Na łamach "Gazety Wyborczej" opublikowano niedawno tekst Edyty Bryły i Bartosza Wielińskiego, w którym redaktorzy informują, że poszli niedawno do tej samej Biedronki, którą odwiedził Andrzej Duda w 2015 r. i zrobili takie same zakupy. Dziennikarze „Wyborczej” stwierdzili, że ceny zdrożały, jednak później okazało się, że tekst był manipulacją. Teraz do afery ustosunkowała się w ciekawy sposób sama Biedronka, która wprowadziła akcję promocyjną na produkty z „koszyka” Andrzeja Dudy.
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed udzielił obszernego wywiadu Dziennikowi Gazecie Prawnej w którym wypowiadał się m.in. na temat tego czy ograniczona zostanie możliwość powoływania się sklepów na status placówki pocztowej po to, aby otwierać sklepy w niedziele. Wiceminister przyznał również jakie jest stanowisko rządu w sprawie europejskiej płacy minimalnej.
Szef KPRM Michał Dworczyk w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM zdradził, że premier Mateusz Morawiecki chce 10 kwietnia być i w Smoleńsku, i w Katyniu.
Chińskie władze poinformowały o potężnym wzroście przypadków śmierci i o nowych, wykrytych przypadkach zakażenia koronawirusem Covid-19 (to nowa nazwa nadana wirusowi przez Światową Organizację Zdrowia).
Jak informuje portal Politico samorządowcy zarządzający stolicami państw Grupy Wyszehradzkiej złożyli Brukseli propozycję by ta przekazywała pieniądze bezpośrednio stolicom, z pominięciem państw narodowych.
W wyborach lokalnych w Turyngii zwyciężył Thomas Kemmerich, którego partia, liberalna FDP ma tylko 5 mandatów na 90 w landtagu. Kemmerich zwyciężył dzięki poparciu udzielonym mu przez CDU, ale także poparciu AfD. Bjoern Hoecke, oskarżany w niemieckich mediach o nazistowskie sympatie szef AFD w Turyngii uznał, że udzielone przez jego partię poparcie dla kandydatury Kemmericha ma zapoczątkować proces wychodzenia jego partii z politycznej izolacji. Sprawa wywołała polityczny kryzys w Niemczech. Celem ataków stało nie również FDP, które "ośmieliło" się przyjąć poparcie AfD, Kemmerich spotkał się z ogromnym hejtem, jego żona został opluta na ulicy, a z roli następczyni Anglei Merkel na fotelach szefa rządu i szefa CDU, zrezygnowała Annegret Kramp-Karrenbauer, której nie udało się zażegnać kryzysu w łonie CDU.
Zapewne niektórych to zdziwi, ale nie mam nic ani do wegetarian, ani do wegan. Ba, nawet takich znam i żyję z nimi w zgodzie. Jeżeli ktoś z powodów zdrowotnych czy ideowych ustala sobie taką, a nie inną dietę, to co mi do tego? Czasem z ciekawości nawet spróbuję jakiejś wegetariańskiej czy wegańskiej potrawy i bywają całkiem smaczne. Zawsze jednak później muszę dojeść kiełbasą.
Nazbierało mi się trochę książek polskich, głównie o II wojnie światowej, o których chciałbym Państwu poopowiadać. Dawno temu czytałem w gazetce podziemnej spod niemieckiej okupacji o przypadku, gdy bodaj jesienią 1941 r. na stacji kolejowej w Grodnie wypadła z pociągu gromada żołnierzy hiszpańskich i sklepała miskę Niemcom. Bójka była poważna, bo w ruch poszły nie tylko pięści, ale również saperki i bagnety. O co poszło? Niemcy maltretowali Żydów, co nie spodobało się Hiszpanom. I dali Szwabom łomot.
Witold Gadowski w najnowszym "Komentarzu Tygodnia" pozwolił sobie w mocnych słowach skomentować wystąpienie Roberta Biedronia w Parlamencie Europejskim.
Kampania przed wyborami prezydenckimi rozpoczęta i Stronnictwo Frustratów już zasygnalizowało, że będzie ostra, chamska i głośna. Nie zabraknie wyzwisk, wulgaryzmów, „fejków” i dezinformacji. Dezinformacja polityczna jest stara jak świat. Kiedyś kolportowano ją z ust do ust i rozchodziła się wolno a jej zasięg obejmował jedno lub kilka miast. Wraz z drukiem zasięg dezinformacji wzrósł niepomiernie a obecnie w ciągu sekund obiega cały glob dzięki internetowi i mediom społecznościowym. Ponieważ z dezinformacją spotykamy się codziennie nieco teorii może się przydać.
W mediach społecznościowych trwa wymiana argumentów i uszczypliwości pomiędzy wiceministrem sprawiedliwości Sebastianem Kaletą, a zaprzyjaźnionym ze środowiskami opozycji mecenasem Romanem Giertychem.
Jesteśmy świadkami nowej świeckiej tradycji. Narodziła się ona w demokratycznej, postępowej i nowoczesnej Francji. W kraju słynącego z miłości do masonerii i wróżek, których ma więcej niż hydraulików. Taki to postępowy i wierzący inaczej naród. Taki naród, taki kraj, że aja jaj. Nowa tradycja ma formę cotygodniowych spacerów odbywających się w każdym mieście.
Dość nieoczekiwanie Prawo i Sprawiedliwość przegrało dziś głosowanie w sejmowej komisji kultury ws. przekazania 1,95 mld zł mediom publicznym w ramach rekompensaty za ulgi abonamentowe. W praktyce niewiele to zmienia - ostateczną decyzję w sprawie i tak podejmie Sejm. Mimo to wśród posłów Koalicji Obywatelskiej z powodu tego zwycięstwa panuje wielkie podniecenie; swoją radością podzieliła się także Klaudia Jachira, którą ostro skontrowali internauci.
Jak podaje red. Daniel Czyżewski dla portalu energetyka24.com, UOKiK zażądał od Gazpromu dokumentów dot. realizacji budowy gazociągu Nord Stream 2.
Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz był gościem w programie "Polityka na ostro" u Agnieszki Gozdyry w Polsat News. Polityk uniósł się i w ostrych słowach skomentował zachowanie polskich polityków wobec Unii Europejskiej.
Niemiecki poseł do PE dr Maximilian Krah najpierw podczas debaty w Parlamencie Europejskim, a potem na Twitterze skomentował przeprowadzaną w Polsce reformę sądownictwa. Ostro skrytykował także zachowanie opozycji. - Jestem zdumiony jak polscy eurodeputowani odnoszą się do swojej ojczyzny (...) Argumenty przemawiają za rządem Morawieckiego - podkreślił.
Na konferencji prasowej w środę posłanki PiS - Urszula Rusecka i Teresa Wargocka, a także rzeczniczka partii - Anita Czerwińska poinformowały, że trzynasta emerytura zostanie wypłacona. - Dodatkowe świadczenia nie są zagrożone i jest na nie pokrycie finansowe - zapewniały posłanki.
Jak informuje "Gazeta Wyborcza", dość nieoczekiwanie Prawo i Sprawiedliwość przegrało głosowanie w sejmowej komisji kultury ws. przekazania 1,95 mld zł mediom publicznym.
Forsowanie neutralności klimatycznej w Unii Europejskiej bez adekwatnych działań ze strony reszty świata to gospodarczy sabotaż – twierdzi Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. W stanowisku skierowanym do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Layen związkowcy zapowiadają podjęcie wszelkich dostępnych form protestu, aby nie dopuścić do kolejnej fali likwidacji przemysłu na Śląsku.
Papież Franciszek orzekł przeciwko wyświęcaniu żonatych mężczyzn w regionie Amazonii jako sposób na rozwiązanie problemu niedoboru katolickich księży - podaje BBC.