Przypomnijcie sobie jak wyglądała polityka senioralna w darwinowskich latach liberałów Tuska; trzeba o tym pamiętać, bo dziś oni będą przedstawiać różne wersje wydarzeń i różne programy oraz obiecywać złote góry, ale potem te złote góry urodzą mysz - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
Po ostatnim wydaniu programu „Dzień dobry TVN” w mediach społecznościowych zawrzało. Wszystko przez rewolucję, jaką ogłoszono.
Słabnący rosyjski rubel utrudni Władimirowi Putinowi dalsze prowadzenie wojny - ocenia brytyjski tygodnik "The Economist". Czasopismo przypomina, że 14 sierpnia za jednego dolara trzeba było zapłacić już ponad sto rubli i był to najniższy kurs rosyjskiej waluty od początku napaści na Ukrainę.
Władimir Putin opuścił Kreml. Rosyjski przywódca miał się udać do Rostowa nad Donem.
W podłódzkim Zgierzu wykoleił się pociąg pasażerski relacji Płock - Katowice, którym podróżowało ok. 120 osób. Nikt nie został poszkodowany. Pasażerowie zostali wyprowadzeni z pojazdu i na pobliskiej stacji oczekują na komunikację zastępczą. Tor został już odblokowany.
Koalicja Obywatelska w tym tygodniu przedstawiła swoje listy wyborcze. Jednak ich kształt nie wszystkim się spodobał. W tym gronie znalazł się Marcin Gołaszewski z Nowoczesnej – samorządowiec z Łodzi.
Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami i burzami z gradem. Ostrzeżenia obowiązują praktycznie w całym kraju oprócz północnego-zachodu.
Straż Graniczna opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych nowy komunikat dotyczący sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
Odwołałem swój udział w Campusie Polska – poinformował historyk i dziennikarz Adam Leszczyński. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.
W niedzielę, 18 sierpnia 1946 r., oddział dowodzony przez Jana Janusza ps. „Siekiera”, wchodzący w skład 6. Kompanii Zgrupowania Partyzanckiego „Błyskawica” mjr. Józefa Kurasia „Ognia”, opanował więzienie św. Michała w centrum Krakowa. W półgodzinnej akcji, bez jednego wystrzału, uwolniono 71 więźniów – w większości żołnierzy podziemia.
W środowiskach "obrońców demokracji" ogromną awanturę wywołało odwołanie tzw. "panelu symetrystów", który miał być częścią tzw. Campusu Trzaskowskiego. Głównym bohaterem zamieszania jest Grzegorz Sroczyński, dziennikarz Gazety Wyborczej, o którego usunięcie z panelu starali się politycy Platformy. Teraz ma już nową pracę.
Współpracujący m.in z Fox News i Washington Post amerykański dziennikarz Marc Thiessen zaproponował w mediach społecznościowych, by wycofać amerykańskie wojska z Niemiec i umieścić amerykańskich żołnierzy w stałych bazach w Polsce.
„Dzień dobry TVN” przechodzi w tym roku największe zmiany od dawna - podaje w piątek branżowy serwis "Wirtualne Media", informując o metamorfozie śniadaniówki TVN.
Były prezydent USA Donald Trump ma obecnie kilka problemów. Od wielu miesięcy jest stałym bywalcem sal sądowych. Niektóre sprawy są być może też częścią wymierzonego weń spisku. Co ciekawe, dokładnie 20 lat temu republikanin miał także problemy z niemieckim prawem. Tyle tylko, że to on wtedy występował w roli oskarżyciela.
W "Poranku Radia TOK FM" red. Jacek Żakowski w ostrych słowach ocenił aferę wokół "panelu symetrystów" na Campusie Rafała Trzaskowskiego. – Po jaką cholerę, Panie Donaldzie? – pyta wzburzony dziennikarz.
Portal "Wirtualne Media" informuje w piątek, że dwaj znani dziennikarze dotychczas związani z należącym do niemieckiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer portalu Onet.pl – Janusz Schwertner i Mateusz Baczyński – kończą swoją współpracę z redakcją.
Niektórzy urzędnicy administracji prezydenta USA Joe Bidena ze sceptycyzmem podchodzą do ataków rakietowych wojsk ukraińskich na cele na okupowanym przez Rosję Krymie - informuje w piątek CNN. To rozpraszanie i marnowanie zasobów, Kijów powinien skupić się na kontrofensywie - twierdzą źródła amerykańskiej telewizji.
– Przeanalizowałem możliwości startu do Senatu przeciwko kandydatce Lewicy Magdaleny Biejat w okręgu 45. obejmującym część Warszawy – powiedział w oświadczeniu opublikowanym na swoim kanale na Youtubie Roman Giertych.
Niniejsza rozmowa dotyka bardzo ważnego i bolesnego fragmentu historii Polski - okresu II wojny światowej i Holokaustu na terenach polskich. Ukazuje on losy lokalnej społeczności Markowej, która znalazła się w tragicznej sytuacji konfrontacji z okrutną polityką okupantów niemieckich wobec ludności żydowskiej. Wywiad przedstawia heroiczne próby niesienia przez Polaków pomocy prześladowanym Żydom, mimo grożących za to drakońskich kar ze strony Niemców. Szczególnie poruszający jest opis losów rodziny Józefa Ulmy, która wraz z ukrywanymi Żydami została zamordowana przez hitlerowców. Wywiad ukazuje ogromną traumę, jaką te tragiczne wydarzenia wywołały wśród mieszkańców wsi, którzy stracili swoich sąsiadów i przyjaciół. Jest to ważne świadectwo tamtych lat, przypominające o koszmarnych doświadczeniach wojennych i potrzebie pielęgnowania pamięci o ofiarach.
Dążymy do tego, aby komisja ds. weryfikacji służb rosyjskich w Polsce powstała. Nikt niczego nie odpuszcza. Elementem bezpieczeństwa Polaków jest transparentność, a komisja ma być jednym z gwarantów - zapowiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek.