Relacje pomiędzy szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen a przewodniczącym Rady Europejskiej Charlsem Michelem nigdy nie były tak złe – twierdzi serwis politico.eu.
Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz był gościem na antenie Telewizji Republika. W jego ocenie liberalno-lewicowe media koncentrują się na tym, by wydarzenie to przedstawić jako wroga dla demokracji, a przede wszystkim budzące kontrowersje. Poruszył także kwestię obecności na marszu Rafała Trzaskowskiego, czy Donalda Tuska.
Jeden z najpopularniejszych fast-foodów świata opublikował wpis, który wzbudził niemałe zamieszanie najpierw w Niemczech, a potem na całym świecie.
W Narodowe Święto Niepodległości kard. Kazimierz Nycz przewodniczyć będzie Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz państwowych rozpocznie się o godz. 10:00. Metropolita warszawski wraz z prezydentem RP zapalą Świecę Niepodległości, ofiarowaną Warszawie przez papieża Piusa IX w 1867 roku.O godz. 17:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się koncert “Requiem dla świata”.Pochówek prezydentów Następnego dnia, w sobotę 12 listopada, odbędą się uroczystości złożenia doczesnych szczątków trzech pierwszych Prezydentów RP na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego.O godz. 14:45 do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną przywiezione urny z prochami, a o godz. 15:00 rozpocznie się Msza święta, której będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi metropolita warszawski.Po jej zakończeniu oraz przemówieniach premiera i Prezydenta RP doczesne szczątki trzech prezydentów spoczną w Mauzoleum, które powstaje w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej. W tym miejscu zostanie również pochowany Ryszard Kaczorowski z małżonką, którzy obecnie spoczywają w Panteonie Wielkich Polaków.W hołdzie dla Prezydentów RP o godz. 16:30 zabrzmią dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Warszawskiej.Uroczystości pogrzebowe trzech pierwszych Prezydentów RP na uchodźstwie zwieńczą obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. archwwa / Warszawa Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej. Homilię wygłosi biskup polowy Wiesław Lechowicz. Dzień później, 12 listopada, odbędzie się pochówek trzech pierwszych Prezydentów RP na uchodźstwie. Msza święta pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego rozpocznie się o godz. 15:00.
Czy kurczenie się zachodnich społeczeństw to przejaw ich ostatecznego uwiądu? Czy może raczej dojrzałej odpowiedzialności za losy świata? A może prawdziwej odpowiedzi na to pytanie należy szukać głębiej? W samej naturze kapitalizmu?
Władze Żytawy zapowiedziały złożenie do sądu pozwu przeciwko zatwierdzeniu przez polskie władze rozbudowy kopalni Turów – informuje Deutsche Welle powołując się na saksoński dziennik „Saechsische Zeitung”.
Wiceminister sprawiedliwości z ramienia Solidarnej Polski Michał Wójcik był gościem w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Polityk oznajmił, że odkąd nastąpiła zmiana na stanowisku premiera w polskim rządzie, "mamy kłopoty z przeforsowaniem pewnych ustaw".
Nie żyje 22-letni Eryk Owsiany, który zginął w wypadku komunikacyjnym. Wiadomość o jego śmierci przekazało Stowarzyszenie Młodzi Demokraci.
Król Karol III wraz z małżonką Camillą udali się ostatnio do Yorku, by wziąć udział w odsłonięciu pomnika Elżbiety II, jak również w nabożeństwie poświęconym zmarłej królowej.
W najnowszym sondażu zrealizowanym przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl Zjednoczona Prawica otrzymała poparcie 35 proc. badanych i zajmuje pewne pierwsze miejsce.
– Nie kończymy cyklu zacieśniania. Jesteśmy w stanie zawieszenia i pauzy – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej szef NBP Adam Glapiński.
Najnowszy odczyt inflacji w Stanach Zjednoczonych pozytywnie zaskoczył rynek. To natychmiast odbiło się na złotym, który zyskał do dolara.
Robert Lewandowski odebrał w środę w Barcelonie Złoty But, nagrodę dla najlepszego strzelca lig europejskich w sezonie 2021/2022. To drugie z rzędu takie wyróżnienie polskiego napastnika. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które już stało się viralem. Widać na nim, jak zareagowali piłkarze Barcelony na wejście polskiego napastnika.
Podczas rozmów w Paryżu zaznaczyłem, że jeśli chodzi o trzecią elektrownię jądrową, która ma być utworzona w Polsce, a co do przyszłości której decyzje jeszcze nie zapadły, to kwestia udziału podmiotów zewnętrznych jest otwarta – powiedział w czwartek szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.
W czwartek o godz. 15:00 w Warszawie selekcjoner Czesław Michniewicz ogłosił ostateczny, składający się z 26 zawodników, skład reprezentacji Polski na mundial w Katarze.
Lasy pełne zwierzyny, ośrodki hodowli dzikich zwierząt, dewizowe polowania i wielomilionowa dziura w budżecie. W tle „układ zamknięty” i funkcjonariusze służb PRL.
W czwartek popularny pisarz Jacek Piekara poinformował na Twitterze o wyroku sądu dot. głośnego procesu pomiędzy nim a gwiazdą TVN Dorotą Wellman. „Wygrałem i przegrałem” – komentuje pisarz.
W sieci zawrzało po ostatnim odcinku popularnego teleturnieju TVN „Milionerzy”. Doszło do rażącej wpadki, ponieważ pod jednym z pytań żadna z odpowiedzi nie była prawidłowa.
Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby, które miały powoływać się na wpływy we wrocławskim magistracie. Jest komentarz rzecznika prezydenta Wrocławia.
Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed tłumieniem pamięci o zagładzie Żydów i okrucieństwach epoki nazizmu. Według niedawnego sondażu 49 proc. Niemców chciałoby „grubej kreski” odcinającej od nazistowskiej przeszłości - przypomniał Schuster w artykule zamieszczonym w niemieckim dzienniku "Süddeutsche Zeitung" 9 listopada, dniu upamiętniającym początek pogromu Żydów w nazistowskich Niemczech zainicjowany przez hitlerowskie władze w nocy z 9 na 10 listopada 1938 r.