Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) regularnie ujawnia przechwycone rozmowy rosyjskich żołnierzy. SBU twierdzi, że weszła w posiadanie kolejnej rozmowy jednego z wojskowych ze swoimi rodzicami.
Mianem "groźnego precedensu" nazwał zajście na granicy Libanu z Izraelem nuncjusz apostolski w Libanie abp Joseph Spiteri. Chodzi o zatrzymanie maronickiego arcybiskupa Hajfy i Jerozolimy. Sprawa ma wydźwięk polityczny.
- Będziemy podejmować wszelkie niezbędne działania, aby pomóc osobom, które ogrzewają się węglem - zapewnił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
Jak podał Biznes Alert "rzecznik spółki Nord Stream AG powiedział niemieckiej agencji prasowej w okolicach godziny szóstej czasu polskiego, że dostawy gazu przez Nord Stream 1 zostały wznowione".
Premier Włoch Mario Draghi ogłosił w czwartek, że podaje się do dymisji.
Piotr Naimski ma ogromne zasługi dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale w tej chwili przebudowywana jest formuła realizacji kwestii energetycznych w rządzie i z tego powodu doszło do zmian na tym stanowisku - powiedział w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller pytany o dymisję ministra.
W środę podczas przemówienia na temat globalnego ocieplenia prezydent USA Joe Biden powiedział, że ma raka. Biały Dom wydał komunikat w tej sprawie.
„Komedia się skończyła, ale teraz zaczyna się tragedia”- tak chaos polityczny we Włoszech podsumował dziennik „Il Riformista”. W środę rozpadła się koalicja po tym, gdy jej trzy ugrupowania nie wzięły udziału w głosowaniu w Senacie nad wotum zaufania dla rządu jedności narodowej. Według mediów w czwartek rano premier Mario Draghi ogłosi w Izbie Deputowanych swą dymisję.
Arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk mówił na temat rosyjskich represji, tortur i zamykania Ukraińców w obozach. Hierarcha gorąco prosi o modlitwę.
Miasta zachodniej Europy, z powodu niekontrolowanej, ale uzasadnianej ideologicznie migracji, przeszły metamorfozę. Z bogatych i robiących wrażenie na mieszkańcach Europy środkowej pysznych metropolii, zmieniły się w jakimś stopniu w slumsy, przestały być bezpieczne i zostały poszatkowane "no go zones"
Posłowie KO, Polski 2050, KP-PSL i Lewicy wezwali w środę do odrzucenia projektu ustawy o gospodarce nieruchomościami. Dotyczy ona odszkodowań za wywłaszczenia pod inwestycje publiczne, takie jak m.in. CPK.
20 lipca 1951 r. w Warszawie, na placu Bankowym, przemianowanym na plac Dzierżyńskiego, komuniści odsłonili pomnik Feliksa Dzierżyńskiego. To symboliczny moment utrwalenia prosowieckiej władzy w Polsce. 17 listopada 1989 r. tenże pomnik krwawego Feliksa, zwanego też „czerwonym katem”, został zdemontowany. To jeden z symboli upadku tzw. Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Wygląda na to, że Stolica Apostolska po wizycie arcybiskupa Paula Gallaghera w Kijowie zaczyna się nieco w sprawie ukraińskiej ogarniać. A to może doprowadzić do najważniejszego symbolicznie wydarzenia tej wojny, czyli wizyty Franciszka na Ukrainie.
W środę wieczorem minister w KPRM, pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski poinformował w mediach społecznościowych, że otrzymał dymisję ze sprawowanej funkcji, którą pełnił od 2015 r. Dymisję potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Naimski przestał pełnić obowiązki Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w wyniku dymisji. Media podają jeden z prawdopodobnych powodów takiej decyzji.
W środę wieczorem minister w KPRM, pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski poinformował w mediach społecznościowych, że otrzymał dymisję ze sprawowanej funkcji, którą pełnił od 2015 r. Dymisję potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller.
Zaskakujące słowa europosła z Niemiec. Chodzi o gaz znajdujący się w polskich magazynach.
Piotr Naimski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od energetyki. Baltic Pipe i inne inwestycje to jego dziedzictwo. Dziś kończy swoją misję w rządzie. Dziękuję mu za jego pracę i zaangażowanie - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.
Potwierdzam, że z dniem dzisiejszym minister Piotr Naimski przestał pełnić swoją funkcję - powiedział PAP rzecznik rządu Piotr Müller.
Otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - poinformował w środę w mediach społecznościowych Piotr Naimsk