Tysol.pl, podobnie jak wiele innych portali internetowych o korzeniach prawicowych, w ostatnich kilkunastu miesiącach spotyka się z coraz brutalniejszymi formami cenzury ze strony Facebooka. Mimo tych problemów Tysol.pl rozwija się niezwykle dynamicznie, o czym może świadczyć fakt, że średnia liczba odsłon w pierwszym półroczu 2019 r. była wyższa niemal o 106 proc. niż w analogicznym okresie rok temu. Średnio nasz portal w pierwszej części tego roku odwiedzało ponad pół miliona użytkowników miesięcznie. W czerwcu zanotowaliśmy wzrost po raz kolejny.
Minister Infrastruktury wydał zgodę na zwiększenie wartości kosztorysowej budowy autostrady A1 od Pyrzowic do końca obwodnicy Częstochowy (odcinek "F" Rząsawa - Blachownia) o niespełna 400 mln zł.
W trwającym od środy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele krajów biorących udział w Procesie Berlińskim – inicjatywie służącej wspieraniu integracji sześciu państw regionu Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską. Do stolicy Wielkopolski przybyli m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, premierzy Francji Edouard Philippe i Wielkiej Brytanii Theresa May oraz premierzy państw Bałkanów Zachodnich.
Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL-u, syn Władysława Bartoszewskiego, w rozmowie z Marcinem Bąkiem w Telewizji Republika nawiązał do potencjalnych koalicji ludowców przed wyborami do parlamentu krajowego. – Do wyborów do Parlamentu Europejskiego stworzono szeroką Koalicję Europejskiego. W tej Koalicji byli ludzie o rozmaitych poglądach na wszelkie kwestie, choć łączyły nas wspólne wartości proeuropejskie. Te wybory, które teoretycznie były najłatwiejsze do wygrania dla Koalicji, przegraliśmy z ponad 7-procentową stratą – przyznał polityk PSL-u
Aktualny numer tygodnika „Sieci” prowokacyjnie pyta – „Czy Gdańsk chce do Niemiec?”. Na okładce znajdują się twarze Pawła Adamowicza, Aleksandry Dulkiewicz i Donalda Tuska, a także m.in. żołnierze Wehrmachtu. Pozew sądowy w sprawie okładki zapowiedziała Aleksandra Dulkiewicz, w rozmowie z portalem wPolicye.pl skomentował to Andrzej Gwiazda.
Rozpoczęła się trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Odbywa się ona w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zabierze na niej głos 400 osób, politycy, ale i eksperci. Kongres otworzył Piotr Gliński, wicepremier.
Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił dziś (5 lipca 2019 r.) skierować wniosek o wznowienie postępowania na korzyść drukarza z Łodzi, który odmówił druku plakatów fundacji LGBT.
Bartosz Arłukowicz opublikował na Twitterze filmik, na który widzimy jak "ekipa" Koalicji Obywatelskiej jedzie na konwencję wyborczą. Uwagę zwraca piknikowy nastrój do tej pory "totalnie uciemiężonych" pisowskim zamordyzmem polityków.
"Czy można odczytać cytaty z Pisma Świętego tak, jak uczynił to Wojciech Maziarski i inni dziennikarze „Gazety Wyborczej”? Nade wszystko nasuwa się pytania o rzeczywiste nauczanie Pisma świętego Starego i Nowego Testamentu dotyczące homoseksualizmu" - czytamy w tekście ks. prof. Henryka Witczyka opublikowanego na należącym do Episkopatu portalu Opoka.
"Z plaży robimy popielniczkę i jeden wielki śmietnik. W Sopocie w weekend wywożą 800 kg odpadów" - głosi publikacja trójmiejskiego oddziału "Gazety Wyborczej". Serwis Agory znów znalazł sposób na to, by dopiec Polakom.
Próby stworzenia szerokiej koalicji anty-pisowskiej skomentował publicysta "DoRzeczy" Piotr Semka.
Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została liderem jednej z pięciu unijnych misji naukowych przy Komisji Europejskiej, które w ramach przyszłego programu Horyzont Europa mają się zajmować takimi wyzwaniami jak rak, zmiany klimatyczne czy miasta neutralne dla klimatu. Informację tę skomentował aktywista miejski w Warszawie, Jan Śpiewak.
Podczas konferencji prasowej na Westerplatte prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że złoży pozew do sądu w sprawie kontrowersyjnej okładki tygodnika "Sieci".
Polska lekkoatletka, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich Anita Włodarczyk, do mistrzostw świata w lekkoatletyce przygotowuje się na stadionie Skry Warszawa. Panują tam fatalne warunki.
Jak podaje "Super Express" były premier Kazimierz M. ma poważne kłopoty z prawem. W związku z niepłaceniem byłej żonie alimentów, polityk usłyszał od prokuratora zarzut. Grozi mu do 2 lat więzienia. W rozmowie z Onetem skomentował medialne doniesienia.
W czwartek 4 lipca Sejm przyjął specustawę o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku. Muzeum będzie oddziałem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Ustawie ostro sprzeciwiali się Aleksandra Dulkiewicz i politycy totalnej opozycji, którzy porównywali zwalczanie ustawy do obrony Westerplatte w 1939 roku. Sprawę z mównicy sejmowej w ostrym tonie skomentował poseł Marek Jakubiak.
Dziennikarz i publicysta Mariusz Max-Kolonko... wchodzi do polityki. Były korespondent TVP i TVN w Stanach Zjednoczonych w mocnym wpisie na Facebooku poinformował, że powstaje nowe ugrupowanie polityczne o nazwie Revolution.
Podczas dyskusji w programie "Polska w kawałkach" prowadzonego przez red. Grzegorza Jankowskiego nt. zmian klimatycznych doszło do ostrej dyskusji pomiędzy aktywistą miejskim Janem Śpiewakiem, a publicystą "DoRzeczy" Łukaszem Warzechą. Śpiewak oskarżył dziennikarza o reprezentowanie interesów rosyjskich, arabskich i niemieckich; gdy powtórzył te oskarżenia, publicysta wyszedł ze studia. Po programie awantura miała swój dalszy ciąg w mediach społecznościowych.
W czwartek 4 lipca Sejm przyjął specustawę o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku. Działania podejmowane przez rząd w tej sprawie już wcześniej spotykały się z ostrą krytyką prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i innych polityków opozycji, jednak wpis opublikowany przez posła PO Marka Rząsę przekroczył wszelkie granice.
Jak podaje "Super Express" były premier Kazimierz M. ma poważne kłopoty z prawem. W związku z niepłaceniem byłej żonie alimentów, polityk usłyszał od prokuratora zarzut. Grozi mu do 2 lat więzienia.