Grzegorz Schetyna podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem na antenie radia RMF FM krytykował europosłankę KO Janinę Ochojską za jej niedopuszczalne słowa na temat polskich służb mundurowych strzegących polskiej granicy przed migrantami nasłanymi przez Łukaszenkę.
Dziennikarz Polskiego Radia, TVP i były redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność” Krzysztof Świątek zapowiedział proces przeciwko stacji TVN. Powodem są pomówienia wobec dziennikarza o „realizowanie dyspozycji”.
– KE powinna dostarczać większą liczbę pozwoleń, żeby jakoś ustabilizować te ceny. Tymczasem działa w dokładnie przeciwną stronę i w pewnym sensie relatywnie redukuje liczbę certyfikatów. Dlaczego tak robią? Cel jest jasny – chcą jak najszybciej stworzyć superpaństwo – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Zbigniew Krysiak.
– Zapowiedziany przez opozycję bojkot wyborów sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa to działalność absolutnie antypaństwowa – ocenił poseł PiS Marek Ast. Zapewnił też, że większość sejmowa przeprowadzi wybory do Rady.
„Polski Ład nie wpływa na planowane podwyżki dla funkcjonariuszy Policji” – zapewniło we wtorek Ministerstwo Finansów. Jak podkreślono, policjanci rozliczają się według dedykowanych im przepisów, i co za tym idzie, całość wynagrodzenia zostanie wyrównana.
Niemal we wszystkich dużych miastach Kazachstanu doszło we wtorek do starć między protestującymi przeciw podwyżkom cen paliw a policją i wojskiem. W Ałmaty zatrzymano ponad 200 osób – poinformowało Radio Swoboda. Ogłoszono stan wyjątkowy.
Pod hasłem „Dzień dziś wesoły” 6 stycznia w Warszawie w 668 miejscowościach w Polsce przejdą Orszaki Trzech Króli - poinformowali dziś organizatorzy. Odbędą się one także w kilku innych państwach europejskich, a także w Afryce. Świętowaniu towarzyszy cel charytatywny: zbierane będą środki na edukację młodych Kenijczyków - poinformowano dziś na konferencji prasowej w Warszawie.
„To cenzura, która wpisuje się w deprecjonowanie wartości chrześcijańskich. […] Mamy do czynienia z chrystianofobią” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło w reakcji na ograniczenia, jakie Facebook nałożył na kampanię w obronie cierpiących kobiet, podjętą przez brytyjskie biuro PKWP.
Wychodząc z pracy ostatni raz w minionym 2021 roku, mojemu szefowi (i nie tylko jemu) wśród wielu życzeń życzyłem i tego, by ten nadchodzący rok niczym nas już nie zaskoczył.
W dniach 28 listopada – 1 grudnia 1943 roku w Teheranie odbyło się spotkanie przywódców koalicji antyhitlerowskiej (tzw. wielkiej trójki): prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta, premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla i przywódcy ZSRR Józefa Stalina. Tam zapadły kluczowe decyzje w sprawie zakończenia II wojny światowej, tam też sprzedano Europę Środkowo-Wschodnią za obietnicę wsparcia Ameryki w wojnie z Japonią.
Prawosławny patriarcha Aleksandrii i całej Afryki Teodor II potępił postanowienie Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP) z 29 grudnia ub.r. o utworzeniu własnej struktury na Czarnym Lądzie. "Niech im Bóg wybaczy" – dodał. Jego wypowiedź na ten temat ogłoszono 2 stycznia w Kairze. Wcześniej Kościół aleksandryjski wyraził "głębokie ubolewanie" z tego powodu. Na swym najbliższym posiedzeniu Synod Patriarchatu Aleksandrii odniesie się oficjalnie do decyzji Moskwy sprzed kilku dni.
Senator Kazimierz Kleina skompromitował się na antenie TVP Info. Politykowi PO pomyliły się daty wypowiedzi szefa NBP na temat inflacji.
"W Stanach Zjednoczonych powstaje wielka szansa na zmianę prawa zezwalającego na aborcję" – podkreśla Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska. W rozmowie z KAI przypomina, że USA są obecnie jednym z nielicznych krajów z najbardziej liberalnym prawem aborcyjnym na świecie. Jednak po ostatnich zmianach w Sądzie Najwyższym możliwe jest podważenie precedensowych wyroków, na których całe to prawo się opiera. Ewa Kowalewska przypomina też postać Normy McCorvey, występującej pod pseudonimem Roe – kobiety, której historią posłużono się w celu legalizacji aborcji w USA w 1973 roku. Podkreśla również, że podjęcie na nowo tematu aborcji w Stanach Zjednoczonych wiąże się z ogromnymi emocjami, medialnym poruszeniem oraz batalią na polu politycznym i biznesowym.
- Zaobserwowaliśmy zbiorowe działanie w takiej skali, jakiej do tej pory nie widzieliśmy. - mówi w rozmowie z portalem wpolityce.pl, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni.
Zmarł Andrzej Nowak, założyciel i lider zespołów TSA i Złe Psy. Muzyk miał 62 lata.
Złożone przez rodziców wnioski o kapitał opiekuńczy obejmują już 201,6 tys. dzieci - poinformowała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Nowe świadczenie w łącznej wysokości 12 tys. zł jest przyznawane na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12. do ukończenia 35. miesiąca życia.
Na połączonym posiedzeniu Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Obrony Narodowej można było usłyszeć wulgaryzmy. Cezary Tomczak oskarża o nie Waldemar Andzela, ten zaprzecza.
Andrew Pollard, jeden z twórców szczepionki na koronawirusa opracowanej przez Uniwersytet Oksfordzki i firmę AstraZeneca, powiedział, że próba szczepienia całej populacji świata co pół roku jest niewykonalna i zamiast podawać kolejne dawki wszystkim powyżej 12. roku życia, należy skoncentrować się na szczególnie zagrożonych osobach.
Obywatelka Szwecji została oskarżona we wtorek o przyczynienie się do zwerbowania jej 12-letniego syna przez terrorystyczną organizację Państwo Islamskie (IS). Chłopiec był żołnierzem w Syrii w latach 2013-16, zginął na wojnie w wieku 16 lat.
Według danych pracowni Nielsen podawanych przez portal wirtualnemedia.pl, program pierwszy Telewizji Polskiej utrzymał w 2021 roku pozycję lidera na rynku telewizyjnym.