Karol Nawrocki uderza w Rafała Trzaskowskiego: On jest efektem politycznego laboratorium

Co musisz wiedzieć?
- Obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki przestrzega przed ewentualną wygraną Rafała Trzaskowskiego.
- Nawrocki podkreślił, że najbliższe wybory są o suwerenności.
- Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 18 maja.
Obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas piątkowej debaty w Telewizji Republika przestrzegał przed zwycięstwem kandydata PO Rafała Trzaskowskiego.
Domknięcie systemu demokracji warczącej Donalda Tuska poprzez zainstalowanie w Pałacu Prezydenckim Rafała Trzaskowskiego będzie oznaczało jednowładztwo jednego środowiska politycznego, Platformy Obywatelskiej. Te wybory są o suwerenności. Możecie mieć prezydenta, który będzie mówił "po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy”, albo prezydenta, który nie podejmie żadnej decyzji bez Donalda Tuska, bez oglądania się na Berlin i Brukselę
- powiedział Karol Nawrocki w ostatniej części debaty prezydenckiej.
Karol Nawrocki podziękował też wyborcom za dotychczasowe wsparcie oraz dodał, że jest "człowiekiem z krwi i kości". Uderzył także w Trzaskowskiego.
On jest efektem politycznego laboratorium wspierany przez deweloperów, biznesmenów, pana Sorosa i niemieckie fundacje
- powiedział Karol Nawrocki cytowany przez portal DoRzeczy.pl.
Proszę i apeluję do was wszystkich, aby każdy z was […] 18 maja miał swoje Monte Cassino. Niezależnie od tego, co się dzieje, niezależnie od ognia artyleryjskiego, niezależnie od znoju 18 maja musimy zawiesić biało-czerwoną flagę na wzgórzu, któremu na imię Polska
- podkreślił.
- Komunikat dla mieszkańców Katowic
- Wyłączenia prądu w Warszawie. Jest komunikat
- Nowy komunikat IMGW. Oto co nas czeka
- "Będziemy bardzo tęsknić". Smutny komunikat warszawskiego zoo
- Morderstwo na kampusie UW. Policja udostępniła nagranie
- Niemcy bezradne wobec Tapinoma magnum
- Nadciąga zmiana pogody. IMGW wydał komunikat
- Groźna substancja w popularnym produkcie. GIS wydał ostrzeżenie
- Tadeusz Płużański: Tak „wyzwalali” nas Rosjanie i Niemcy
Debata prezydencka w TV Republika
W piątkowej debacie Telewizji Republika pytania zadawali eksperci – prezes InPost Rafał Brzoska, konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski oraz prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Łukasz Jankowski.
W debacie nie wzięło udziału trzech kandydatów – Rafał Trzaskowski, Magdalena Biejat oraz Maciej Maciak.
Wybory prezydenckie w Polsce
Już 18 maja odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Głównymi kandydatami są Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy, reprezentujący rządzącą Koalicję Obywatelską, oraz Karol Nawrocki, historyk i dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej, kandydat obywatelski popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Swoje poparcie dla Nawrockiego wyraziła także NSZZ "Solidarność". Wśród innych kandydatów znajdują się Szymon Hołownia z Polski 2050 czy Sławomir Mentzen z Konfederacji.