Spotkanie opłatkowe Komisji Krajowej

„Przy naszym wigilijnym stole pamiętajmy nie tylko o pustym miejscu, ale także w sercach pomódlmy się o zakończenie tej barbarzyńskiej wojny, którą wywołał reżim Putina. Módlmy się o to, aby jak najszybciej ta wojna zakończyła się pokojem, abyśmy mogli spokojnie w naszym kraju pracować na rzecz naszej Ojczyzny i naszego związku zawodowego „Solidarność” – powiedział Szef „Solidarności” Piotr Duda.
fot. mat. własne Spotkanie opłatkowe Komisji Krajowej
fot. mat. własne

8 grudnia w Kołobrzegu, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyło się spotkanie opłatkowe członków Komisji Krajowej i zaproszonych gości, które swoją obecnością zaszczycił również ksiądz biskup koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Zbigniew Zieliński. 

Ksiądz biskup Zbigniew Zieliński życzył wszystkim:

„aby Ten, który przyszedł na świat, właśnie jako Boże Dziecię, jako wydawałoby się bezradne i ubogie, a który swoim przyjściem sprawił, że zaczęliśmy liczyć lata nowej epoki, nowej ery, niech będzie dla nas wszystkich ciągłą inspiracją do tego, żeby budować nowy, lepszy świat. Byśmy w możliwość realizacji takiego projektu nigdy nie zwątpili. Przypomina nam o tym nowonarodzone Dziecię i niech te święta, które są przed nami, w tym nam jeszcze bardziej pomogą”.


Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” nie krył wzruszenia i radości z tego, że wszyscy mogli się spotkać w tym pięknym okresie adwentowym i wspólnie przygotowywać do przyjścia na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa. 

„To dla nas bardzo ważne, członków związku zawodowego „Solidarność”, ale także jako katolików, że łamiemy się opłatkiem życząc sobie zdrowia i opieki Bożej - powiedział.

"Jednak mimo tego, że aura na zewnątrz jest taka już świąteczna, to nasze serca wewnątrz nie mogą się tak bardzo cieszyć, jak byśmy chcieli. Myśleliśmy sobie, że ściągniemy maski, które musieliśmy nosić przez długi czas, że będziemy dzisiaj już bardziej swobodnie, ale niestety od 24 lutego, sytuacja za naszą wschodnią granicą nie pozwala nam cieszyć się całym sercem i radością z tych świąt” -  powiedział Piotr Duda.


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wizyta Bidena w Polsce? Jest stanowisko Białego Domu Wiadomości
Wizyta Bidena w Polsce? Jest stanowisko Białego Domu

Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że odwiedzi Polskę, choć dodał, że nie wie, w jakim terminie. Powiedział też, że USA nie przekażą Ukrainie samolotów F-16.

„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha Wiadomości
„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha

Ostatnie występy Kamila Stocha nie należą do najlepszych. Polski skoczek w rozmowie z portalem skijumping.pl wskazał przyczynę swoich problemów w Bad Mitterndorf.

Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji” Wiadomości
Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji”

– Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji, a cel, jakim jest opanowanie Ukrainy, pozostaje niezmienny – powiedział w poniedziałek w stolicy Korei Południowej, Seulu, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Atak nożownika w Brukseli. Są ranni Wiadomości
Atak nożownika w Brukseli. Są ranni

Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie, w poniedziałkowym ataku nożownika w metrze w Brukseli. Napastnik został zatrzymany – poinformowała belgijska policja.

Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem” Wiadomości
Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem”

Brytyjski minister obrony Ben Wallace potwierdził w poniedziałek, że przekazane Ukrainie czołgi Challenger 2 trafią na linię frontu przed latem, ale nie sprecyzował, kiedy dokładnie to nastąpi. Przyznał natomiast, że siły zbrojne wymagają pilnego dofinansowania.

Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek Wiadomości
Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek

Policjanci z Zabrza szukają sprawcy zgwałcenia 17-latki. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji. W poniedziałek, zgodnie z decyzją prokuratury, policja opublikowała w internecie wizerunek podejrzewanego o to mężczyzny.

[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle Wiadomości
[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego dla „Super Expressu” wynika, że mimo kryzysów gospodarczych i finansowych związanych z wojną na Ukrainie poparcie dla rządu wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, mało tego – od ostatniego miesiąca wzrosło.

Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO] Wiadomości
Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO]

Dzisiaj policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania.

Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino Wiadomości
Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino

W wieku blisko 98 lat zmarł ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino, jeden z opiekunów niedźwiedzia Wojtka, ostatni żyjący w Krakowie żołnierz 2. Korpusu gen. Władysława Andersa.

Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III przerywa milczenie

Dziś brytyjskie media obiegła sensacyjna informacja. Król Karol III postanowił, że po raz pierwszy publicznie wypowie się na temat skandalu, jaki rozpętali książę Harry i Meghan Markle.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe