Rada Warszawy wręczyła odznaczenia Honorowego Obywatela Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, Witalijowi Kliczce oraz Andrzejowi Rottermundowi.
Strażnicy bili łańcuchami i metalowymi rurami, torturowali prądem i upokarzali, dawali tylko tyle jedzenia, by dało się przeżyć – powiedzieli dziennikowi „New York Times” byli więźniowie rosyjskiego obozu w Ołeniwce, gdzie w wyniku ostrzału zginęły dziesiątki ukraińskich jeńców.
Nowa ustawa o likwidacji Izby Dyscyplinarnej autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy miała załagodzić spór z Unią Europejską i umożliwić wypłatę pieniędzy z KPO. Tymczasem, pomimo wcześniejszych pozytywnych sygnałów, w świetle choćby wywiadu Ursuli von der Leyen dla Dziennika Gazety Prawnej, nic takiego nie będzie miało miejsca.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał w sobotę w przemówieniu wideo ludzi zamieszkujących obwód doniecki do opuszczenia tego regionu. Podkreślił, że władze państwowe wszystko w tym celu zorganizują.
Unia Europejska powinna zaprzestać wydawania Rosjanom wiz turystycznych i oficjalnie uznać Rosję za państwowego sponsora terroryzmu – oświadczył w sobotę minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkeviczs.
Gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, a w Sejmie znalazłoby się aż sześć ugrupowań – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl.
– Demokracja jest atakowana. Atakowana w każdym kraju na świecie. Jeśli nie będziemy jej bronić, stracimy ją na zawsze – zaapelował podczas swojego koncertu w Warszawie Sting.
– Węgrzy nie są rasą mieszaną i nie chcemy się nią stać – mówił podczas swojego wystąpienia w Rumunii szef węgierskiego rządu Viktor Orban. Do jego słów odniosła się szefowa KE Ursula von der Leyen.
Same straty materialne, które poniosła Warszawa w trakcie II wojny światowej, szacowane są na ponad 380 mld zł; zniszczonych lub poważnie uszkodzonych zostało ponad 20 tys. nieruchomości o łącznej kubaturze 92 mln metrów sześciennych – powiedział PAP poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie.
- Domaganie się takiej szczegółowej kwestii, to znaczy żeby jeden sędzią mógł kwestionować status innego sędziego, nie tylko jest kompletnym bezprawiem, ale to też wyraźna, złośliwa chęć sparaliżowania polskiego wymiaru sprawiedliwości. Gdyby coś takiego wprowadzić, to mamy w Polsce anarchię, rozpocznie się kwestionowanie statusu sędziów - mówił dla wPolityce prof. Ryszard Legutko.
Unia Europejska jest cieniem samej siebie. Niegdyś silna ponadnarodowa organizacja gospodarcza, obecnie skupiona na realizacji oderwanych od rzeczywistości ideologii bardziej szkodzi swoim członkom, niż pomaga wykorzystać ich potencjał. Ważną opinię w tej sprawie opublikował na łamach Sieci Bronisław Wildstein.
Środowiska liberalne i lewicowe od lat mówią o "odebraniu patriotyzmu prawicy". Problem w tym, że niczego w tym zakresie nie robią, wydaje się, że pojęcie "patriotyzmu" po prostu nie leży w ich kodzie kulturowym. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że przy innych okazjach samo pojęcie deprecjonują.
Poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba był gościem w TVP Info i nie szczędził mocnych słów kiedy poseł Platformy Obywatelskiej Marek Sowa odniósł się do sprawy śmierci Andrzeja I.
Dziś w nocy zmarł nasz kolega, publikujący na Tysol.pl bloger Janusz Furmaniak znany pod pseudonimem Farmer Janek. Publikował na blogu Prawy Sierpowy. Oto ostatni tekst Farmera na Tysol.pl
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skomentował uroczystości z okazji rocznicy wybuchu Powstanie Warszawskiego. Polityk był dosadny w swoich słowach.
Grupa Squad303 (nazwa odnosi się do historycznego Dywizjonu 303 biorącego udział w Bitwie o Anglię), która należy do znanej siatki Anonymous, zapowiedziała publikację listy nawet kilkuset polskich firm powiązanych z Rosją.
Jak informuje Deutsche Welle, Ukraina szykuje kontrofensywę na Chersoń. Kroki te mogą przesądzić o losach wojny.
Popularny aktor Jerzy Bończak jest już na emeryturze. Wciąż jednak pozostaje aktywny zawodowo. Ostatnio odniósł się do tematu rosnących cen i kosztów, między innymi ogrzewania. Okazuje się, że artysta ma pomysł, jak przetrwać zimę.
Europa koncentruje się na pozyskaniu nowych dostawców gazu i ropy licząc na surowce z Afryki. Chodzi o nawet 155 mld metrów sześc. gazu rocznie, które mogłyby znaleźć się w Europie i zastąpić co najmniej trzecią część obecnych dostaw z Rosji.