Dostęp do przestrzeni coworkingu i wybrane stanowisko pracy – tak spółka Agora zachęca do wynajmowania biurek w siedzibie przy ul. Czerskiej.
W wypracowanym przez Polskę i Węgry z niemiecką prezydencją porozumieniu dotyczącym tzw. "mechanizmu warunkowości", który wiąże wypłaty funduszy europejskich z tzw. określaną arbitralnie "praworządnością", miano „zyskać około dwóch lat”. Mechanizm tzw. warunkowości, wiążący tzw. praworządność z unijnymi funduszami, wszedł w życie, ale Polska i Węgry zaskarżyły to rozwiązanie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jednocześnie ma obowiązywać dżentelmeńsko-polityczna umowa, że do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez TSUE mechanizm ten nie będzie stosowany. Kolejnym elementem porozumienia ma być zawarcie w konkluzjach Rady Europejskiej deklaracji, że „państwa członkowskie zachowują swoje uprawnienia zapisane w traktatach, oraz że warunkowość ma być ograniczona do kwestii korupcyjnych”. Parlament Europejski wg. der Spiegel, widzi to jednak inaczej - UE może zmniejszyć finansowanie dla łamiących zasady państwa prawa (Rechtsstaatssündern), jednak Komisja Europejska nie chce na razie korzystać z nowego instrumentu. Parlament Europejski grozi teraz podjęciem kroków prawnych przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości - pisał w marcu w internetowej wersji der Spiegel Markus Becker.
Będziemy przyspieszać działania, aby represje, które dotykają Polaków na Białorusi ustały, a osoby aresztowane zostały zwolnione, na tym się w tym momencie koncentrujemy – podkreślił w piątek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Tarcia pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Jarosławem Gowinem, datuj się od czasu wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, które zablokował szef Porozumienia. Również później pogłoski o różnych formach współpracy Jarosława Gowina z opozycją, nieoficjalnych pomysłach na to, by został on "premierem technicznym" czy Marszałkiem Sejmu przy nowej większości parlamentarnej, nie poprawiły nastrojów, które chyba przypieczętowane zostały podczas głosowania na nowego RPO, głosowaniem na kandydata opozycji
Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek z rezerwą odnosi się do deklaracji Donalda Tuska na temat powrotu do polskiej polityki. – Dla milionów młodych ludzi, to nazwisko nie mówi nic – stwierdził Śmiszek.
Rzeczni praw obywatelskich Adam Bodnar wyjechał w piątek w „Tour de konstytucja”. Tour-bus ma odwiedzić 130 miast w Polsce. W akcji biorą udział m.in. sędzia Igor Tuleya, muzyk Zbigniew Hołdys, Danuta Przywara z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Znana z zaangażowania w promocję środowisk LGBT europosłanka Sylwia Spurek tym razem krytykuje Polskę, nawiązując do rocznicy wyborów z czerwca 1989 r.
Już za dwa tygodnie odbędą się wybory prezydenckie w Rzeszowie. Który z kandydatów ma największe szanse na zwycięstwo w II turze?
Komisja Europejska wszczęła formalne dochodzenie antymonopolowe, aby ocenić, czy Facebook naruszył unijne zasady konkurencji, wykorzystując dane dot. reklam zebrane w szczególności od reklamodawców w celu konkurowania z nimi.
Wieczorem 4.06.92 roku Sejm w głosowaniu wyraził rządowi wotum nieufności (za głosowało 273 posłów 119 było przeciw i 33 wstrzymało się). Dziś wiemy, że był to efekt intrygi przerażonych lustracją i możliwymi jej konsekwencjami grup interesów i osobiście zainteresowanych ukrywaniem swojej przeszłości polityków.
Niewątpliwe Donald Tusk odegra w przyszłości ogromną rolę w budowaniu silnej i zwycięskiej Platformy; niedługo opinia publiczna pozna szczegóły - powiedział w piątek PAP szef PO Borys Budka odnosząc się do kwestii ewentualnego powrotu b. premiera, obecnie szefa Europejskiej Partii Ludowej do krajowej polityki.
Jak donosił portal energetyka24 cytując serwis Ria Novosti 31 maja duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie z 2019 roku na budowę Baltic Pipe. Powodem kuriozalnej decyzji ma być niedostateczne zbadanie wpływu projektu na przyrodę (sic!). Decyzja duńskiej komisji wstrzymuje ten alternatywny wobec Nord Stream 2 rurociąg. Decyzja dotyczy lądowej części projektu realizowanej przez Energinet. Gaz System, wykonawca gazociągu Baltic Pipe, wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym uspokaja, że nie ma zagrożenia dla realizacji gazociągu, a nasz ekspert ds. wschodnich Grzegorz Kuczyński komentuje sprawę tak...
„Oczywiście, że odmówiłem debaty z Kapelą. Zdarza mi się debatować z kimś, kto jest głupi. Ale nie zamierzam robić robić debaty z kimś, kto jest znany tylko z tego, że jest głupi” – poinformował na Twitterze polityk Konfederacji Sławomir Mentzen. Do tych słów odniósł się sam zainteresowany.
Jak donosił portal energetyka24 cytując serwis Ria Novosti 31 maja duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie z 2019 roku na budowę Baltic Pipe. Powodem kuriozalnej decyzji ma być niedostateczne zbadanie wpływu projektu na przyrodę (sic!). Decyzja duńskiej komisji wstrzymuje ten alternatywny wobec Nord Stream 2 rurociąg. Decyzja dotyczy lądowej części projektu realizowanej przez Energinet. Gaz System, wykonawca gazociągu Baltic Pipe, wydał w tej sprawie oświadczenie.
Ona tak wraca, że wrócić nie może – stwierdził w piątek europoseł, wiceprezes PiS Joachim Brudziński odnosząc się do ewentualnego powrotu b. premiera, obecnie szefa Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska do polskiej polityki.
11 czerwca zgromadzenie ogólne Wiosny podejmie decyzję o rozwiązaniu partii i połączeniu się z Nową Lewicą - przekazał PAP lider partii, europoseł Lewicy Robert Biedroń.
Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus była dziś gościem Beaty Lubeckiej w Radio ZET. Polityk pytana była m.in. o wywiad Olgi Tokarczuk, którego noblistka udzieliła włoskiej prasie, a także o to, czy wiersz "Murzynek Bambo" jest rasistowski.
Lech Wałęsa był gościem red. Jacka Nizinkiewicza w rozmowie dla dziennika "Rzeczpospolita". Były prezydent skandalicznie wyraził się nt. śp. Lecha Kaczyńskiego, określając go "marnym działaczem". - Ja brałem Lecha Kaczyńskiego z grzeczności tylko - mówił Wałęsa.
Na Twitterze na koncie redaktora Cezarego Gmyza, znalazł się fragment wypowiedzi, jak to ujęto, „członka Platformy, jednego z istotniejszych parlamentarzystów”, z którego wynika, że to Donald Tusk miał stać za obstrukcją tej partii w Sejmie i w Senacie w procesie uchwalania ustawy o ratyfikacji tzw. zasobów własnych UE - pisze europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.
Donald Tusk był dziś gościem Agaty Adamek w TVN24. Rozmowa odbyła się w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności. Były premier nie zamierza startować w ewentualnych wyborach uzupełniających do polskiego Senatu.