Strajk Kobiet wkurzył polskie gminy? Samorząd ma dosyć antychrześcijańskich działań skrajnej lewicy

29 marca 2021 r. Rada Gminy Wydminy pozytywnie rozpatrzyła petycję jednego z mieszkańców tej gminy i podjęła uchwałę w sprawie sprzeciwu wobec aktów agresji w ramach ogólnopolskich protestów znanych opinii publicznej jako Strajk Kobiet.
zdjęcie ilustracyjne Strajk Kobiet wkurzył polskie gminy? Samorząd ma dosyć antychrześcijańskich działań skrajnej lewicy
zdjęcie ilustracyjne / pixabay

Jak wynika z treści petycji przyczynkiem do jej złożenia był wybrak chuligański, do którego doszło 11 listopada 2020 r., polegający na oblaniu czerwoną farbą drzwi Katedry pw. Św. Wojciecha – biskupa i męczennika w Ełku. Wskazano w niej, że wzrasta poziom agresji pomiędzy Polakami i ważny jest głos rozsądku wzywający do zaprzestania aktów agresji i zachęcenia do dialogu i porozumienia.

Rada Gminy we wskazanej wyżej uchwale potępiła wszelkie przejawy agresji, atakowanie świątyń, bezczeszczenia pomników świętych oraz symboli narodowych, dewastację zabytków i obiektów polskiego dziedzictwa narodowego, zakłócaniu obrzędów religijnych w ramach jakichkolwiek protestów, a także wezwali do poszanowania tradycji i uczuć religijnych oraz zachęciła wszystkie strony sporu ideologicznego do dialogu i przygotowania rozwiązań prawnych zgodnych z obowiązującą Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku. Jednocześnie zobowiązano Wójta Gminy Wydminy do przesłania treści uchwały Panu Andrzejowi Dudzie - Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej; Pani Elżbiecie Witek - Marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej; Panu Tomaszowi Grodzkiemu - Marszałkowi Senatu Rzeczypospolitej Polskiej; Panu Mateuszowi Morawieckiemu - Prezesowi Rady Ministrów; Panu Arturowi Chojeckiemu - Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu; Panu Gustawowi Markowi Brzezinowi - Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego; Panu Mirosławowi Dariuszowi Drzażdżewskiemu - Staroście Giżyckiemu oraz Ks. Bp. Jerzemu Mazurowi - Ordynariuszowi Diecezji Ełckiej.

Za podjęciem uchwały głosowało 10 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, 1 radny nie oddał głosu, 1 radny był nieobecny, nikt nie głosował przeciw. Co ciekawe petycję o tożsamej treści na grudniowej sesji Rady Powiatu Giżyckiego odrzucili radni powiatowi. Odrzucenie petycji, a co za tym idzie brak potępienia ataków na kościoły w trwających Strajkach Kobiet, zostało przypieczętowane głosowaniem radnych Koalicji Obywatelskiej, PSL i PiS. Wniosek o odrzucenie petycji w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji złożył były starosta Wacław Strażewicz z PSL, a poparła powiatowa radna Prawa i Sprawiedliwości Izabela Szostak – kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która stwierdziła, że rada powinna być „apolityczna”.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe