POKiN apeluje do wybranych 13 października posłów i senatorów z list Koalicji Obywatelskiej o nieprzyjmowanie do ich klubu parlamentarnego posłanki Klaudii Jachiry.
Bowiem, gdy mimo zablokowania dekomunizacji i lustracji przez magdalenkowy układ, mimo obalenia rządu Olszewskiego i mimo wspierania lewej nogi - naród wywalił w 2015 r. całą postkomuszą formację na śmietnik historii - Schetyna rzucił im KOŁO RATUNKOWE!!!..\nPomógł tym gnomom wydostać się z politycznego niebytu, aby mogli do reszty zainfekować UE oraz (jeśli wejdą do Sejmu) PONOWNIE Polskę.
W poprzednich dwóch artykułach z tego cyklu na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” („Nowa Unia” w nowej Komisji Europejskiej z dnia 23 września 2019 oraz Nowa Komisja Europejska: ofensywa kobiet i lewicy z 30 września) omówiłem skład nowej Komisji Europejskiej – a mówiąc ściśle niemal 2/3 tego składu, bo przedstawicieli 16 z 26 państw. Bez Niemiec, bo mają swoją przewodniczącą, o której pisałem wcześniej i bez Wielkiej Brytanii, która swojego kandydata na komisarza nie zgłosiła (Brexit! Teraz czas na przedstawienie kolejnych kandydatów, którzy – jeśli przejdą przesłuchania w Parlamencie Europejskim – już od 1 listopada obejmą swój urząd.
Odpowiedzialność za wykroczenie ma również wymiar finansowy w postaci grzywny w wysokości od 20 do 5000 złotych.
Rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego prognozuje, że liczba osób mieszkających w Federacji Rosyjskiej w najbliższych czterech latach (2019 – 2023) wzrośnie o niemal 2 mln. Dziś jest to 146,8 mln osób, pod koniec roku 2024 ma to być 148,7 mln ludzi. Przy czym nie chodzi tu o dodatni przyrost naturalny, bo w to nie wierzą nawet najwięksi optymiści.
Ewidentny zwycięzca wyborów mimo osiągnięcia najlepszego wyniku po 1989 roku z pewnością nie jest w pełni zadowolony z ich wyniku.
W poprzednim artykule omawiającym nowy skład Komisji Europejskiej zaprezentowałem sylwetki części komisarzy z naszego regionu Europy ( „Nowa Unia” w nowej Komisji Europejskiej -„Gazeta Polska Codziennie” z dnia 23.09.2019). Cóż, śpieszmy się kochać kandydatów na komisarzy – tak szybko odchodzą… W tzw. międzyczasie, a dokładnie w dniu, w którym piszę te słowa Komisja Prawna (JURI) Parlamentu Europejskiego odrzuciła kandydatury Rumunki Rovany Plumb i Węgra Laszlo Trocsanyi’ego, co prawie na pewno wyklucza ich w wyścigu do KE. Akceptację tej komisji uzyskał kandydat z Polski – Janusz Wojciechowski.
Nie każdy potrafi udzielić fachowej pomocy potrzebującemu jej człowiekowi, ale naturalnym zachowaniem winno być wtedy natychmiastowe wezwanie odpowiednich służb ratowniczych
Internauci zareagowali natychmiast umieszczając na jej końcu trupią czaszkę, trumnę lub prosektorium.
Jest cisza wyborcza, którą przerwać może tylko warkot żużlowych motorów. Stąd też polecam wywiad na temat speedwaya, jakiego udzieliłem dla branżowego „Tygodnika Żużlowego”. Rozmowę przeprowadził red. Miłosz Lippki.
W tym roku minęło 80 lat od wybuchu II wojny światowej, tragedii która naznaczyła los niemal każdego Polaka. Polski personel medyczny został nią szczególnie dotknięty. Musiał on zmierzyć się nie tylko z bezmiarem ludzkiego cierpienia rannych i wyczerpanych z głodu czy chorób pacjentów, ale sam też będąc częścią polskiej elity, stał się celem eksterminacji przez niemieckiego i sowieckiego okupanta.
Pszczelarze rozdawali wczoraj przed tuchowskim ratuszem za darmo mieszkańcom regionu tarnowskiego sadzonki lipy.
Dziękuję naszej noblistce w dziedzinie literatury, że zachęciła mnie do oddania na niego głosu.
Dziś cisza wyborcza, zatem proponuję lekturę wywiadu ... o żużlu. Rozmowa, którą przeprowadził red. Łukasz Malaka ukazała się w branżowym portalu „pobandzie.pl”
Dziś ostatni dzień przed ciszą wyborczą. Dlatego już przedwczoraj zamiast tradycyjnego jednego bloga opublikowałem dwa(oba wywiady). Tak samo wczoraj. Dziś rekordowa liczba: proponuje lekturę z 5-6 materiałów. To już 5 blog dziś, tuz przed cisza . Sugeruje lekturę bardzo ostrego wywiadu, jaki przeprowadził ze mną red. Konrad Piasecki dla TVN 24. Rozmowa miała miejsce w tę środę w cyklu „Rozmowa Piaseckiego”.
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
Dziś ostatni dzień przed ciszą wyborczą. Dlatego już przedwczoraj zamiast tradycyjnego jednego bloga opublikowałem dwa (oba: wywiady). Tak samo wczoraj. Dziś rekordowa liczba: proponuję lekturę pięciu materiałów. Oto czwarty z nich - zapis radiowego wywiadu, jakiego udzieliłem PR 24. Rozmowę przeprowadził redaktor Antoni Opaliński.
Dziś ostatni dzień przed ciszą wyborczą. Dlatego już przedwczoraj zamiast tradycyjnego jednego bloga opublikowałem dwa (oba: wywiady). Tak samo wczoraj. Dziś rekordowa liczba: proponuję lekturę pięciu materiałów. Oto pierwszy z nich: zapis wywiadu, jaki dla „Super Ekspressu” zrobiła ze mną red. Kamila Biedrzycka. Rozmowa ukazała się w wersji „papierowej” i internetowej w ramach cyklu „Ekspres Biedrzyckiej”. Oto ona:
Tokarczuk to „ich” prorokini, więc niech sobie ją biorą. Oni sami wyznaczyli reguły tej gry. A jak ktoś mądry rzekł: nie ma sensu się pchać na przyjęcie, gdzie walą po mordzie.
Każdy z polityków w skrytości ducha marzy o tym, aby w wyborach wzięli masowo udział wyłącznie rodacy popierający jego ugrupowanie, przeciwnicy pozostali zaś w domach.