"Ambitny plan @_AnnaZalewska i @BeataSzydlo na kandydowanie do #PE: Zakazać używania cyfr arabskich w całej #UE! A co?" - napisała Róża Thun na Twitterze, dołączając do wpisu link do artykułu "Gazety Wyborczej". Czytamy w nim, iż dyrektorce szkoły Dobczycach grozi zwolnienie, gdyż... studenci z Algierii uczyli dzieci pisać po arabsku. Wygląda na to, że Thun zasugerowała, że Beata Szydło i Anna Zalewska będą próbowały w PE "zakazać używania cyfr arabskich". Beata Szydło odpowiedziała europosłance krótkim, ale dosadnym komentarzem.
Jerzy Owsiak w specjalnym wpisie w mediach społecznościowych zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, aby ten przeprosił Agnieszkę Holland. Prezes PiS podczas konwencji wyborczej tej partii powołał się na słowa, które reżyserka mówiła podczas protestów przed Sejmem kilka lat temu. W opinii Owsiaka zostały one przeinaczone.
W wyniku zewnętrznego audytu w Amnesty International wykazano przypadki seksizmu, rasizmu i mobbingu aktywistów. Z wynikami audytu ma związek gotowość do dymisji siedmioosobowego zarządu organizacji
"PiS hojnie rozdaje nasze pieniądze. Partia rządząca uległa naciskowi zarówno grup społecznych, jak i kalendarza wyborczego" - pisze dziś o podwyżkach dla służb mundurowych, nauczycieli i pielęgniarek "Gazeta Wyborcza" ilustrując to malowniczą infografiką. Okładka wzbudziła duże kontrowersje, zaczęli ją krytykować nawet sami dziennikarze tej redakcji... a nawet redaktor prowadzący, a więc jeden z autorów tego wydania, Bartosz Wieliński. Sprawa rozbawiła wielu internautów i publicystów, którzy zaczęli naśmiewać się z wpadki "Wyborczej".
"Wszyscy o tym wiedzieli” – słyszymy często w ostatnich dniach i tygodniach. Chcę więc zadać publicznie pytanie: skoro wiedzieliście, to dlaczego nie mówiliście o tym 10, 20 czy 30 lat temu?" - pyta mec. Kacper Płażyński, szef Klubu Radnych PiS w gdańskiej Radzie Miasta. Polityk postanowił zabrać głos ws. ataków na ks. prałata Henryka Jankowskiego.
Jak podaje MSWiA, komendant Służby Ochron Państwa gen. bryg. Tomasz Miłkowski złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.
Sędzia Gąciarek, który prowadzi sprawę Maćka Dobrowolskiego, kibica Legii, złożył do sądu pozew przeciwko programowi Alarm w TVP. Okazuje się, że sprawa była procedowana w nietypowy sposób.
- PiS hojnie rozdaje nasze pieniądze. Partia rządząca uległa naciskowi zarówno grup społecznych, jak i kalendarza wyborczego - pisze dziś o podwyżkach dla służb mundurowych, nauczycieli i pielęgniarek Gazeta Wyborcza ilustrując to malowniczą infografiką. Zaczeło się od krytyki szefa partii razem Adriana Zandberga
- W sądzie czeka pozew przeciw Kuchcińskiemu. Decyzja o wykluczeniu była bezpodstawna, naruszała procedury i działała na szkodę interesu prywatnego posła, a także interesu publicznego - poinformował na Twitterze poseł PO Michał Szczerba.
Instytut Pamięci Narodowej wydał w formie osobnej publikacji dołączonej do najnowszego numeru „Biuletynu IPN” artykuł dr. Tomasza Domańskiego „Korekta obrazu?...” Tekst dr. Domańskiego był pierwszą z serii recenzji przygotowywanych przez IPN na temat książki "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" (t. 1-2) pod red. Barbary Engelking i Jana Grabowskiego. Recenzja jest dość miażdżąca. Nie jest również jedyną miażdzącą dla opracowania opinią. W programie Warto Rozmawiać w TVP Info dr Piotr Gontarczyk mówi, że autorzy wycinali ze źródeł informacje o Niemcach po to żeby uwypuklić udział Polaków
Okładkowy artykuł dzisiejszej „Gazety Wyborczej” zatytułowany jest „PiS hojnie rozdaje pieniądze”. Grafika tekstu pokazuje podwyżki dla wojska, nauczycieli i pielęgniarek. Tytuł i treść artykułu spotkała się z krytyką ze strony Adriana Zandberga z Partii Razem.
Marek Kossakowski, lider partii Zieloni w telewizji Polsat był pytany o ekologiczne osiągnięcia Platformy Obywatelskiej. Jak widać nie był ich zbyt wiele...
W internecie pojawiła się petycja skierowana do prezydenta Donalda Trumpa z prośba o uzyskanie przez Polskę reparacji od Niemiec.
Adam Hofman w RMF FM skomentował start Joachima Brudzińskiego do Parlamentu Europejskiego. - To dla mnie zaskoczenie – ocenił były polityk PiS.
Profesor Krystyna Pawłowicz poinformowała, że w wczoraj wieczorem wybito szybę w jej biurze poselskim w Sulejówku. To nie pierwszy tego typu atak.
- Konstrukcją list wyborczych pokazaliśmy, że traktujemy te wybory niezwykle poważnie. To nie jest tak, że wybory europejskie to jest coś, co nas mniej obchodzi, bo mniej nas dotyczy. Otóż nie - niedawno ogłoszone jedynki i dwójki do wyborów europarlamentarnych ocenił w rozmowie z porankiem "Siódma-9" Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
W czwartek, 28 lutego 2019 r., w Przystanku Historia IPN o godz. 17.30 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Ludzie Wolności i Solidarności”. Wstęp wolny. W czasie spotkania dzięki etiudzie filmowej, debacie, a także koncertowi zespołu Wołosewicz-Danielewicz uczestnicy przeniosą się w okolice wrocławskiego Polaru, w lata 1980-1989, i poznają historię trzech bohaterów podziemnej Solidarności. Transmisja na portalu Tysol.pl.
W dniach 25 i 26 lutego 2019 roku na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga w Warszawie oraz Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymano łącznie 15 osób w związku z prowadzonymi postępowaniami dotyczącymi wyłudzeń kredytów i pożyczek na szkodę SKOK w Wołominie.
Na polecenie warszawskiej prokuratury zatrzymano 18 osób powiązanych z aferą GetBack. Część zatrzymanych to członkowie zarządu jednego z banków. - Na pewno przed wyborami rozwój programu „Cela +” musi mieć aspekt wizerunkowy, afera GetBack była łączona z partia rządzącą, stąd takie działania są dla rządzących korzystne – ocenił zatrzymania w TVP Info Cezary Krysztopa, szef portalu Tysol.pl.
Marek Magierowski, ambasador Polski w Izraelu na łamach „The Jerusalem Post” napisał przejmujący artykuł przedstawiający historię swojej rodziny. Poniżej prezentujemy przetłumaczone fragmenty tekstu.