W czwartek w godzinach porannych do Kijowa przybył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg – poinformował portal Kyiv Independent. Serwis opublikował na Twitterze zdjęcia polityka, składającego hołd ukraińskim żołnierzom poległym podczas wojny z Rosją.
Najnowsze badanie Social Changes wykonane na zlecenie portalu wPolityce.pl pokazuje bardzo wysokie poparcie dla partii rządzącej. Niezły wynik osiągnęła również Lewica, która wypchnęła z podium Konfederację.
Prezydent Marcelo Rebelo de Sousa zawetował przyjętą przez parlament ustawę dopuszczającą stosowanie eutanazji. Był to czwarta z kolei próba wprowadzenia tego prawa w Portugalii.
Koncern Meta, właściciel sieci społecznościowej Facebook, rozpoczął kolejną falę zwolnień pracowników; w myśl ogłoszonego w marcu planu pracę straci 10 tys. osób – poinformowała BBC.
We wpisie na Twitterze miliarder skomentował nagranie wideo opublikowane przez Biały Dom, które krytykuje Republikanów za odmowę zatwierdzenia wyższego pułapu długu publicznego.
Władze stolicy nie radzą sobie z segregacją nieczystości. W ubiegłym roku Warszawa osiągnęła poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych w wysokości 22,05 proc., tymczasem była zobowiązana do osiągnięcia 25 proc.
Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał wyrazy wsparcia dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Sędzińcu w powiecie pilskim. Zapewnił, że jest w kontakcie ze służbami ratunkowymi i władzami samorządowymi. – Mamy czterech poszkodowanych, w tym jedną osobę ciężko, a dwie średnio ciężko – poinformował.
Przemysław Kołodziejak, dotychczas prezes spółki PGE Energia Ciepła, od 1 maja obejmie funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych PGE – poinformowała w środę w komunikacie PGE.
23 kwietnia 1956 roku, w ramach bolszewickich walk frakcyjnych, aresztowano byłego dyrektora X Departamentu MBP Anatola Fejgina i zarzucono mu stosowanie niedozwolonych metod śledczych.
Premier Kanady Justin Trudeau miał powiedzieć w prywatnej rozmowie, że Kanada nigdy nie sprosta NATO-wskiemu celowi wydatków 2 proc. PKB na obronność – podał w środę „Washington Post”, powołując się na tajne dokumenty amerykańskich służb, zamieszczone w sieci przez Jacka Teixeirę.
Dziś obchodzimy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, kiedy to Polacy żydowskiego pochodzenia w ramach Żydowskiej Organizacji Bojowej i założonego przez byłych żołnierzy Wojska Polskiego i współpracującego z AK Żydowskiego Związku Wojskowego podjęli nierówną walkę z niemieckimi oprawcami.
W miejscowości Sędziniec obok Wysokiej w Wielkopolsce doszło do wybuchu gazu. Wskutek zdarzenia cztery osoby zostały ranne – informuje rozgłośnia RMF FM.
Zakopiańska policja opublikowała zdjęcia z monitoringu na stacji narciarskiej „Rusiń-Ski” w Bukowinie Tatrzańskiej. 14 stycznia 2023 roku doszło tam do nieszczęśliwego wypadku.
Król Karol III oświadczył już, że na zakończeniu wydarzenia na balkonie pojawią się tylko aktywni przedstawiciele królewskiej rodziny – informuje brytyjski dziennik „Mirror”. Co to oznacza?
Prezydenci Polski, Izraela i Niemiec oraz przedstawiciele Kościoła katolickiego i społeczności żydowskiej w środę 19 kwietnia oddali hołd bohaterom Powstania w getcie warszawskim w 80. rocznicę jego wybuchu. „Kto sieje nienawiść, depcze po grobach bohaterów Powstania w getcie warszawskim” – powiedział w trakcie wystąpienia prezydent Polski Andrzej Duda.
Mamy wstępne umiarkowane porozumienie w sprawie rozporządzenia metanowego. To ważny krok na drodze do uniknięcia katastrofy polskich kopalń – przekazała PAP europosłanka Izabela Kloc z PiS, która brała udział w negocjacjach w PE w Strasburgu.
Wiadomo już, w jaki sprzęt zostaną zaopatrzeni uczniowie czwartych klas podstawowych.
Jak przypomina portal tvp.info, warszawska prokuratura 6 września 2022 r. skierowała do mokotowskiego sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz. Mężczyzna miał dopuścić się ataku na kierowcę busa antyaborcyjnej Fundacji Pro – Prawo do Życia. Według ustaleń portalu sprawca pobicia był niegdyś specjalistą w RASP. (Ringier Axel Springer Polska).
Danuta Hübner, Janina Ochojska, Róża Thun, Robert Biedroń, Łukasz Kohut, Włodzimierz Cimoszewicz i Sylwia Spurek podpisali się pod listem adresowanym do Ylvy Johansson, europejskiej komisarz do spraw wewnętrznych, w sprawie „palącego kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej” – donosi portal niezalezna.pl.
Podczas spotkania ministrów edukacji Izraela oraz Polski doszło do podpisania wspólnej deklaracji w sprawie wizyt młodzieży z Izraela w Polsce.