19 Polaków chce wrócić z zagrożonego miasta Wuhan. Transport ma odbywać się etapami

Jak poinformowało Radio Zet 19 Polaków przebywających w chińskich mieście Wuhan, gdzie rozpoczęła się epidemia koronawirusa, chce wrócić do kraju.
 19 Polaków chce wrócić z zagrożonego miasta Wuhan. Transport ma odbywać się etapami
zrzut z ekranu
Informację potwierdził polski MSZ. Polskie służby konsularne mają uczestniczyć w koordynacji działań państw Unii Europejskiej na rzecz wyjazdu zagrożonych obywateli z Chin. Już w sobotę MSZ informowało, że w polskiej ambasadzie w Pekinie powołano zespół kryzysowy, który jest odpowiedzialny za kontakt z Polakami przebywającymi na terenach zagrożonych.

Jak podaje Wirtualna Polska: 

transport zakładałby kilka etapów. Najpierw wywiezionoby ludzi poza teren objęty koronawirusem. Później po badaniach i kwarantannie przeprowadzono by transport do krajów, z których do Chin przyjechali Europejczycy.

 


Wcześniej z Wuhan wróciło dziesięcioro studentów Politechniki Rzeszowskiej. Na miejscu pozostaje wciąż kolejnych dziesięcioro studentów tej uczelni. Przed kilkoma dniami omijanie Azji Południowo-Wschodniej zalecał Główny Inspektorat Sanitarny. Dziś Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że ofiarą wirusa padło już 80 osób, a obecnie zarażonych jest 2744 osób, z czego 769 przypadków odnotowano w ostatnich 24 godzinach. Pierwsze przypadki zachorowań odnotowano już w Kanadzie, Francji i Stanach Zjednoczonych.
 
 
 

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura