamstwo liberalnych mediów: Nie jest prawdą, że abp Gądecki nie chciał przekazać sądowi akt księdza pedofila Wiadomości
KAI obnaża kłamstwo liberalnych mediów: Nie jest prawdą, że abp Gądecki nie chciał przekazać sądowi akt księdza pedofila

Nie jest prawdą, że abp Stanisław Gądecki z własnej woli nie chciał przekazać sądowi akt księdza podejrzanego o molestowanie seksualne ministranta. Tymczasem takie twierdzenie po raz kolejny publikują dziś polskie media.

Wiadomości
Jeden z najstarszych manuskryptów Biblii można będzie oglądać w kilku miejscach na świecie

Niezwykła gratka nadarza się nie tylko badaczom Pisma Świętego i historykom - wystawę tzw. Kodeksu Sassoona odwiedzić może każdy. Obecnie manuskrypt oglądać można w Izraelu. Niedługo trafi on także do Europy i Stanów Zjednoczonych.

W chrześcijańskiej szkole zastrzeliła sześć osób. Wg mediów miała się identyfikować jako osoba transpłciowa Wiadomości
W chrześcijańskiej szkole zastrzeliła sześć osób. Wg mediów miała się identyfikować jako osoba transpłciowa

W poniedziałek w prywatnej chrześcijańskiej szkole podstawowej w Nashville w stanie Tennessee zginęło sześć osób. Według policji, troje dzieci w wieku 9 lat i troje dorosłych, w tym dyrektorka zostało zastrzelonych.

[wywiad] Kard. Wojtyła reagował, i to szybko. Badaczka nie zostawia suchej nitki na dochodzeniach Overbeeka i Gutowskiego Wiadomości
[wywiad] "Kard. Wojtyła reagował, i to szybko". Badaczka nie zostawia suchej nitki na dochodzeniach Overbeeka i Gutowskiego

- W moim przekonaniu zarówno film Gutowskiego, jak i książka Overbeeka nie przybliżają nas do prawdy. Badania jakie prowadzę jako historyk nad tymi samymi źródłami, przynoszą odmienne wnioski – mówi dr hab. Łucja Marek z Krakowskiego IPN. „Ze znanych mi dokumentów wynika, że kard. Wojtyła reagował, jeśli tylko otrzymał informację o nadużyciach ze strony kapłanów w stosunku do małoletnich” - dodaje. Podaje też bardzo wiele nieznanych i niepublikowanych do tej pory faktów.

[Tylko u nas]  Aleksandra Jakubiak OV: Spadkobiercy Wiadomości
[Tylko u nas] Aleksandra Jakubiak OV: Spadkobiercy

„Przymierze moje, które zawieram pomiędzy Mną a tobą oraz twoim potomstwem, będzie trwało z pokolenia w pokolenie jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim, a potem twego potomstwa” (Rdz 17, 7).

Kara grozi nawet podejrzanemu o modlitwę. Zakazał jej parlament, i to nie w Afganistanie, a w Wielkiej Brytanii Wiadomości
Kara grozi nawet podejrzanemu o modlitwę. Zakazał jej parlament, i to nie w Afganistanie, a w Wielkiej Brytanii

Po przytłaczającym głosowaniu w Izbie Gmin, Brytyjczycy wprowadzili tzw. „strefy bezpiecznego dostępu” do obiektów aborcyjnych w Anglii i Walii. Mandat lub pozew sądowy grozi każdej osobie podejrzanej o modlitwę. Zakaz obowiązuje w promieniu 150 metrów od placówki.

Emerytury
Stażowe