Podano wyniki exit poll wyborów parlamentarnych. Wynika z nich, że do Sejmu dostało się pięć ugrupowań, a Zjednoczona Prawica uzysjała 43,6 proc., co daje jej samodzielną większość przy łącznie 239 mandatach sejmowych. Wyniki skomentowała Krystyna Pawłowicz.
- Jeśli się ten wynik potwierdzi, pobijemy rekord. Żadna partia nigdy nie miała tak wysokiego wyniku wyborczego - mówił po ogłoszeniu wyników wyborczych exit poll premier Mateusz Morawiecki.
Prezydent zwrócił się do zarówno do wyborców, jak i polityków.
Podano wstępne wyniki exit poll wyborów do Sejmu. Wynika z nich, że Zjednoczona Prawica uzyskała 43,6 proc. głosów, co daje większość w Sejmie przy 239 mandatach sejmowych. Na wieczorze wyborczym Koalicji Obywatelskiej głos zabrał jej lider Grzegorz Schetyna.
Po wynikach exit poll głos na wieczorze wyborczym Prawa i Sprawiedliwości zabrał Jarosław Kaczyński.
O godzinie 21.00 zamknięto lokale wyborcze w całej Polsce. Podano wstępne wyniki exit poll wyborów do Sejmu.
Były szef polskiej dyplomacji, obecny europoseł Platformy Obywatelskiej, pochwalił się w mediach społecznościowych udziałem w dzisiejszych wyborach.
Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji o godzinie 18.30 podała dane dotyczące frekwencji z godziny 17.00, która wyniosła 45,94 proc., co w stosunku do wyborów sprzed czterech lat stanowi przyrost o 6,97 proc.
Witold Gadowski odniósł się do organizacji wyborów we Włoszech.
Socjolog Marcin Palade dokonał przeliczenia frekwencji wyborczej w miastach i wsiach, porównując ją do tej sprzed czterech lat. Okazuje się, że do godziny 12.00 to raczej wieś niż miasta podniosła frekwencję.
Od południa w sieci pojawiają się krótkie filmy z Niemiec przedstawiające długie kolejki do głosowania w tegorocznych wyborach parlamentarnych.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel przeprowadziła rozmowę telefoniczną z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem.
Sąd Okręgowy w Częstochowie podtrzymał decyzję sądu pierwszej instancji, że choć uprawianie seksu z czternastolatką jest w Polsce przestępstwem, to jednak może być to usprawiedliwione zwyczajami panującymi w jakiejś społeczności.
Kiedy red. Konrad Piasecki krytycznie skomentował salutowanie tureckich piłkarzy, które w kontekście agresji Turcji na tereny zamieszkane przez Kurdów nabiera dodatkowego kontekstu, do dyskusji włączył się Waldemar Kuczyński.
Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą oddał głos w komisji wyborczej znajdującej się w Krakowie.
- Wybory to obywatelski obowiązek i święto demokracji - stwierdził kardynał Kazimierz Nycz.
Dziś przypadają uroczyste obchody XVIII już Dnia Papieskiego. Dzień ten jednak to nie tylko celebracje, ale może przede wszystkim przypomnienie i pomoc okazane żywemu pomnikowi św. Jana Pawła II - Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dotującej stypendia umożliwiające edukację zdolnym dzieciom z najbiedniejszych rodzin.
PKW podała frekwencję wyborczą na godzinę 12.00, która wyniosła 18,1 proc. uprawnionych do głosowania. Socjolog Marcin Palade wyliczył zmiany procentowe udziału w wyborach dla poszczególnych województw.
To nietypowe zdarzenie miało miejsce w jednym z lokali wyborczych na warszawskim Ursynowie. Musiała interweniować policja.
Do godziny 21.00 - czyli do zamknięcia lokali wyborczych na terenie RP obowiązuje cisza wyborcza. Do godziny 12.00 w południe zanotowano 64 przypadki złamania ciszy.