Chodziło o szczyt Rady Europejskiej i debaty na temat przydziału wysokich stanowisk w UE. Kandydatką na przewodniczącą Komisji Europejskiej została niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen. Hanna Gronkiewicz uznała to za sukces Angeli Merkel, odmiennego zdania jest jednak korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz, który zaprezentował szereg reakcji komentatorów i internatów w Niemczech, po ogłoszeniu kandydatury Leyen.
- Dlaczego Tomasz został zwolniony z Ikei. Czytamy ministrowi Ziobrze kodeks pracy - pisze w artykule na "jedynce" Wyborcza.pl Adriana Rozwadowska - Ziobro nie zna kodeksu pracy i orzecznictwa sądów? Tomasz został zwolniony z Ikei nie za poglądy, ale za mowę nienawiści - pisze Rozwadowska poniżej cytując pogrubioną czcionką... Stary Testament we fragmencie, którego w komentarzach do artykułu IKEI o LGBT użył pan Tomasz: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich"
Prezydent Andrzej Duda brał udział w otwarciu odbywającej się w Warszawie konferencji zatytułowanej „People and Climate – Solidarity and Just Transition”, która odbywa się w Warszawie w ramach polskiej prezydencji Konferencji Narodów Zjednoczonych ws. zmian klimatu.
Artur Stelmasiak, redaktor naczelny warszawskiej "Niedzieli", zaprezentował w mediach społecznościowych szokujące dane.
Premier Morawiecki podsumował obrady szczytu Rady Europejskiej.
Stan zdrowia Vincenta Lamberta jest niejednoznaczny, według znacznej części lekarzy mężczyzna doznał nieodwracalnego uszkodzenia mózgu, oddycha jednak samodzielnie, reaguje na bodźce z zewnątrz, a do utrzymania go przy życiu potrzeba podawania mu przez zewnętrzną aparaturę pokarmu i wody. Mężczyzna nie jest w śpiączce, trwa z nieokreślonym stanie zmniejszonej świadomości.
Głośno zrobiło się o pomyśle Roberta Biedronia na temat portalu randkowego, który napędzałby polską turystykę. Czy taki plan znalazłby Państwa aprobatę?
Prof. etyki na Uniwersytecie Jagiellońskim - Jan Hartman - w taki sposób pisał o polskich europosłach, którzy nie wstali podczas "Ody do Radości" Ludwiga van Beethovena granej w Parlamencie Europejskim .
"Gazeta Wyborcza", piórem Bartosza Wielińskiego, w dość specyficzny sposób skomentowała porozumienie w Brukseli.
Z polskiego punktu widzenia moment nagłośnienia sprawy reparacji wojennych jest bardzo korzystny, nawet jeśli sami Niemcy nie palą się szczególnie do podjęcia negocjacji
Tak się składa, że mieszkam na Manhattanie, w pobliżu Fort Riley w Kansas, a moimi sąsiadami są oficerowie słynnej „The Big Red One”. Wielokrotnie, gdy grilluję po sąsiedzku, jestem pytany o sytuację w Polsce, zwłaszcza że część żołnierzy z Fortu Riley przebywa akurat w Polsce. W wielu tych rozmowach przebija się całkowita nieznajomość naszego kraju i warunków, w jakich znajdują się tam amerykańscy żołnierze.
W 2014 roku Federacja Rosyjska dokonała aneksji Krymu. Wydawało się wówczas, że tak jawne pogwałcenie prawa międzynarodowego nie może nikomu ujść na sucho. Teraz Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zdecydowało o przywróceniu Rosji prawa głosu w tym gremium. Czy to zapowiedź powrotu Władimira Putina na europejskie salony?
Minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen została wybrana kandydatką Rady Europejskiej na przewodniczącą Komisji Europejskiej. Przedstawiamy pierwsze komentarze publicystów i polityków.
Trwa szczyt UE, którego celem jest dojście do porozumienia ws. wyłonienia najważniejszych stanowisk w UE, w tym nowego szefa Komisji Europejskiej. Jak poinformował na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, Rada uzgodniła przyszłe przywództwo instytucji UE. Kandydatem Rady Europejskiej na szefa KE została Niemka Ursula Von der Leynen.
Przyjrzyjmy się sprawie drukarza uniewinnionego ostatnio przez Trybunał Stanu. Dlaczego temu człowiekowi wytoczono proces? Przecież takich małych drukarzy, są setki i tysiące. Zatem, skoro ktoś przyszedł z plakatami, na których widnieją nadzy mężczyźni w sytuacjach intymnych i usłyszał odmowę, dlaczego nie poszedł gdzie indziej? Zresztą, gdybym był drukarzem, również nie wydrukowałbym tych plakatów.
"W związku z pojawiającymi się w niektórych mediach nieprawdziwymi informacjami, że we wpisach na forum pracowniczym IKEA rzekomo nawoływałem do przemocy wobec osób o skłonnościach homoseksualnych, pragnę złożyć oświadczenie stanowczo i jednoznacznie korygujące te twierdzenia" - czytamy w oświadczeniu Pana Tomasza, zwolnionego z IKEI za cytowanie Biblii, opublikowanego przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Jak czytamy w postach Radosława Sikorskiego na Twitterze, dwóch eurodeputowanych Prawa i Sprawiedliwości - Witold Waszczykowski i Anna Zalewska - nie powstało podczas odegrania Ody do radości w Parlamencie Europejskim. Ze strony opozycji spotkała ich za to fala krytyki. Swój stosunek do "hymnu" zademonstrowali również brytyjscy parlamentarzyści z partii Brexit, którzy podczas odgrywania utworu stali tyłem.
Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec w rozmowie na antenie TVN24 zapowiedział, że Polacy "będą musieli zwrócić" pieniądze wypłacane przez rząd PiS w ramach programów socjalnych. Słowa te skomentował Leszek Żebrowski, historyk i publicysta.
Lider Wiosny Robert Biedroń zapowiedział rozmowy z Grzegorzem Schetyną ws. wspólnego startu z Koalicją Europejską w jesiennych wyborach parlamentarnych. Wielu dotychczasowym zwolennikom tego ugrupowania decyzja ta nie przypadła do gustu. Wśród nich jest znana feministka Magdalena Środa.
– Wczorajsza kontrakcja Polski spowodowała, że udało się zablokować kandydaturę Fransa Timmermansa [na przewodniczącego KE - red.] i jest duża szansa, że definitywnie. W tym momencie możliwe, że Timmermans zostanie – uwaga – szefem unijnej dyplomacji. Czyli szefem European External Action Service, po polsku – Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych. W takim układzie coś dostanie, ale nie będzie tropił braku praworządności w naszej części Europy, zamykając oczy na Francję czy Hiszpanię, jak to czynił do tej pory – mówi w rozmowie z Robertem Wąsikiem dla portalu Tysol.pl europoseł PiS Ryszard Czarnecki.