Chciałbym, żebyśmy rozwijali Polskę ambitnie. To jest wielkie zadanie, ale uważam, że nas na to stać - mówił we wtorek w Lubieniu Kujawskim prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że aby taki wielki plan rozwojowy realizować potrzebuje jeszcze pięciu lat prezydentury. Dlatego proszę państwa o wsparcie - apelował.
Zwycięstwo kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich oznaczałoby ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny; mamy dziś stan alertu, który się skończy, gdy odniesiemy zwycięstwo - ocenił lider PiS Jarosław Kaczyński w liście do działaczy partii.
Wszystko wskazuje na to, że na Białorusi obie strony politycznego sporu, czyli obóz władzy i opozycja nie zamierzają rewidować swoich planów, co musi doprowadzić do starcia, pytanie tylko jak gwałtownego.
Jak podaje nieoficjalnie TVP Info, zatrzymano Bartłomieja Sabelę, dziennikarza związanego z "Gazetą Wyborczą". Mężczyzna jest podejrzewany o rozwieszanie obraźliwych plakatów atakujących ministra zdrowia.
Krzysztof "Grabaż" Grabowski, muzyk znany m.in. z Pidżamy Porno oraz Strachów Na Lachy, a także autor tekstów był gościem red. Mikołaja Lizuta w radiu TOK FM, gdzie pozwolił sobie na formułowanie skandalicznych tez, porównując rząd Prawa i Sprawiedliwości do nazistowskiej NSDAP.
Ostatnio tęczowy prezydent Warszawy, startując do nowej kampanii i najwyraźniej usiłując odciąć się od wizerunku seksualizatora naszych dzieci, wystąpił z hasłem „nowej solidarności”. Panie Trzaskowski, nam „nowa solidarność” niepotrzebna, nam od dziesiątków lat wystarczy ta sama.
Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski gościł dziś w Pabianicach, gdzie podczas przemówienia do zgromadzonych wyborców zakpił z flagowej inwestycji rządu Prawa i Sprawiedliwości - Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano 195 nowych przypadków koronawirusa. Jedynie 11 z nich pochodzi ze Śląska. Zmarło kolejne 13 osób.
Mój brat w pewnym momencie stał się według sondaży chyba najbardziej popularnym członkiem rządu i to spowodowało działania medialne oraz wywołało próby ataku na niego i jego rodzinę - mówi w rozmowie z PAP brat ministra zdrowia Marcin Szumowski.
- Książka Rafała Ziemkiewicza pt. „Cham niezbuntowany” zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów podczas II wojny światowej - komunikuje oficjalny portal Allegro.pl na Twitterze, potwierdzając jednocześnie informacje o usuwaniu możliwości sprzedaży książki Rafała Ziemkiewicza w serwisie. Sprawa wzbudziła wielkie kontrowersje w sieci.
Nowa Komisja Europejska naciska, by UE ratyfikowała skrajnie ideologiczną Konwencję Stambulską. Podważa ona tożsamość i autonomię rodziny, ogranicza prawo do wychowania dzieci przez rodziców i nakazuje, by władze wykorzeniały „tradycje i zwyczaje” dotyczące ról kobiet i mężczyzn promując jednocześnie role „niestereotypowe”. Jeżeli dokument zostanie ratyfikowany, Unia, bez podstawy w traktatach, rozciągnie swoje kompetencje i będzie mogła ingerować w funkcjonowanie rodzin. Dlatego Instytut Ordo Iuris i organizacje z 11 innych krajów inicjują ruch sprzeciwu, który staje w obronie rodziny i suwerenności państwowej. Jego inauguracją była konferencja prasowa. Na stronie stopgenderconvention.org można podpisywać petycję przeciwko przystąpieniu UE do konwencji.
Na karę 25 lat więzienia skazał w poniedziałek sąd w Łodzi trzech mężczyzn oskarżonych o zbiorowe wielokrotne zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 26-latki, która przez osiem dni była więziona w mieszkaniu jednego z podejrzanych. Kobieta po uwolnieniu się trafiła do szpitala, gdzie zmarła.
Jak podaje portal OKO.press, w poniedziałek wieczorem funkcjonariusze policji zatrzymali kobietę podejrzaną o włamanie do wiat przystankowych należących do Agory spółki AMS; właśnie tam rozwieszono plakaty obrażające ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Sprawę skomentowała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która nie kryła swojego oburzenia.
Komisja Europejska poinformowała we wtorek, że choć nie będzie komentować decyzji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawie sędziego Igora Tulei, to "z niepokojem śledzi wydarzenia związane z działaniami" tej Izby.
Podpisuje pan wszystko, co panu prezes każe. Rozdajecie nie swoje pieniądze – mówił Andrzejowi Dudzie krzyczący mężczyzna.
Oczywiście, że jestem do celebrytów uprzedzony. Jestem również odporny na wekslowanie mojej krytyki na rzekomą „zazdrość o sukcesy”. Czy ja bym chciał być jednym czy drugim trefionym niuniem, któremu „partnerka” dobiera obcisłe spodenki, „żeby modnie wyglądał”? Nie, nie chciałbym. Czy chciałbym być podstarzałym lowelasem, któremu się wydaje, że jest „kumplem” gangusów i może sobie z nimi „jak równy z równym” popijać drineczki w modnych knajpach? Nie, nie chciałbym. Tym bardziej że gangusów, owszem, mogę się obawiać, ale są ostatnimi, którzy mi imponują. Nigdy nie lubiłem filmów gangsterskich, ponieważ uważałem je za „uczłowieczanie” zła.
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie uchyliła immunitetu warszawskiemu sędziemu Igorowi Tulei. Sędzia tuż po ogłoszeniu decyzji ocenił, że nie zmienia to faktu, iż "uchwała, która dziś zapadła nie została wydana przez prawdziwy sąd".
Sąd Najwyższy uwzględnił złożony przez obrońców Marka M. wniosek o wstrzymanie wyroku warszawskiego Sądu Apelacyjnego – poinformował PAP zespół prasowy Sądu Najwyższego. Oznacza to, że znany handlarz roszczeń przebywa obecnie na wolności.
Szef resortu zdrowia prof. Łukasz Szumowski został kilkanaście dni temu przesłuchany w prokuraturze w Warszawie ws. zakupu wadliwych maseczek. Jak informuje portal tvp.info Szumowski sam wnioskował o przesłuchanie.
Sztab kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego złożył we wtorek w PKW ponad 1,6 mln podpisów poparcia. Trzaskowski poinformował, że podpisy wciąż spływają. Zapowiedział na najbliższe dni akcję wieszania banerów; we wtorek udał się do woj. łódzkiego na kolejne spotkania wyborcze.