Po serii wybuchów na okupowanym Krymie Rosja najwyraźniej wycofuje stamtąd swoje myśliwce, by uchronić je przed przyszłymi atakami – poinformował w piątek portal Business Insider, powołując się na tajny raport NATO, do którego dotarli dziennikarze.
Po wczorajszej wypowiedzi papieża Franciszka, dotyczącej śmierci Darii Duginy, która wywołała wiele kontrowersji i skutkowała wezwaniem nuncjusza apostolskiego na Ukrainie przez tamtejsze MSZ, dziś dyrektor redakcyjny Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej tłumaczy słowa papieża w specjalnym oświadczeniu.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą w niedzielę, do urn poszłoby 76 proc. respondentów CBOS; 31 proc. spośród nich oddałoby głos na Zjednoczoną Prawicę, 21 proc. na KO, a co dziesiąty na Polskę 2050 Szymona Hołowni – poinformował ośrodek.
Ratownicy starają się dotrzeć do górnika, który został zasypany w kopalni Knurów-Szczygłowice. Do wypadku doszło w tzw. ruchu Knurów – podała Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy zakład. W akcji ratowniczej bierze udział pięć zastępów ratowniczych.
Firma farmaceutyczna Moderna pozywa koncern Pfizer i jego partnera BioNTech za skopiowanie technologii mRNA przy opracowywaniu pierwszej zaakceptowanej przez władze Stanów Zjednoczonych szczepionki przeciw Covid-19 - podał w piątek Reuters za oświadczeniem prezesa Moderny.
W piątkowym oświadczeniu Wody Polskie odniosły się do doniesień medialnych dot. śnięcia ryb w Kanale Gliwickim.
Losy Europy i świata są w rękach Boga, a Maryja jest naszą nadzieją, pociechą i wsparciem, przypomniał na Jasnej Górze Prymas Polski. Abp Wojciech Polak wraz z przedstawicielami Episkopatu celebruje główną Sumę odpustową w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
W styczniu tego roku media obiegła informacja, że red. Magdalena Ogórek zrezygnowała z prowadzenia programu „W kontrze”.
"Panie naczelniku, zapraszam W imieniu całej ekipy TVN24! Czekamy i czekamy na ludzi z rządu, niech się nas nie boją, niech przychodzą!" - powiedziała podczas konferencji poświęconej jesiennej ofercie programowej TVN Warner Bros Monika Olejnik.
Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że białoruskie bombowce Su-24 zostały dostosowane do przenoszenia broni jądrowej – poinformowała w piątek agencja Reutera.
Według rosyjskich mediów Daria Dugina, córka ideologa rosyjskiego imperializmu Aleksandra Dugina, zginęła w wybuchu bomby podłożonej w jej samochodzie. Wielu komentatorów uważa jednak, że celem zamachu był raczej sam Dugin.
„Sąd zobowiązał redaktorów Edytę Żemłę i Marcina Wyrwała do publicznego przeproszenia w serwisie Onet.pl Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. Tomasza Połucha i Zastępcę Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. dr. Roberta Jędrychowskiego za serię artykułów i wypowiedzi naruszających ich godność osobistą, dobre imię i nieposzlakowaną opinię” – informuje rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko.
– Gdyby Rosja podejmowała na terenie Polski takie działania, jak podejmują Niemcy, to byśmy mówili, że ma miejsce wojna hybrydowa z tamtej strony. Niemcy mają możliwość w tej chwili ingerowania w sprawy polskie. Finansują także działalność niektórych partii opozycyjnych – podkreślił polityk PiS Karol Karski w pierwszym programie Polskiego Radia.
„«Ogórki», «Jakimowicze» i Kurski są dla nas, większości Polaków, symbolami hańby, twarzami kur*izji, kłamiącej i jątrzącej non-stop, szczującej na ludzi, wpychającej nam chamską propagandę i słono opłacanej z naszych podatków, telewizji będącej narzędziem ludzi, którzy dokonali zamachu na polską konstytucję, niezależne sądy i trybunały, na wolność polskich kobiet i edukację naszych dzieci” – w takich słowach Kinga Rusin zaatakowała Magdalenę Ogórek na Instagramie.
W czwartek w Czersku na ul. Chojnickiej doszło do dramatycznego wypadku. Bus potrącił 82-letniego mężczyznę, który jechał wózkiem elektrycznym. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 22.
Słowa rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu o celowym zwalnianiu tempa kampanii wojskowej na Ukrainie to celowa dezinformacja – twierdzi brytyjski wywiad w piątkowej aktualizacji wywiadowczej.
Diecezjalną Procesją Maryjną z Archikatedry św. Rodziny na Jasną Górę rozpoczęły się główne uroczystości odpustowe Matki Bożej Częstochowskiej. Mszy św. na Szczycie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski a kazanie wygłosił bp Grzegorz Kaszak, ordynariusz sosnowiecki.
– Polska razem z Grupą Wyszehradzką pracuje na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa gazowego dla regionu, a w perspektywie kolejnych miesięcy niższych cen – podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska razem ze Słowacją jest też dostawcą bezpieczeństwa gazowego dla partnerów zachodnich.
Marina Łuczenko zniknęła na jakiś czas z mediów społecznościowych z powodów zdrowotnych. Teraz żona piłkarza – Wojciecha Szczęsnego, wyznała, że zmagała się z trudną chorobą. Okazało się, że piosenkarka po zabiegu usunięcia nowotworu wróciła szczęśliwie do zdrowia.
„Rosyjska agentka w NATO we Włoszech” – takim tytułem rzymski dziennik „La Repubblica” opatrzył w piątek artykuł na temat szpiegowskiej operacji Moskwy. Jak zaznacza gazeta, „agentka wywiadu wojskowego krążyła przez 10 lat między Rzymem a Neapolem, przenikając do dowództwa atlantyckiego oraz amerykańskiego” i weszła w relacje z dziesiątkami oficerów.