Leniart, Fijołek i Warchoł. Kto ma największe szanse w II turze wyborów?

Już za dwa tygodnie odbędą się wybory prezydenckie w Rzeszowie. Który z kandydatów ma największe szanse na zwycięstwo w II turze?
Rzeszów, zdjęcie ilustracyjne Leniart, Fijołek i Warchoł. Kto ma największe szanse w II turze wyborów?
Rzeszów, zdjęcie ilustracyjne / Ajgon z polskiej Wikipedii/CC BY-SA 3.0

Jak wskazuje nowy sondaż przeprowadzony przez Centrum Badań Marketingowych Indicator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl Fijołek utrzymuje prowadzenie w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa [CZYTAJ WIĘCEJ]

Fijołek zwycięzcą I tury wyborów

Kandydat opozycji Konrad Fijołek w badaniu uzyskał 39 proc. głosów, a znajdujący się na drugim miejscu – popierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca –  Marcin Warchoł 20 proc. głosów.

Na trzecim miejscu znalazła się kandydatka PiS, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart z 15 proc. głosów. Ostatnie miejsce zajął poseł Konfederacji Grzegorz Braun – 14 proc. głosów.

Aż 12 proc. ankietowanych nie wie, na kogo chce oddać swój głos.

Co z II turą wyborów?

W drugim sondażu badanych zapytano na kogo zagłosowaliby, jeśli doszłoby do II tury wyborów. Ankietowanym przedstawiono dwa warianty głosowania – w pierwszy do drugiej tury dostaje się Fijołek i Warchoł, w drugim Fijołek i Leniart.

W pierwszym wariancie, Fijołek wygrywa z Warchołem 47 proc. głosów, w stosunku do 38 proc. głosów. Aż 15 proc. ankietowanych nie wie na kogo oddałoby głos.

W starciu z Leniart, Fijołek wygrywa zdobywając 56 proc. głosów, w stosunku do 35 proc. głosów na kandydatkę PiS. W tym wypadku 9 proc. badanych nie wie na kogo oddałoby swój głos.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe