Łukaszenka skarży się Irakowi na Polskę. „Masowe egzekucje i potajemne pochówki uchodźców”

Białoruś oskarżyła Polskę o przestępcze działania swoich fukcjonariuszy wobec 135 obywateli Iraku.
Aleksander Łukaszenka  Łukaszenka skarży się Irakowi na Polskę. „Masowe egzekucje i potajemne pochówki uchodźców”
Aleksander Łukaszenka / fot .The Presidential Press and Information Office / kremlin.ru / CC BY 4.0

We wtorek białoruscy dygnitarze spotkali się z iracką delegacją. „Komitet Śledczy (IC) Białorusi ujawnił przestępcze działania polskich funkcjonariuszy organów ścigania wobec 135 obywateli Iraku na granicy białorusko–polskiej w 2021 roku” – przekazała białoruska agencja Belta.

„Białoruscy śledczy odnotowali czyny przestępcze wobec 135 osób – obywateli Republiki Iraku, którzy odnieśli obrażenia w wyniku przemocy i użycia wobec nich specjalnych środków przez polskich stróżów prawa. W toku jest również śledztwo w trzech przypadkach uszkodzenia ciała i nielegalnego wydalenia z terytorium Unii Europejskiej do Republiki Białorusi, w wyniku czego śmierć poniosły ofiary pochodzenia irackiego” – stwierdzono.

Białoruskie władze miały przekazać raport stronie irackiej. Co więcej, Białoruś poinformowała Irak o rzekomych „masowych egzekucjach i potajemnych pochówkach zamordowanych uchodźców, dokonywanych przez polskie wojsko na pograniczu Polski i Białorusi”. Władze Białorusi miały powołać się w tej sprawie na słowa polskiego dezertera Emila Czeczki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe