"Wstęga Pamięci" powinna zostać uroczyście odsłonięta 27 września, czyli w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i jego sił zbrojnych.
Zapraszam do przeczytania wywiadu, jakiego w ostatnich godzinach udzieliłem portalowi Tygodnika Solidarność – Tysol.pl. Rozmowę przeprowadził Olaf Woliński. Tekst jest autoryzowany.
Miało być o Węgrzech i o tym, jak dobrze mi się tam wypoczywa, a będzie o stolicy Podkarpacia. Zawsze na powrocie od bratanków jestem tak wyluzowana, że nic i nikt nie jest mnie w stanie z błogiej równowagi wyprowadzić. Tak myślałam… do 1 lipca.
Zapraszam do lektury mojego wywiadu, który dopiero co ukazał się na portalu Fronda.pl. Rozmowę przeprowadził redaktor Damian Świerczewski.
Co robi policja, gdzie jest Straż Miejska?
Ten doroczny przetarg budzi coraz większe emocje, a niemal każdy jego kolejny wyniki bije poprzedni rekord.
Krakowskie środowiska patriotyczne są zdecydowanie przeciwne panelowi, ponieważ przedłuży to dyskusję i pomnik na pewno nie powstanie na przypadającą 27 września 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Jeżeli któryś ze współczesnych polskich twórców zasłużył sobie na takie określenie, to z pewnością profesor Bogusław Schaeffer, który umarł wczoraj w wieku 90 lat w Zurychu.
Nadal obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, co stanowi znakomitą okazję do wyrównywania historycznych rachunków i nazywaniu wprost zdrady zdradą, a bohaterstwa bohaterstwem.
Dziś o 11.00 nastąpi rozpoczęcie zawieszonego wczoraj szczytu UE poświęconego wyborowi nowych władz Unii, w tym szefa Komisji Europejskiej. W związku z tym - i wisząca nad nami groźbą wyboru pewnego Holendra - proponuję lekturę komentarza, jakiego udzieliłem portalowi Wpolityce.pl. Rozmowę przeprowadził red. Tomasz Plaskota.
Są zawsze tam gdzie powinni być, gdy my nie mamy czasu lub odwagi, bo jesteśmy zapracowani albo zafrasowani codziennością.
Jest ciąg dalszy ujawnionej przez Tysol oraz lokalny Głos Zabrza i Rudy Śl. sprawy korupcyjnych nieprawidłowości w należącym do gminy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zabrzu. Jak ustalił i potwierdził nasz dziennikarz, w ubiegły wtorek (18 czerwca) oficerowie Wydziału Antykorupcyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali na polecenie prokuratury Beatę Ł.-S. – byłą już szefową MOSiRu. Po przewiezieniu jej do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, kobieta w związku z pełnioną w Zabrzu funkcją publiczną usłyszała trzy zarzuty o charakterze korupcyjnym. Nie przyznała się do winy, zaś na wolność mogła wyjść dopiero po wpłaceniu 10 tys. złotych poręczenia majątkowego. Jeśli sprawa znajdzie swój finał w sądzie karnym, byłej pani prezes może grozić do 10 lat więzienia!
Zapraszam do lektury obszernych fragmentów wywiadu, jakiego udzieliłem dla telewizji dziennika „Rzeczpospolita”. Rozmowę przeprowadziła red. Zuzanna Dąbrowska. Tekst został autoryzowany przed niniejszą publikacją. Został także zamieszczony w internetowym i papierowym wydaniu „Rzeczpospolitej”.
Czy działanie gdańskiego samorządu nie jest lekceważeniem narodowych imponderabiliów od czego już tylko krok do naruszenia polskiej racji stanu?
W najtrudniejszej sytuacji jest teraz Grzegorz Schetyna, który musi wybierać między Wiosną a Polskim Stronnictwem Ludowym .
Gdy progresywna ideologia używa tolerancji jako pałki na przeciwników, wolność obrywa jako pierwsza.
" W środę 30 czerwca 1943 r. po spotkaniu z łączniczką Elą Zboińską, kierował się na godzinę 10.00 na Barską 5 na naradę. Wcześniej wstąpił na ulicę Spiską 14 m 10. Ledwo wszedł do mieszkania, którego zresztą nie lubił (miało tylko jedno wyjście), zajechało 17 aut policji. Pokazano mu jego zdjęcia. Gestapo wezwał, rozpoznawszy go wcześniej, były kolega z 4 dywizji z wojny 1920 r. Eugeniusz Świerczewski (zgładzony przez kontrwywiad AK w 1944 r.) Działał on ze szwagrem Ludwikiem Kalksteinem i jego żoną Blanką Kaczorowską (skazani w PRL na więzienie). Byli oni agentami Gestapo, ale pracowali też w komórce wywiadu AK."
Każde odejście księdza z Kościoła powinno wywoływać smutek wiernych, zwłaszcza jeżeli był on cenionym przez wspólnotę parafialną kapłanem i dobrze jej się zasłużył.
Polecam lekturę obszernych fragmentów wywiadu, jakiego ostatnio udzieliłem dla TVP 3 Warszawa i Radia dla Ciebie. Rozmowę przeprowadził red. Michał Kolanko („Rzeczpospolita”). Została ona spisana, a jej tekst jest autoryzowany.
Pamięć ludzka jest krótka i zawodna, a wydarzenia w dzisiejszym świecie następują po sobie bardzo szybko. Nic więc dziwnego, że prawie nikt już nie pamiętał historii człowieka, który został pięć lat temu zwolniony przez wielki koncern. Ale z drugiej strony trzeba powiedzieć, że kiedy teraz wyniknęła podobna sprawa, wszyscy zaraz sobie tamtą przypomnieli.