"Z plaży robimy popielniczkę i jeden wielki śmietnik. W Sopocie w weekend wywożą 800 kg odpadów" - głosi publikacja trójmiejskiego oddziału "Gazety Wyborczej". Serwis Agory znów znalazł sposób na to, by dopiec Polakom.
Próby stworzenia szerokiej koalicji anty-pisowskiej skomentował publicysta "DoRzeczy" Piotr Semka.
Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została liderem jednej z pięciu unijnych misji naukowych przy Komisji Europejskiej, które w ramach przyszłego programu Horyzont Europa mają się zajmować takimi wyzwaniami jak rak, zmiany klimatyczne czy miasta neutralne dla klimatu. Informację tę skomentował aktywista miejski w Warszawie, Jan Śpiewak.
Podczas konferencji prasowej na Westerplatte prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że złoży pozew do sądu w sprawie kontrowersyjnej okładki tygodnika "Sieci".
Polska lekkoatletka, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich Anita Włodarczyk, do mistrzostw świata w lekkoatletyce przygotowuje się na stadionie Skry Warszawa. Panują tam fatalne warunki.
Jak podaje "Super Express" były premier Kazimierz M. ma poważne kłopoty z prawem. W związku z niepłaceniem byłej żonie alimentów, polityk usłyszał od prokuratora zarzut. Grozi mu do 2 lat więzienia. W rozmowie z Onetem skomentował medialne doniesienia.
W czwartek 4 lipca Sejm przyjął specustawę o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku. Muzeum będzie oddziałem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Ustawie ostro sprzeciwiali się Aleksandra Dulkiewicz i politycy totalnej opozycji, którzy porównywali zwalczanie ustawy do obrony Westerplatte w 1939 roku. Sprawę z mównicy sejmowej w ostrym tonie skomentował poseł Marek Jakubiak.
Dziennikarz i publicysta Mariusz Max-Kolonko... wchodzi do polityki. Były korespondent TVP i TVN w Stanach Zjednoczonych w mocnym wpisie na Facebooku poinformował, że powstaje nowe ugrupowanie polityczne o nazwie Revolution.
Podczas dyskusji w programie "Polska w kawałkach" prowadzonego przez red. Grzegorza Jankowskiego nt. zmian klimatycznych doszło do ostrej dyskusji pomiędzy aktywistą miejskim Janem Śpiewakiem, a publicystą "DoRzeczy" Łukaszem Warzechą. Śpiewak oskarżył dziennikarza o reprezentowanie interesów rosyjskich, arabskich i niemieckich; gdy powtórzył te oskarżenia, publicysta wyszedł ze studia. Po programie awantura miała swój dalszy ciąg w mediach społecznościowych.
W czwartek 4 lipca Sejm przyjął specustawę o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku. Działania podejmowane przez rząd w tej sprawie już wcześniej spotykały się z ostrą krytyką prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i innych polityków opozycji, jednak wpis opublikowany przez posła PO Marka Rząsę przekroczył wszelkie granice.
Jak podaje "Super Express" były premier Kazimierz M. ma poważne kłopoty z prawem. W związku z niepłaceniem byłej żonie alimentów, polityk usłyszał od prokuratora zarzut. Grozi mu do 2 lat więzienia.
W ubiegłym tygodniu założyciel partii Teraz! Ryszard Petru, ogłosił, że wycofuje się z polityki. 4 lipca na oficjalnym profilu Teraz! pojawiła się informacja o wyrejestrowaniu partii z ewidencji partii politycznych.
Na stronie IKEA pojawiło się kolejne oświadczenie koncernu ws. zwolnienia z pracy Pana Tomasza. "Skala niezrozumienia całej sytuacji oraz naszego przekazu osiągnęła taki poziom, że postanowiliśmy pozostawić ocenę powołanym do tego podmiotom" - czytamy.
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o zerowym PIT dla młodych podatników do 26 roku życia z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.
- Wykluczył pan Europę Wschodnią z podziału stanowisk. W tym pakiecie nie znalazło się ani jedno nazwisko z tego regionu - mówił dziś do Tuska Esteban Gonzalez Pons wiceszef Europejskiej Partii Ludowej podczas gdy ten zdawał przed PE raport z przebiegu Szczytu w Brukseli.
Sejm przyjął specustawę o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku. Muzeum będzie oddziałem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Ustawie ostro sprzeciwiali się Aleksandra Dulkiewicz i politycy totalnej opozycji, którzy porównywali zwalczanie ustawy do obrony Westerplatte w 1939 roku. Teren Westeplatte po rządach prezydenta Adamowicza i prezydent Dulkiewicz znajduje się w opłakanym stanie. Tak politycy, dziennikarze i internauci komentują sprawę
Sejm przyjął specustawę o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 roku. Muzeum będzie oddziałem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Ustawie ostro sprzeciwiali się Aleksandra Dulkiewicz i politycy totalnej opozycji, którzy porównywali zwalczanie ustawy do obrony Westerplatte w 1939 roku. Teren Westeplatte po rządach prezydenta Adamowicza i prezydent Dulkiewicz znajduje się w opłakanym stanie.
W Gdańsku podpisano 4 czerwca 2019 r. „Deklarację Wolności i Solidarności”. Łzy mi popłynęły rzęsiste, gdy pani Krystyna „500+ jest złe” Janda odczytała ten wiekopomny dokument. No i wieko skrzyni dziejów powinno zamknąć się z hukiem nad tym wydarzeniem. Jednak zanim wieko nad wiekopomnym się zatrzaśnie, przypomnę kilka tez tam zawartych.
W polskiej polityce jest jeden pewnik: niezgoda. I nie ma znaczenia, w jakiej sferze się poruszamy. Cokolwiek wprowadzi w życie władza, opozycja to zakwestionuje. To pewne jak to, że po nocy nastąpi dzień.
Ryszard Legutko, szef frakcji EKR w Parlamencie Europejskim w mocnych słowach odniósł się do ostatniego szczytu ws. Obsadzenia najwyższych stanowisk w Unii Europejskiej. - Kiedy rozleje się mleko, pamiętajcie, że ja was ostrzegał - podkreślił podczas przemowy.