Szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała w swoim projekcie raportu z prac komisji zaproponował postawienie przed Trybunałem Stanu Donalda Tuska, Ewę Kopacz, Jana Vincenta Rostowskiego i Mateusza Szczurka.
Jak alarmuje Muzeum Auschwitz, angielski Amazon oferuje koszulkę z antysemicką grafiką. Opisana jest jako „idealny prezent dla nastolatków, mężczyzn, kobiet”.
Coraz częściej w polskich szkołach mają miejsce różnego rodzaju działania wymierzone w uczniów uczęszczających na lekcje religii bądź w inny sposób manifestujących swoją wiarę. Dochodzi do przypadków, że pojedynczy rodzice bezprawnie usiłują uniemożliwić np. organizację jasełek, umieszczenie na korytarzu świątecznej gazetki o treściach religijnych, czy zorganizowanie spotkania z biskupem Kościoła katolickiego. Próbuje się także kwestionować charakter lekcji religii jako przedmiotu równoprawnego w stosunku do innych. Wszystkie tego typu inicjatywy wprost sprzeciwiają się przepisom obowiązującego w Polsce prawa, w tym Konstytucji RP. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę na ten temat.
"Szaleństwo człowieka pozbawionego Boga i odrzucającego rozum okazuje się nie mieć granic" - mówił w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" arcybiskup Marek Jędraszewski nt. ofensywy ideologicznej środowisk LGBT w Polsce. W rozmowie poruszono także temat głośnej wypowiedzi z 1 sierpnia o tęczowej zarazie.
Były polityk Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Ujazdowski został zaproponowany przez PO jako kandydat opozycji do Senatu. Łagodnie rzecz ujmując, propozycja ta nie spotkała się ze zbyt dużym entuzjazmem ze strony środowisk przychylnych Platformie Obywatelskiej. Swoją dezaprobatę wyrazili m.in Obywatele RP, którzy decyzję te określili jako "policzek dla wyborców", prosząc jednocześnie o wystawienie swojego kandydata, lidera ruchu Pawła Kasprzaka. Swoją opinię w dość histeryczny sposób wyraził także Jan Hartman.
Agnieszka Holland, Aleksander Kwaśniewski, Wojciech Sadurski, Jerzy Stuhr, ks. Wojciech Lemański, Adam Michnik, Maja Ostaszewska, Tomasz Sekielski, Maria Nurowska, sędzia Igor Tuleya, Hanna Zdanowska, prof. Matczak - to tylko niektóre z osób, które zdecydowały się wziąć udział w akcji promowanej na Youtubie pt. "Czytamy Konstytucję". W/w osoby na ponad dwu i półgodzinnym filmiku czytają ustawę zasadniczą. W tym Art 18. "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej" i oraz pkt 4 Art. 180 "Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku"
Od 26 sierpnia do 6 września br. w każdym województwie odbędzie się Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny. To kontynuacja Ogólnopolskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, który miał być odpowiedzią na związany z wyborami i nieudany strajk Związku Nauczycielstwa Polskiego. ZNP chciało odwołania egzaminów gimnazjalnych i niedopuszczenia do matur.
Europarlamentarzystka Wiosny Sylwia Spurek w emocjonalnym nagraniu na Facebooku zaapelowała o "prawa i wyzwolenie" dla zwierząt. Stwierdziła przy tym, że mówiąc o feminizmie mówi o szacunku do... zwierząt, a los krów mlecznych jest zdeterminowany przez ich płeć.
Polska oraz 14 innych krajów odmawiają uznania wyborów prezydenckich w gruzińskiej części Abchazji. MSZ Polski wydaje antyrosyjskie oświadczenie podpisane przez kilkanaście innych państw, w tym USA oraz państwa regionu.
Jak podaje Radio Szczecin, wandale zdewastowali kościół przy ulicy Pocztowej w Szczecinie, należący do parafii pw. św. Andrzeja Boboli prowadzonej przez jezuitów. Wymalowali farbą wewnętrzne i zewnętrzne mury świątyni i ławki.
Na oficjalnej stronie Parlamentu Europejskiego widnieje informacja, że Włodzimierz Cimoszewicz jest członkiem... Chrześcijańskich Demokratów.
- Rząd Morawieckiego nie chce już żyć na kredyt - taki tytuł ma mieć jedynka jutrzejszej Rzeczpospolitej według screena opublikowanego przez profil Rzeczpospolitej na TT
Prawdziwie "wyrafinowaną ucztę" można znaleźć dziś na profilu społecznościowym polityk Lewicy, prof. Joanny Senyszyn.
Donald Tusk pochwalił się wspólnym zdjęciem z Trumpem - Między nami nie ma zgody w sprawie Rosji... - napisał. A jeszcze niedawno rosyjskie media pisały o Donaldzie Tusku per "Nasz człowiek w Warszawie". Do dziś również nie wiadomo o czym rozmawiał Donald Tusk z Władimirem Putinem na sopockim molo w cztery oczy przed katastrofą smoleńską
W niedzielę zorganizować przed szczecińskim kościołem akcję wieszania bucików, co ma sugerować związek całego Kościoła katolickiego z pedofilią. Nie są, przynajmniej w Polsce, znane przypadki wieszania przez feministki bucików np. na klamkach osób oskarżanych o pedofilię na np. związanych z showbiznesem
Dzisiejsza prognoza wyborcza Marcina Palade wzbogacona jest o ciekawe pomiary i wyliczenia.
– Już tylko rok dzieli nas od okrągłych, 40. urodzin Solidarności, związku zawodowego, który trwale zapisał się na kartach zarówno polskiej, jak i światowej historii. „Kiedy widzę flagi Solidarności, wiem, że jestem w Polsce” – powiedziała Sarah Lewis, sekretarz generalna FIS, podczas tegorocznego Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem, organizowanego pod szyldem Solidarności – pisze we wstępniaku Michał Ossowski, redaktor naczelny naszego tygodnika. To właśnie 39. rocznica powstania „Solidarności” jest tematem głównym najnowszego numeru „Tygodnika Solidarność”.
Polityki miłości "obrońców demokracji" oraz walki z hejtem odsłona kolejna. Ziemowit Szczerek jest pisarzem, publikuje w Polityce i na portalu Polityka.pl. Jego opinia po tragedii na Giewoncie jest szokująca.
- I Ty któregoś dnia możesz "zostać" sędzią Markiewiczem czy sędzią Gąciarkiem. A kiedy ruszy przeciwko Tobie machina państwa z pomocą rządowej telewizji, Twoje szanse na obronę będą niewielkie - pisze Dominika Wielowieyska publicystka Gazety Wyborczej
Czy taka forma "honorowego dawstwa krwi" wejdzie na stałe do altruistycznego kanonu zachowań?