Na Lotnisku Chopina doszło do incydentu z udziałem dwóch osób, w związku z tym czasowo wstrzymano loty – poinformowała rzeczniczka prasowa stołecznego portu.
Po wyborach w Saksonii doszło do korekty wyników, co pozbawiło AfD mniejszości blokującej. Komentatorzy wyrażają oburzenie.
Do dramatycznych wydarzeń doszło w wielkopolskim Turku, gdzie oddano strzały w kierunku posterunku policji.
Były szef Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał K. został zatrzymany w Londynie – poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa. Wcześniej Sąd Okręgowy w Warszawie wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.
Sąd Okręgowy w Katowicach uwzględnił dziś zażalenie prokuratora i zastosował wobec Pawła Sz. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 90 dni – poinformowała Prokuratura Krajowa.
Już dziś na antenie TV Republika zostanie wyemitowany pierwszy odcinek serialu „Zgoda”, który jest kontynuacją popularnego serialu „Reset”, poświęconego polsko-rosyjskiej polityce Donalda Tuska w latach 2007–2015.
W niedzielę w jednym z domów w Będlewie pod Poznaniem znaleziono dwa ciała – kobiety i mężczyzny. Według śledczych 47-letni Sławomir L. prawdopodobnie zastrzelił swoją żonę – 33-letnią Paulinę, uczestniczkę „Top Model”.
Do prezydenta Ukrainy, a także ukraińskiego odpowiednika IPN wpłynął wniosek o ekshumację ofiar rzezi wołyńskiej. Wniosek ma charakter prywatny i złożyła go Karolina Romanowska, założycielka Stowarzyszenia Pojednanie Polsko-Ukraińskie.
Dziś w całym kraju odbywają się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. W tym roku w cieniu zmian, jakie zapowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej kierowane przez radykalną lewicową aktywistkę Barbarę Nowacką. Przed Zespołem Szkół Technicznych w Mielcu odbył się protest.
„Gazeta Wyborcza” miała dotrzeć do maili z prywatnej skrzynki mailowej Michała Dworczyka, które polityk „chciał usunąć”. Jest oświadczenie byłego szefa KPRM.
W poniedziałek do komendy miejskiej policji w Zielonej Górze trafiła podejrzana przesyłka. – Zgodnie z procedurami została wezwana straż pożarna – powiedziała PAP podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.
„Rzeczpospolita” zarzuciał prezesowi IPN Karolowi Nawrockiemu kontakty z zawodnikiem freak fightów, noszącym pseudonim Wielki Bu, który – jak się okazało – miał przeszłość kryminalną. „Swoich przeciwników z ringu cenię za podjęcie walki, nie odpowiadam jednak za ich życie pozasportowe” –skomentował prezes IPN doniesienia gazety w mocnym wpisie na platformie X.
Sąd Okręgowy w Warszawie poinformował, że wydał wobec b. szefa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michała Kuczmierowskiego europejski nakaz aresztowania oraz nakaz aresztowania, obejmujący Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
W sobotę w jednym z domów w Staines w hrabstwie Surrey znaleziono ciała ojca i trzech małych synów. Okazało się, że zmarli pochodzili z Polski. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.
Od kiedy księżna Kate, żona brytyjskiego następcy tronu księcia Williama, poinformowała, że jej styczniowy pobyt w szpitalu i przebyta operacja jamy brzusznej były związane z wykrytym u niej rakiem, cały świat pilnie nasłuchuje wieści z Pałacu Buckingham.
Straż Graniczna regularnie publikuje raporty dotyczące wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.
Zwycięstwo prawicowej Alternatywy dla Niemiec w lokalnych wyborach we wschodnich landach niemieckich wywołało burzę komentarzy. Włoska prasa pisze o „ciężkich batach” dla Scholza i „asyście dla Putina”.
Polskie dowództwo operacyjne poinformowało, że w związku z intensywną aktywnością lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej „aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne”. W nocy Rosja przeprowadziła zmasowany atak na cele na Ukrainie.
W dniu 1 września w Toruniu odbyły się wojewódzkie obchody 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wydarzenia miały na celu uhonorowanie pamięci o tym przełomowym wydarzeniu w historii województwa kujawsko - pomorskiego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w katedrze świętych Janów. Obchodom przewodniczył bp Wiesław Śmigiel. Uczestnicy mieli okazję wspólnie przypomnieć sobie dramatyczne zaułki historii oraz oddać hołd wszystkim, którzy cierpieli na skutek wojny. To ważne wydarzenie miało na celu nie tylko refleksję nad przeszłością, ale także uświadomienie nowym pokoleniom konieczności pielęgnowania pamięci historycznej.
Msza św. pod przewodnictwem bp. Jacka Jezierskiego, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową na peronie stacji kolejowej, uroczystości pod pomnikiem zamordowanych kolejarzy, celników oraz ich rodzin, złożyły się 1 września w Szymankowie na obchody 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczestniczyli w nich m.in. posłowie na Sejm RP, przedstawiciel Prezydenta RP, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów (szef Krajowej Administracji Państwowej), wicewojewoda pomorski, władze samorządowe oraz licznie zgromadzeni kolejarze i pracownicy służby celnej z całego kraju.