Portal Polonia Christiana informuje w środę rano o śmierci ks. prałata Romana Kneblewskiego.
Brat „Pablo Moralesa” jest prezesem podlegającej Rafałowi Trzaskowskiemu spółki i hejtuje w sieci – informuje na łamach Salonu24 znany dziennikarz śledczy Marcin Dobski.
To było typowe przeszukanie trałowe, szukano wszystkiego, bo a nuż coś się znajdzie, co może być później przedmiotem rozgrywki medialnej i atakowania mnie jako polityka - mówił w środę rano b. szef MS Zbigniew Ziobro. Zabezpieczono takie dokumenty jak np. analiza medialna Zjednoczonej Prawicy - dodał.
Piłkarze Polski, Ukrainy i Gruzji odnieśli zwycięstwa we wtorkowych finałach baraży i awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Europy w Niemczech. Biało-Czerwoni zremisowali w Cardiff z Walią 0:0 i zwyciężyli w karnych 5-4.
„Polscy funkcjonariusze organów ścigania wtargnęli we wtorek do domów byłych najwyższych urzędników państwowych, w tym byłego ministra sprawiedliwości, w ramach śledztwa w sprawie rzekomego sprzeniewierzenia funduszy za poprzedniego rządu partii Prawo i Sprawiedliwość” – informuje serwis Politico we wtorek wieczorem.
Prawicowy polityk i zwycięzca wyborów parlamentarnych w Holandii Geert Wilders ogłosił na swoim kanale twitterowym, że nie będzie premierem Holandii. Wilders otwarcie przyznał, że nie poparły go wszystkie partie, z którymi prowadzi on wielomiesięczne i trudne rozmowy koalicyjne.
To spektakl bandytyzmu i bezprawia, za które kiedyś określone osoby poniosą odpowiedzialność - oświadczył we wtorek wieczorem b. szef MS Zbigniew Ziobro, odnosząc się do przeszukania przez służby swojego domu. Według niego, jest to również pokaz niemocy Donalda Tuska.
Zgodnie z obietnicami wyborczymi złożonymi przez Donalda Tusk i innych polityków Platformy, tuż po objęciu władzy pierwszymi decyzjami miały być obniżki podatków i składek, a także cen szczególnie żywności, energii i paliwa.
Były wicepremier i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro we wtorek wieczorem zjawił się przed swoim domem w Jeruzalu i udzielił wypowiedzi dla mediów.
Mija 25 lat od momentu, w którym Polska dołączyła do NATO – największego i najsilniejszego sojuszu obronnego we współczesnym świecie. To jedno z najważniejszych wydarzeń w nowożytnej historii naszego kraju.
- Absolutnie każdy, może wejść w pole oddziaływania patologicznego lidera, czy to duchownego, czy świeckiego. Każdy człowiek w jakimś stopniu jest podatny na manipulacje, dlatego bardzo ważne, by wyłapywać pierwsze sygnały – powiedział w rozmowie z KAI o. Radosław Więcławek, przybliżając projekt „Odbudujmy DOM”. Już dziś będzie można obejrzeć pierwszy odcinek cyklu prewencyjnych rozmów o zdrowym duszpasterstwie osób dorosłych. To wspólne przedsięwzięcie Fundacji Świętego Józefa i redakcji dominikanie.pl, środowisk, które łączy troska o rozpowszechnianie wiedzy na temat.
Szef BBN Jacek Siewiera uważa, że w Polsce powinna się rozpocząć debata nad obowiązkową służbą wojskową. Zastrzegł jednak, że "bieganie z karabinem po poligonie" to zdecydowanie mniejsza część obecnych potrzeb armii. Według Siewiery chodziłoby raczej o "obowiązkową służbę obywatelską, publiczną".
Media motoryzacyjne donoszą, że włoski koncern motoryzacyjny Fiat planuje przystosować flagowy model swojego elektrycznego samochodu - Fiata 500e - do zasilania benzyną.
Zmarł Leszek Bugajski - krytyk literacki, publicysta, redaktor czasopism literackich, autor książek o literaturze i kulturze popularnej. Informację potwierdziły Instytut Książki oraz miesięcznik "Twórczość".
Twórca i red. naczelny sportowego serwisu Weszlo.com Krzysztof Stanowski poinformował na platformie X, że zakończył współpracę ze znanym dziennikarzem sportowym Dominikiem Piechotą. Dziennikarz został oskarżony o wielokrotny plagiat.
"To będzie manifestacja na rzecz życia i rodziny, ale też wolności i niepodległości", zapowiadają organizatorzy Narodowego Marszu Życia. Rozpocznie się on 14 kwietnia o 12:30 na placu Zamkowym w Warszawie. Główne hasło wydarzenia to „Niech żyje Polska”. Ale rzeczniczka Marszu Lidia Sankowska-Grabczuk przyznaje w rozmowie z Radiem Watykańskim, że będzie to też reakcja na inicjatywy uderzające w ochronę życia nienarodzonych dzieci.
Z umiarkowanym optymizmem, ale i obawami podchodzą do wtorkowego barażu o awans do piłkarskich mistrzostw Europy zagadnięci przez PAP kibice, zarówno reprezentacji Polski, jak i Walii. Jedni i drudzy zgadzają się co do tego, że będzie to bardziej zacięty mecz niż półfinały.
Forsowane przez Polskę i Francję ograniczenia w imporcie produktów spożywczych z Ukrainy uderzą w gospodarkę Kijowa i "zwiększą szanse na przeciągnięcie wojny" - oświadczył ukraiński minister rolnictwa Mykoła Solski, wypowiadając się dla dziennika "Financial Times".
Dzięki nowym pytaniom w teście naturalizacyjnym niemiecki rząd chce uniemożliwić antysemitom uzyskanie niemieckiego obywatelstwa, pisze we wtorek portal tygodnika "Spiegel", który poznał te pytania.
Dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow oznajmił we wtorek, że za atakiem terrorystycznym na obrzeżach Moskwy stały USA, Ukraina i W. Brytania - przekazał brytyjski portal Guardian. W sobotnim zamachu na salę koncertową Crocus City Hall zginęło co najmniej 139 osób.