Jest duża szansa, by pozytywnie odpowiedzieć na tytułowe pytanie. W marcu br. Sejm ratyfikował, a prezydent podpisał Umowę między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi o współpracy prawnej w sprawach karnych, podpisanej w Abu Dhabi dnia 22 września 2022 r.
– Pakt migracyjny to projekt ideologiczny mający na celu zniszczenie naszej cywilizacji, chrześcijaństwa i państw narodowych; Polacy to zatrzymają w referendum – zapowiedział w środę podczas debaty w Parlamencie Europejskim eurodeputowany PiS Patryk Jaki.
1 i 2 października br. w domu Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Strzegomiu doszło do aktu profanacji. Oświadczenie w tej sprawie wydał ordynariusz miejsca bp Marek Mendyk.
Szef MSWiA Mariusz Kamiński oficjalnie potwierdził zatrzymanie w Dubaju poszukiwanego w związku z tragicznym wypadkiem na A1 Sebastiana Majtczaka.
Mniej niż połowa Polaków posiada podstawowe umiejętności cyfrowe. Jest to poniżej średniej występującej w Unii Europejskiej - jak wynika z informacji zaprezentowanych przez Komisję Europejską.
Prywatny detektyw i celebryta Krzysztof Rutkowski poinformował w mediach społecznościowych, że w Dubaju został zatrzymany oskarżony o spowodowanie tragicznego wypadku na autostradzie A1 Sebastian Majtczak.
Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że w środę rano w Warszawie odbyło się spotkanie szefa polskiego MON Mariusza Błaszczaka z jego rumuńskim odpowiednikiem Angelem Tilvarem.
Projekt budżetu na rok 2024 został oficjalnie przekazany do Sejmu. Obecni parlamentarzyści nie będą procedować budżetu przed wyborami, a ostateczny kształt budżetu zostanie ustalony przez nowo wybrany parlament. Niemniej warto przyjrzeć się, jakie środki przewidziane są na ten rok dla różnych służb mundurowych oraz samych funkcjonariuszy.
W najnowszym odcinku serialu dokumentalnego „Reset” ujawniono nieznane dotąd dokumenty pokazujące przebieg zakulisowych rozmów między polskimi i rosyjskimi służbami, a także zgodę, jaką wydał ówczesny premier Donald Tusk, na współpracę między SKW a FSB – podał portal TVP Info.
Radio RMF FM informuje, że mecenas Bartosz Tiutiunik – obrońca Sebastiana Majtczaka, oskarżonego o spowodowanie tragicznego wypadku na A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina – wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że jego klient nie uciekł z kraju, a jego wyjazd za granicę nie miał związku z wypadkiem. Poinformowano również, że Majtczak stara się o „list żelazny”.
Z najnowszego badania pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Wciąż o wejście do Sejmu drży Trzecia Droga, która balansuje na granicy progu wyborczego.
Izba Reprezentantów zagłosowała we wtorek za pozbawieniem funkcji spikera Izby Kevina McCarthy’ego, doprowadzając do wakatu na tym stanowisku. Jest to pierwszy taki przypadek w historii USA.
– Nasz rząd realizuje wielkie projekty atomowe, bo to od nich zależy bezpieczeństwo energetyczne Polski. Niestety, kandydatka KO do Sejmu Urszula Zielińska już dzisiaj chce rewidować umowę ze Stanami Zjednoczonymi ws. budowy elektrowni jądrowej w Polsce – powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Nasze służby mundurowe dzień i noc patrolują oraz zabezpieczają naszą wschodnią granicę, która jest celem ataku hybrydowego ze strony białoruskiego reżimu współpracującego z Kremlem. Jak wygląda ich służba, codzienność, co myślą i czują? Pojechaliśmy to sprawdzić, by zobaczyć, jak naprawdę wygląda zielona granica - pisze Konrad Wernicki w swoim reportażu z granicy polsko-białoruskiej
– Różne podejścia Polski i Węgier do wojny na Ukrainie w żaden sposób nie wykluczają współpracy w innych obszarach, takich jak sprzeciw wobec nielegalnej imigracji i obowiązkowych kwot czy obrona rodziny oraz wartości chrześcijańskich – powiedział minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto w długim wywiadzie udzielonym dziennikowi „Magyar Nemzet”.
Gdy ten krótki felieton ujrzy światło dzienne, będzie już po marszu Donalda Tuska i po konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Nie jest więc łatwo prognozować, jaki będzie bilans tej wyjątkowej, zamkniętej często we własnych „bańkach politycznych” kampanii wyborczej.
Właśnie jem śniadanie w bydgoskiej „Katarynce” i próbuję opisać wydarzenie, które wspaniale mogłoby służyć polskiej narracji za granicą. Wracam bowiem ze Światowego Forum Mediów Polonijnych, które odbyło się w Warszawie w dniach od 22–24 września. 65 dziennikarzy z ponad 17 państw, wliczając w to Australię, Stany Zjednoczone, Kazachstan, Azerbejdżan, Ukrainę, Litwę, Białoruś i kraje Europy Zachodniej, spotkało się, aby wymienić doświadczenia i opracować strategię, jak być zauważonym w Polsce.
1,2 mln zalogowań do BTS-ów komórek spoza Warszawy w dniu marszu to oczywisty fejk. Wrzucony do sieci przez kogoś, kto liczy na to, że ludzie nie mają wiedzy, jak działają sieci komórkowe – tłumaczy w mediach społecznościowych dziennikarz śledczy Krzysztof M. Kaźmierczak, autor wielu artykułów dot. śmierci Jarosława Ziętary, obecnie dziennikarz magazynu reporterów „Telekurier”.
O. Timothy Radcliffe wskazał na znaczenie zbliżającego się zgromadzenia synodalnego w Watykanie dla autorytetu Kościoła. Były generał zakonu dominikanów prowadzi rekolekcje przed Synodem Biskupów na temat synodalności, który papież Franciszek zainauguruje jutro w Rzymie. W swoich uwagach dominikanin podkreślił równy autorytet wszystkich uczestniczących mężczyzn i kobiet. Po raz pierwszy niekonsekrowani katolicy również będą mieli prawo głosu na Synodzie.
– Partia Donalda Tuska głosuje w Brukseli za przyspieszeniem przyjęcia paktu migracyjnego. Gdyby rzeczywiście byli przeciwko nielegalnej imigracji, to zagłosowaliby przeciwko. Tusk jest politycznym mężem Angeli Merkel – powiedział we wtorek na opublikowanym na Facebooku filmie premier Mateusz Morawiecki.