Mamy w Polsce pełen zakres swobód, tolerancji dla wszystkich, ale gdy narusza się wolności drugiego człowieka, albo prowokuje niepotrzebnie, mówimy "dość". Tolerancja - tak, ale nachalna propaganda i afirmacja pewnych ideologii - nie – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
Znany amerykański aktor filmowy i telewizyjny Chadwick Boseman, który zasłynął rolą Czarnej Pantery w filmach Marvel Studios, zmarł w wieku 43 lat. Przyczyną śmierci była choroba nowotworowa, z którą zmagał się od 4 lat.
"To pajace, a nie ludzie faktu. Mamy niepoważnych ludzi, którzy nic nie rozumieją. Ale w demokracji to się zdarza" - mówił w wywiadzie nt. wicepremiera prof. Piotra Glińskiego dla "Super Expressu" były prezydent RP, Lech Wałęsa.
Cofnięty do Polski przez służby białoruskie transport żywności, wysłany przez NSZZ "Solidarność" z myślą o strajkujących pracownikach zakładów na Białorusi, odjechał w piątek wieczorem z granicy. Wcześniej - zgodnie z regulacjami UE - musiał formalnie przejść polską kontrolę weterynaryjną i procedury związane z wjazdem do kraju.
Byłem przekonany, że jeżeli uderzy się w system komunistyczny od strony związków zawodowych, to nam się uda; bezdyskusyjnie to był wielki sukces - ocenił w rozmowie z "Super Expressem" o podpisaniu 40 lat temu Porozumień Sierpniowych założyciel Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski.
Witold Gadowski w swoim komentarzu tygodnia poruszył kwestię dotyczącą systemu opieki zdrowotnej w kontekście pandemii koronawirusa
W szwedzkim Malmoe w imigranckiej dzielnicy Rosengrad wybuchły w piątek wieczorem niewielkie zamieszki po spaleniu Koranu przez członków duńskiej partii antymuzułmańskiej Stram Kurs (szw. twarda linia).
Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa – mówił na swoim InstaStory wściekły aktor. Jednak jego historia nie znalazła uznania u kolegów celebrytów. Szymon Majewski opracował mu specjalną maseczkę "bikini" - "Celebrity pro", a Karolina Korwin-Piotrowska skomentowała na Instagramie tak...
Po, jak twierdzi białoruska opozycja, sfałszowanych wyborach prezydenckich, na Białorusi trwają masowe demonstracje brutalnie tłumione przez milicję. W ramach sondy internetowej zapytaliśmy naszych czytelników, czy Polacy powinni wspierać Białorusinów. Odpowiedź jest zdecydowana
- Po tym jak także Donald Trump otrzymał nominację swojej partii, kampania pełna kłamstw, strachu i chaosu może rozkręcić się na dobre. Na końcu może przynieść Trumpowi zwycięstwo - pisze Ines Pohl na łamach portalu Deutsche Welle
Sąd Odwoławczy w Warszawie zwolnił Michała Sz. przedstawiającego się jako „Margot” z aresztu tymczasowego - – Potwierdzam, że Michał Sz. został zwolniony przez sąd z aresztu. Nie znamy jeszcze uzasadnienia tej decyzji. Ale prokuraturze nie przysługuje zażalenie na decyzję sądu, a zatem Michał Sz. pozostanie na wolności – poinformowała portal Onet rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Michał Sz. pobił z kolegami kierowcę furgonetki "Stop pedofilii" i dopuszczał się niszczenia cudzego mienia, czym się później chwalił. Jak przywitał go fanpejdż jego "kolektywu" "Stop bzdurom"?
Białoruś zarabia duże pieniądze na kolejowym tranzycie towarów z Chin do Europy. Zapowiedź wprowadzenia przez ten kraj sankcji w postaci zamknięcia dla tranzytu, to jedynie polityczne straszenie – ocenił w rozmowie z PAP rzecznik PKP Cargo Krzysztof Losz.
- Dla większości narodu 8 maja nie był dniem wyzwolenia, trzeba przyznać, że olbrzymia część Niemców wspierała Hitlera do samego końca, buntując się przeciw postanowieniom wersalskim - mówi Guido Knopp, niemiecki dziennikarz i historyk, w latach 1980-81 korespondent ZDF w Polsce, w rozmowie z Wojciechem Osińskim.
Sąd Odwoławczy w Warszawie zwolnił Michała Sz. przedstawiającego się jako „Margot” z aresztu tymczasowego.
Sąd Odwoławczy w Warszawie zwolnił Michała Sz. przedstawiającego się jako „Margot” z aresztu tymczasowego.
Z Wałęsa może spotykać się tylko w sądzie, ale to tchórz i do sądu nie przychodzi – komentuje dzisiejszą wypowiedź Lecha Wałęsy rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski.
W piątek na scenie Akademii Muzycznej w Gdańsku odbędzie się koncert „Życie za życiem”, w którym uznani muzycy będą nawiązywać do 40. rocznicy powstania „Solidarności”.
W 1949 r. George Orwell napisał powieść „1984”. Ta futurystyczna antyutopia dotarła do Polaków dzięki tłumaczeniu Juliusza Mieroszewskiego i wydana została na emigracji w Instytucie Literackim w Paryżu w roku 1953. W PRL powieść Orwella była zakazana przez cenzurę.
Droga do kolektywu rolniczego była ideową drogą przez mękę. Syjonizm opierał się na apoteozie pracy. Chciano stworzyć „nowego Żyda”. Miał być samowystarczalnym pionierem-rolnikiem. Nad tą koncepcją pochylili się też nacjonaliści-socjaliści. Zgodnie z marksistowską dogmą gloryfikowali oni „klasę robotniczą”, a szczególnie żydowski proletariat. Szkopuł w tym, że w Palestynie przemysłu było bardzo mało. I proletariatu jak kot napłakał. Syjonistyczni pionierzy wykazywali się w rolnictwie, a szczególnie wybijali się wśród nich socjaliści-syjoniści. Normalni syjoniści po pewnym czasie ciężkiej pracy na roli stawali się zamożnymi rolnikami, stać ich było na wynajmowanie rąk do pracy. Wśród nich nie tylko Arabów, ale również syjonistów-socjalistów.
17-letni Amerykanin Kyle Rittenhouse, który we wtorek zastrzelił dwóch członków Antify i postrzelił trzeciego usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet dożywocie.