Polskie siatkarki przegrały w Gliwicach z Serbią 2:3 w ćwierćfinale mistrzostw świata i odpadły z turnieju.
A miało być tak pięknie…
Mieszkańcy stolicy pod rządami Rafała Trzaskowskiego nie mają lekko. Najbardziej mogą narzekać ekolodzy (ci prawdziwi, a nie czerwoni w środku) i społecznicy, którzy wojują z samorządem i niestety często są w tej batalii osamotnieni. Jak nie turystyka śmieciowa, to jakieś rewolucyjne sposoby naliczania opłat albo… sprzyjanie wielkim deweloperom.
– Pomysł, żeby ktoś w Brukseli wymyślał jak ma wyglądać polski Sejm, jest niepoważny – tak szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki odpowiedział na pytanie dot. zmian w regulaminie parlamentu, które są przewidywane w kamieniach milowych do końca września.
NASA potwierdziła we wtorek, że zderzając w ramach misji DART pojazd kosmiczny z planetoidą Dimorphos zmieniła jej trajektorię, a efekt był nawet większy od oczekiwanego. "NASA udowodniła, że jest poważnym obrońcą planety" - ogłosił szef agencji Bill Nelson.
- Sobór Watykański II był przełomowym wydarzeniem w dziejach Kościoła w XX wieku. Wydarzeniem, z którego jednak nie do końca zaczerpnęliśmy – powiedział KAI bp Andrzej Czaja, biskup opolski, przewodniczący Komisji ds. Duszpasterstwa KEP, z okazji przypadającej dziś 60. rocznicy rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II.
Nie milkną kontrowersje wokół Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego, którzy oficjalnie potwierdzili swój związek. W związku z wieloma pytaniami ze strony telewidzów, TVP postanowiło zabrać w tej sprawie głos.
– Jeśli prezydent Kwaśniewski porównuje Urbana – piewcę i człowieka, który gloryfikował czas PRL, będąc rzecznikiem prasowym Jaruzelskiego – z premierem Morawieckim w wolnym, praworządnym państwie, jednym z najbezpieczniejszych w Europie, to po prostu jest komunistą, który kłamie – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Były sekretarz stanu w administracji Donalda Trumpa Mike Pompeo zabrał na Twitterze głos ws. sposobu na to, jak skłonić prezydenta Rosji Władimira Putina do wycofania się z Ukrainy.
Ponad milion osób uczestniczyło w weekend w całym Meksyku w marszach „na rzecz kobiet, ochrony życia ludzkiego oraz pokoju”. Do udziału w drugiej takiej ogólnokrajowej akcji wezwał sojusz obywatelski „Mujer y vida” (Kobieta i życie) wspierany przez Kościół katolicki i ponad tysiąc innych organizacji, poinformował portal ACI Prensa. Wspólnym postulatem było zwrócenie uwagi na potrzeby kobiet w ciąży oraz poszanowanie życia wszystkich ludzi na każdym etapie.
Przed opublikowaniem na Twitterze "planu pokojowego" zakończenia wojny na Ukrainie, Elon Musk miał spotkać się prywatnie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem – miał poinformować amerykański politolog Ian Bremmer, o czym poinformował Business Insider.
Szef klubu KO Borys Budka zapowiedział we wtorek w Radomiu, że składa wniosek o przeprowadzenie przez NIK kontroli w mającej siedzibę w tym mieście spółce Enea Nowa Energia. Zapowiedź Budki ma związek z sądowym sporem między spółką a posłem PO Konradem Frysztakiem.
Przed opublikowaniem na Twitterze „planu pokojowego” zakończenia wojny na Ukrainie Elon Musk miał spotkać się prywatnie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem –poinformował amerykański politolog Ian Bremmer.
– To nie tylko kwestia kary, ale także absolutnego wykluczenia z jakichkolwiek elementów wspólnoty międzynarodowej – powiedział prezydent Andrzej Duda w Bratysławie.
- Nie poddawajmy się pokusie polaryzacji – zaapelował papież Franciszek w 60. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II. Z tej okazji przewodniczył Mszy św. w bazylice św. Piotra. - Powróćmy do Soboru, który odkrył na nowo żywą rzekę Tradycji, nie zastygając w tradycjach – wezwał Ojciec Święty.
Według serwisów Wirtualne Media i CyberDefence24, szef MON Mariusz Błaszczak wydał zarządzenie, którego skutkiem będzie powstanie wojskowej telewizji internetowej. Wojskowy Instytut Wydawniczy podległy Ministerstwu Obrony ma zająć się produkcją treści audiowizualnych.
Z okazji 60. rocznicy otwarcia Vaticanum II ks. prof. Daniel Moulinet z Katolickiego Uniwersytetu w Lyonie zwraca uwagę na to, że papież Jan XXIII miał w związku z Soborem nadzieje dotyczące odnowy Kościoła.
Robert Lewandowski niedawno zmienił Bayern Monachium na Dumę Katalonii. Nastąpiło to po ośmiu latach gry Polaka w bawarskim klubie, gdzie swoimi wyczynami zasłużył na miano legendy całej ligi i klubu, w którym osiągał największe sukcesy.
Raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) opublikowany we wtorek głosi, że świat jest na krawędzi recesji, a kondycja światowej gospodarki pogorszyła się znacząco w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, czyli od czasu przedstawienia poprzedniego raportu MFW.
W sieci pojawiło się nagranie – Spotykaliśmy się z przedstawicielami Komisji Europejskiej (...) Komisja Europejska moim zdaniem wie wszystko, jak wygląda sytuacja związana z praworządnością w Polsce – mówi na nim sędzia Waldemar Żurek prawdopodobnie przed Komisją Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w Parlamencie Europejskim.