Napastnik Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski przedwcześnie zakończył dzisiejszy trening. Według doniesień dziennika „Bild”, Polak po 40 minutach zakończył trening i wraz z lekarzem udał się do klubu.
W środę 12 maja w siedzibie Grupy Tauron Polska Energia odbyło się spotkanie Rady Społecznej TPE z zarządem spółki.
W obwodzie kaliningradzkim kończy się formowanie dywizji zmechanizowanej. Jesienią będzie ona w pełnej gotowości bojowej – podał w czwartek dziennik "Izwiestija". W skład tej dywizji wejdą trzy pułki zmechanizowane i jeden pancerny.
Lewicowe aktywistki Maja Staśko i Justyna Klimara znów postanowiły "pokazać więcej" swoim odbiorcom w mediach społecznościowych. Tym razem rzekomo po to, by... promować czytelnictwo. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że "promująca czytelnictwo" skrajnie lewacka aktywistka Maja Staśko, to ta sama Staśko, która wypowiadała się publicznie przeciwko "snobowaniu się na czytanie", a "snobizm na książki" jest "wykluczający".
W ramach ogólnopolskich obchodów 40. rocznicy rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” 12 maja 2021 roku w Warszawie odbyły się wydarzenia organizowane wraz z Instytutem Pamięci Narodowej. Patronat medialny nad obchodami objął „Tygodnik Solidarność”.
Resort zdrowia opublikował najnowszy raport.
Dziennikarz i prezenter TVN Marcin Meller opublikował wpis, w którym zaatakował Prawo i Sprawiedliwość i Lewicę.
Wszystkie decyzje o rozpoczęciu technicznych przygotowań do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich były zgodne z prawem – świadczy o tym wiele ekspertyz prawnych, którymi dysponuje KPRM. Premier i szef KPRM stali na straży Konstytucji RP. Ich wszelkie działania miały na celu przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie. Premier nie zarządził nigdy wyborów prezydenckich ani głosowania w trybie korespondencyjnym. Celem podjętych działań było umożliwienie udziału w wyborach grupom uprawnionym, których życie i zdrowie ze względu na pandemię były zagrożone (seniorom, osobom z niepełnosprawnościami), a także przebywającym w izolacji.
Rozpoczęła się konferencja prasowa szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, podczas której zostanie przedstawiony raport w sprawie organizacji tzw. "wyborów kopertowych", które miały odbyć się 10 maja 2020 r.
W środę 12 maja o godzinie 13 w siedzibie TAURON Wydobycie rozpoczęły się rozmowy przedstawiające plany operacyjne dla TAURON Wydobycie S.A. w których uczestniczył wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń oraz prezes TAURON Polska Energia Paweł Strączyński. Mieli oni wraz z władzami TAURON Wydobycie przedstawić stronie społecznej plany co do dalszego funkcjonowania spółki zgodnie z wypracowanym porozumieniem społecznym.
Ponad 120 emerytowanych generałów i admirałów w liście otwartym wzywa Amerykanów do "ocalenia Ameryki, naszej konstytucyjnej republiki i pociągnięcia do odpowiedzialności obecnie urzędujących". Zdaniem wojskowych problemem jest nadmierne przyjęcie przez naród radykalnej lewicowej agendy.
Prawo i Sprawiedliwość wydało oświadczenie ws. doniesień medialnych na temat ochrony Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. - Tak długo, jak nasi przeciwnicy polityczni będą wzywać do patroszenia czy odstrzeliwania prezesa PiS, tak długo będzie miał on ochronę - czytamy w dokumencie.
120 lat temu, 13 maja 1901 r., w Ołońcu na północy Rosji urodził się Witold Pilecki, oficer ZWZ-AK, który w 1940 r. dobrowolnie poddał się aresztowaniu i wywózce do Auschwitz, aby zdobyć informacje o obozie. Po ucieczce z Auschwitz walczył w Powstaniu Warszawskim. W 1947 r. został aresztowany przez władze komunistyczne, a następnie skazany na śmierć i stracony.
Według dziennikarzy "Wirtualnej Polski", polskie służby otrzymały ostrzeżenie o zagrożeniu zamachami ze strony terrorystycznej organizacji Al-Kaida. Celem ataku mają być umundurowani funkcjonariusze w całej Europie.
Po zamachu trop został skierowany na tureckich ekstremistów. W mylenie tropów zaangażowano KGB i Stasi oraz inne służby krajów „demokracji ludowej”. Wprowadzenie chaosu informacyjnego było starą metodą władz sowieckich – mówi PAP prof. Wojciech Polak, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przewodniczący Kolegium IPN. 40 lat temu, 13 maja 1981 r., na placu Świętego Piotra doszło do zamachu na papieża Jana Pawła II.
Z najnowszego sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM wynika, że poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wynosi zaledwie... 12 proc. Jest to spadek aż o 6 p.p. - w ubiegłym badaniu KO mogła liczyć na 18 proc. głosów.
W czwartek zbierze się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, które ma podjąć decyzję ws. terminu prezentacji Nowego Ładu, a także konsekwencji dla posłów PiS, którzy głosowali przeciwko projektowi ustawy ratyfikacyjnej ws. decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.
Grupy żydowskich ekstremistów zaatakowały w środę arabskich demonstrantów, sklepy i świątynie w wielu miastach Izraela, zaś w Akce 30-letni Żyd został dotkliwie pobity przez tłum - informują izraelskie media. Ataki skrajnej prawicy potępił sefardyjski naczelny rabin Izraela.
13 maja 1981 roku Jan Paweł II błogosławił pielgrzymów podczas audiencji generalnej na pl. Świętego Piotra w Rzymie. Do tamtego czasu papieski pojazd, Papa Mobile, był jeszcze odkryty. Nagle padły strzały, oddał je turecki zamachowiec Mehmet Ali Agca. Sprawcę natychmiast ujęto.
Dziś gośćmi Moniki Olejnik w TVN24 byli Barbara Nowacka, lewicowa aktywistka, posłanka Koalicji Obywatelskiej i poseł Lewicy Marek Dyduch. Do pełni obrazu warto dodać, że Marek Dyduch jest reprezentantem starego pokolenia SLD, były członek ZSMP i PZPR do jej rozwiązania. Ich rozmowę można by uznać za kolejną odsłonę ostatniego konfliktu Lewicy ze środowiskami bliskimi PO i radykalnego "antypisu" - Wyście nawet nie usiedli do stołu, bo jesteście tak wściekli (…), tak zawzięci, tak skrajni, że nie potraficie negocjować - mówił Dyduch, gdyby nie zaskakująca jak na Lewicę retoryka posła Lewicy...