W sobotę 8 lutego 2020 roku o godzinie 12.00 w Warszawie, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, odbędzie się demonstracja w obronie forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa. Organizuje ją Komitet Suwerenni, przy wsparciu Klubów Gazety Polskiej. O udział apeluje polski działacz opozycji demokratycznej i niepodległościowej w PRL, Adam Borowski.
- Agencje lobbystyczne wiedziały o wniosku Komisji Europejskiej do Trybuału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o zawieszenie polskiej Izby Dyscyplinarnej zanim dowiedzieli się o tym sami komisarze - twierdzi adwokat i pełnomocnik RP przed TSUE prof. Waldemar Gontarski.
Kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia w mediach społecznościowych skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości za zakup samolotów F-35. Zdaniem publicysty cena jaką płaci polski rząd jest zbyt wysoka, np. w porównaniu do ceny jaką zapłacili za samoloty Duńczycy. Ministerstwo Obrony Narodowej skomentowało te rewelacje.
Dziś o północy czasu polskiego dobiegnie końca opera mydlana pt. "Brexit", która trwała od 23 czerwca 2016 roku, gdy w referendum Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Za opuszczeniem UE opowiedziało się wówczas 52 proc. głosujących. Formalny wniosek o wyjście z UE rząd w Wielkiej Brytanii złożył 29 marca 2017 roku.
Trzeciego lutego ma się rozpocząć oficjalna wizyta prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Ma ona miejsce niedługo po ataku propagandowym Rosji na Polskę oraz po organizowanych prze rosyjskiego oligarchę Wiaczesława Mosze Kantora alternatywnych wobec odbywających się jak co roku w miejscu kaźni, obchodów wyzwolenia Auschwitz, w Jerozolimie.
Podczas konferencji dotyczącej stanu zagrożenia publicznego zdrowie koronawirusem z Wuhan, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Liczba ofiar wirusa na świecie może przekraczać 170 osób
Na spotkaniu w ramach tzw. "Klubu Obywatelskiego" w Rzeszowie Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ujawnił, że przyjeżdżający do Polski 3 lutego prezydent Francji Macron, przyjeżdża do niego.
Historia zbawienia splata się z dziejami świata. Wiele wydarzeń, pozornie przypadkowych, komponuje się w sensowną całość. Niektóre z nich były zapowiedziane w Starym Testamencie. A inne mają związek z decyzjami przywódców politycznych, którzy całkowicie nieświadomie włączyli się w Boże zamysły.
Krzysztof Piątek, piłkarz grający dotychczas w AC Milan, został kupiony przez Herthy Berlin. Wartość kontraktu niemieckie media oceniają na ok. 23 mln euro.
Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wstrzymaniu się z nominacjami sędziowskimi do czasu rozstrzygnięcia sporu przez Trybunał Konstytucyjny.
Jan Maria Rokita w rozmowie z TVN przypomniał zaskakujące stanowisko, jakie zajmował wobec Krajowej Rady Sądownictwa prof. Andrzej Rzepliński.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat w sprawie stanu zdrowia studentów z Rzeszowa, którzy wrócili do Polski z ogarniętego epidemią koronawirusa chińskiego Wuhan.
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zadeklarował w czasie konferencji prasowej, że wszyscy Polacy przebywający w Chinach, którzy będą chcieli wrócić do kraju, zostaną stamtąd ewakuowani.
Francuski sąd apelacyjny uniewinnił kardynała Philippe'a Barbarina od zarzutów o tuszowanie pedofilii księdza z podlegającej mu diecezji.
Poseł PiS Beata Mazurek uznała wypowiedź Tomasza Grodzkiego o tym, że "Trybunał Konstytucyjny nie ma mandatu, aby wypowiadać się na temat orzeczeń Sądu Najwyższego" za polityczną hucpę.
Dziennikarka i prezenterka TVP Magdalena Ogórek złożyła zeznania w sprawie ataku na nią, do którego doszło 2 lutego ubiegłego roku, gdy opuszczała studio telewizyjne. Grupa demonstrantów zagrodziła jej wówczas drogę, utrudniając wyjazd z parkingu.
Jak informują przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny, już ponad 33 tysiące osób stanęło w obronie profesor Ewy Budzyńskiej.
Pisarz i dziennikarz śledczy Witold Gadowski stawia diagnozę, że epidemia koronawirusa może dać rzadzącym wygodne narzędzie do usprawiedliwienia ograniczenia swobód obywatelskich.
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz opublikowała wpis na jednym z mediów społecznościowych. Nie dotyczył on jednak polityki, lecz sprawy, która toczy się między nią, a szefem WOŚP Jerzym Owsiakiem.
Sąd Najwyższy w opublikowanym stanowisku twierdzi, że postępowanie zainicjowane wnioskiem Marszałka Sejmu Elżbiety Witek „powinno, ze względu na niedopuszczalność wydania orzeczenia, ulec umorzeniu w całości.”.