Były dziennikarz Superstacji Jakub Wątły, przedstawiający się jako "niezależny komentator i aktywista obywatelski" zamieścił w mediach społecznościowych obraźliwą opinię na temat elektoratu Andreja Dudy oraz samego prezydenta. Teraz oburza się na falę krytyki która na niego spłynęła.
UE nie jest bankomatem, dlatego w zasady budżetowe musi być włączony mechanizm gwarantujący poszanowanie praworządności przez państwa członkowskie – przekonywał w piątek szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli.
Decyzja władz Gdańska, które nie zgodziły się na prezentację wystawy "TU rodziła się Solidarność" na Placu Solidarności jest skandaliczna - ocenił w rozmowie z PAP prezes IPN Jarosław Szarek. Trudno ją zrozumieć, bo jest obca duchowi Solidarności, która była wspólnotą - dodał.
Kiedy Polską rządzili ludzie wspierani przez celebrytów było dobrze. Ale inaczej myślący nie robili z tego powodu gnoju. Taka różnica – odpowiada żalącemu się na Twitterze Zbigniewowi Hołdysowi jedna z internautek.
Radni z pomorskiej Platformy Obywatelskiej chcieli wystawić Mateuszowi Morawieckiemu "rachunek" za dziurę finansową w samorządzie. W tym celu na Radzie Miasta zaprezentowali i wręczyli radnym Prawa i Sprawiedliwości wielki plakat z rachunkiem; sęk jednak w tym, że chyba politycy byli w szkole na bakier z matematyką, ponieważ zamiast 280 milionów złotych, na rachunek trafiła liczba "280 000 mln", co w przełożeniu na język polski daje niebotyczną sumę 280 miliardów złotych.
Do piątkowego przedpołudnia do Sądu Najwyższego wpłynęło już ponad tysiąc protestów wyborczych – poinformował zespół prasowy tego sądu. Ponad 400 z nich zostało już zarejestrowanych.
W czwartek za sprawą histerii tzw. "wiodących mediów" jednym z naczelnych tematów w Polsce był bzdurny fake news, jakoby rząd Prawa i Sprawiedliwości planował "zakazać Halloween". Emocje podbijał m.in redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk, który na Twitterze pisał o "symbolicznym obrazie kraju po wyborach". Gdy jeden z internautów w odpowiedzi skomentował, że redaktor jest "głupi" i robi wszystko byle tylko "do**ać się do PiSu", Węglarczyk zaczął grozić, że... porozmawia o tym z jego "szefem w Monachium".
Rodzice 7-letniego cierpiącego na autyzm Martina zdecydowali się uciec do Polski z synkiem i złożyć tutaj wniosek o azyl – poinformował PAP ich pełnomocnik mec. Bartosz Lewandowski. Władze holenderskie po sygnałach od sąsiadów odebrały chłopca rodzinie i umieściły go z dala od domu. O godzinie 11:30 rozpoczęła się konferencja prasowa w tej sprawie organizowana przez Instytut Ordo Iuris.
Nie żyje znany aktor Andrzej Tadeusz Strzelecki - polski reżyser oraz aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny, satyryk, nauczyciel akademicki, profesor sztuk teatralnych, rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2008–2016), a także gracz i działacz golfowy.
Rodzice 7-letniego cierpiącego na autyzm Martina zdecydowali się uciec do Polski z synkiem i złożyć tutaj wniosek o azyl – poinformował PAP ich pełnomocnik mec. Bartosz Lewandowski. Władze holenderskie po sygnałach od sąsiadów odebrały chłopca rodzinie i umieściły go z dala od domu.
Smutna wiadomość z Episkopatu Polski w piątek rano: zmarł kard. Zenon Grocholewski (1939-2020), bliski współpracownik św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i papieża Franciszka.
Na pewno trzeba całkowicie przebudować Platformę Obywatelską, trzeba również skanalizować energię tych wszystkich ludzi, którzy nie chcą należeć do partii politycznych - powiedział w piątkowej rozmowie z radiem RMF FM prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki udał się do Brukseli na posiedzenie Rady Europejskiej, które odbędzie się 17 i 18 lipca. To pierwsze od czasu wybuchu pandemii COVID-19 posiedzenie organizowane w formule stacjonarnej.
O tym, że anonimowość w Internecie jest tylko pozorna, przekonał się 38-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Współpraca stalowowolskiej Policji i Prokuratury oraz funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie, doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni wobec członków i sympatyków jednej z partii politycznych oraz publiczne znieważenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Do przestępstw doszło poprzez zamieszczanie komentarzy na jednym z portali internetowych.
Szykują się zmiany w rządzie - pisze w piątkowym wydaniu "Super Express". Według dziennika rekonstrukcja obejmie kilku polityków.
"Pamiętna data wojennej historii Rosji" - głosi tytuł propagandowego spotu Rosyjskiego Towarzystwa Wojenno-Historycznego. Spot jest bardzo profesjonalnie zrobiony i ma opiewać wielkie zwycięstwo sił rosyjskich... w bitwie pod Grunwaldem
Kompania Piwowarska, właściciel marek "Tyskie", "Żubr" "Dębowe Mocne", "Reed's" czy "Lech", która produkuje piwo także na rynek niemiecki, obok spółek skarbu państwa, była jednym ze sponsorów gali Człowieka Roku Gazety Polskiej, podczas której tytuł odebrał metropolita krajowski abp. Marek Jędraszewski. Przypomniał o tym niemiecki portal Noizz.de przy okazji wyborów w Polsce, których wynik miałby "zaszkodzić prawom LGBT". No i się zaczęło.
Tuż po wyborach w Polsce mamy do czynienia z zaostrzeniem retoryki i działań w instytucjach europejskich przeciwko Polsce. Komisja wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego przyjęła raport krytykujący stan praworządności w Polsce. Dokument przygotował hiszpański eurodeputowany Socjalistów i Demokratów (S&D) Juan Fernando Lopez Aguilar
Poparcie dla Andrzeja Dudy jest rzeczywiście wyższe, niż wskazał to wynik wyborów; gdyby osoby 60 plus poszły jak zawsze zagłosować, prezydent dostałby od kilkuset tysięcy do nawet miliona głosów więcej - stwierdził w czwartek były rzecznik PiS Marcin Mastalerek.
Podczas gdy niemieckie gazety, takie jak Tageszeitung, tyleż wrzaskliwie co i bezpodstawnie okrzyknęły wybory prezydenckie w Polsce mianem wyborów dziejowych, wyborów pomiędzy „demokracją” a „dyktaturą” - a niemieccy politycy zamiast uczciwie pogratulować reelekcji nie potrafią się obejść bez natarczywych „empatycznych ostrzegań” - rzeczywistość zdaje się ukazywać zupełnie inny obraz. Oto rządzona jakoby autorytarnie Polska, gdzie - jak piszą na Zachodzie - postępuje systematyczny „demontaż” demokracji, wybrała swojego prezydenta na drugą kadencję minimalną różnicą głosów; podczas gdy dyktatura, czy nawet demontaż demokracji wyglądają raczej zupełnie inaczej (na przykład tak jak w Niemczech, gdzie wybory powtarza się dopóty, dopóki nie zostanie wybrany ten właściwy; gdzie usuwa się ze stanowiska szefów Urzędu Ochrony Konstytucji, jeśli mają czelność krytykować rząd; gdzie zobowiązuje się operatorów internetowych do stosowania cenzury w sieci; i gdzie partiom opozycyjnym odmawia się elementarnych praw konstytucyjnych - ale to tylko tak na marginesie). Dwa aspekty niedzielnych wyborów prezydenckich w Polsce wydają mi się szczególnie godne uwagi.