Te umizgi są oczywiście wyrachowanymi zabiegami mającymi służyć wyłącznie przeciągnięciu na swoją stronę jak największej części elektoratów tych, który zdobyli w pierwszej turze spore poparcie rodaków.
Wiadomo na kogo głosowałem: po raz trzeci w życiu na Andrzeja Dudę (wcześniej dwukrotnie, pięć lat temu, w obu turach wyborów prezydenckich. Cóż, teraz przyjdzie mi za 12 dni głosować po raz czwarty.
Najbardziej ohydnym jest ten kto w podłości swej niszczy spokój rodziny ciężko w życiu doświadczonej. Bo jak nazwać ludzi którzy świadomie zachowują się niczym nienasycone potwory? Nawet gdy wiedzą że ich postępek jest z gruntu parszywym draństwem? Jak ich nazwać?
Kto nie ma twardej skóry, ten niech się nie zajmuje sprawami publicznymi, bo zostanie uznany za człowieka miękkiego i nie umiejącego zachować spokoju w trudnej dla siebie sytuacji.
Nie mam najmniejszych wątpliwości co do tego, że przed drugą turą wyborów powinna odbyć się telewizyjna debata obu kandydatów.
Urzędujący prezydent Andrzej Duda wygrał kluczową bitwę w wojnie o prezydenturę Anno Domini 2020. Oczywiście militarne określenia to metafora, choć, prawdę mówiąc, w czasie tej kampanii nie pachniało tylko przenośniami: jeszcze nigdy w historii polskich wyborów nasi przeciwnicy nie zrywali naszych banerów w takiej skali, jak to było teraz.
Wściekły klient zaczął ordynarnie wyzywać pracownika podkreślając jego pochodzenie narodowe.
„Wierzyński. Sens ponad klęską” to nie tylko napisana pięknym stylem biografia jednego z czołowych poetów niezłomnej antykomunistycznej emigracji. To również szeroka panorama dziejów literatury polskiej w dwudziestoleciu międzywojennym, a szczególnie na uchodźstwie w Nowym Jorku i w Londynie, opisana na tle dramatycznych wydarzeń historii Polski XX wieku. Przede wszystkim jest to jednak wielka rehabilitacja romantycznej i niezłomnej tradycji polskiej.
Czy stulecie jednej z najważniejszych w dziejach nie tylko Polski, ale i Europy zwycięskich bitew naszych żołnierzy zyska godną oprawę?
Minęło właśnie 75 lat od … najazdu Czechosłowacji na Polskę! To nie żart. Tak naprawdę było. 10 czerwca 1945 roku oddział pancerny czechosłowackiej armii wtargnął do przygranicznego powiatu raciborskiego i przez sześć dni okupował stację Chałupki na linii kolejowej Racibórz-Bohumin.
Nie byłbym zdziwiony, gdyby Władysław Kosiniak-Kamysz wkrótce stracił przywództwo w Polskim Stronnictwie Ludowym.
Przepływy elektoratów ładnie wyglądają na papierze, ale w rzeczywistości nie jest to tak proste, jak wynika z sondaży.
Wyborczy rezultat Bosaka jest bardzo ważny dla przyszłości Konfederacji.
21 czerwca upłynęła 75. rocznica zakończenia „Procesu Szesnastu” czyli farsy sądowej, którą władze sowieckie zgotowały przywódcom Polskiego Państwa Podziemnego.
Przed ofiarnością i gotowością do wyruszenia z pomocą o każdej porze dnia i nocy polskich strażaków wypada pochylić czoła.
Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Gdy polski papież Jan Paweł II pojechał w swoją pierwszą zagraniczna pielgrzymkę – do USA (druga była do Polski) to witali go nasi rodacy w koszulkach właśnie z takich napisem „I’m pround to be Polish”.
Znana francuska firma L'Oreal podjęła decyzję o wycofaniu słów „biały”, „wybielający”, „jasny”, „rozjaśniający” z opisów jej produktów przeznaczonych dla skóry.
Na zagraniczne wojaże przyjdzie jeszcze czas, a w tym roku upajajmy się rodzimymi urokami.
I tuż przed ciszą wyborczą „jeszcze jeden wywiad dzisiaj”: dla Telewizji Republika, w programie „W punkt”. Rozmawiała ze mną Katarzyna Gójska.
To już mój czwarty dziś, publikowany tuż przed ciszą wyborczą, wywiad . Oto zapis rozmowy, którą przeprowadziła ze mną Telewizja „Republika”. Była to część audycji: „Polska na dzień dobry”, a wywiad przeprowadził red. Aleksander Wierzejski.