Trzaskowski na Marszu Niepodległości? Wymowna odpowiedź Bąkiewicza

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz był gościem na antenie Telewizji Republika. W jego ocenie liberalno-lewicowe media koncentrują się na tym, by wydarzenie to przedstawić jako wroga dla demokracji, a przede wszystkim budzące kontrowersje. Poruszył także kwestię obecności na marszu Rafała Trzaskowskiego, czy Donalda Tuska.
Robert Bąkiewicz Trzaskowski na Marszu Niepodległości? Wymowna odpowiedź Bąkiewicza
Robert Bąkiewicz / Screen z kanału YouTube/Media Narodowe

- Marsz Niepodległości w czasie rządów PO był niezgodą na pedagogikę wstydu i politykę tamtych rządów, które doprowadzały do sytuacji takiej, w której z polskim patriotyzmem się walczyło - powiedział Robert Bąkiewicz.

- Marsz Niepodległości wywołuje dyskusję szczególnie w środowiskach lewicowo liberalnych. One ze względu na swoje poglądy abstrahują od państwa narodowego, niepodległego państwa. Mieszczą się gdzieś w globalnym tyglu, gdzie każdy jest jakąś zatomizowaną jednostką, indywiduum, które gdzieś działa. Człowiek potrzebuje swojej tożsamości nie tylko dla wewnętrznej potrzeby ducha, ale dla własnego bezpieczeństwa. Ludzie od początku historii gromadzą się w pewne wspólnoty. My tę wspólnotę narodową czcimy kolejnymi rocznicami odzyskania niepodległości. Mówimy, że o niepodległość trzeba walczy i o nią zabiegać. Ta druga strona, która jest wrogo nastawiona do państwa niepodległego, chce przedstawiać takie inicjatywy jako szkodliwe, budzące kontrowersje. Ma to powodować, by społeczeństwo postrzegało to jako coś gorszego przestarzałego, a oni mądrzejsi narzucają nam program ideowy w cudzysłowie. Np. w ten sposób, że dziennikarze mediów liberalnych mówią, że na Marszu Niepodległości pojawiają się straszne hasła, takie jak Bóg, Honor Ojczyzna. To jest główna oś napięcia - dodawał prezes Marszu Niepodległości.

Prezydent Warszawy na Marszu Niepodległości?

Robert Bąkiewicz przypomniał, że zarówno Rafał Trzaskowski, jak i Hanna Gronkiewicz-Waltz dokładali starań, by stwarzać problemy i utrudniać zaplanowane działania.

– Marsz Niepodległości w czasie rządów PO był niezgodą na pedagogikę wstydu i politykę tamtych rządów, które doprowadzały do sytuacji takiej, w której z polskim patriotyzmem się walczyło
– wyjaśniał Robert Bąkiewicz.

Dodał, że obecność Rafała Trzaskowskiego na marszu jest możliwa, lecz najpierw musiałby on zmienić swoje nastawienie. Zaznaczył, że takie osoby, jak były premier i aktualny prezydent Warszawy mają zupełnie inne wyobrażenie, jak powinien wyglądać patriotyzm. Ocenił jednak, że politycy wciąż mają szansę, by się "nawrócić". 

– Ja myślę, że jestem w stanie większość osób zaprosić na ten marsz, tylko są pewne kryteria. Trzeba być patriotą i wierzyć w niepodległe państwo polskie. Wydaje się, że pan Trzaskowski czy pan Tusk mają zupełnie inny pogląd na tę rzeczywistość. Odnoszą się do tego marszu w sposób przedmiotowy. Trzaskowski w czasie kampanii prezydenckiej mówił, że by się na marsz wybrał. Każdy może się nawrócić. Byłoby piękne i wspaniałe, gdybyśmy mogli wspólnie obchodzić to święto – podsumował.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nie żyje aktor znany ze Strażnika Teksasu Wiadomości
Nie żyje aktor znany ze "Strażnika Teksasu"

Media obiegła przykra wiadomość. Nie żyje Clarence Gilyard Jr., któremu największą popularność przyniosły role w "Strażniku Teksasu" oraz "Szklanej pułapce". Gwiazdor odszedł w wieku 66 lat.

Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO] Wiadomości
Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO]

Obudził się największy czynny wulkan świata. Ostatni raz jego aktywność odnotowano w 1983 roku. W niedzielę tuż przed północą z krateru Mauna Loa wydostała się lawa.

 Tuleya po przywróceniu go do sędziowania „nadal nie uznaje tej izby za sąd”, ale „w środę stawi się w pracy” Wiadomości
Tuleya po przywróceniu go do sędziowania „nadal nie uznaje tej izby za sąd”, ale „w środę stawi się w pracy”

– Z pewnością w środę stawię się w pracy w sądzie; jestem jednak przygotowany na każdy zwrot – powiedział PAP warszawski sędzia Igor Tuleya, komentując orzeczenie nowej Izby Sądu Najwyższego, która przywróciła go do obowiązków sędziowskich. Dodał, że nadal nie uznaje tej izby za sąd.

„To była i jest obsesja Donalda Tuska” Wiadomości
„To była i jest obsesja Donalda Tuska”

– Zmiana strategii walki z PiS-em na bardziej agresywną, w postaci wartościowania moralnego, nie podoba się i osłabia zaufanie do Donalda Tuska. Nie udaje mu się stworzenie bloku opozycyjnego. I nie uda mu się, o czym doskonale wiemy. To była i jest obsesja Donalda Tuska – mówił w Radiu Gdańsk prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

Tarnów. Wypadek busa przewożącego niepełnosprawne dzieci Wiadomości
Tarnów. Wypadek busa przewożącego niepełnosprawne dzieci

Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło we wtorek rano na gminnej drodze w Szynwałdzie (pow. tarnowski). Bus wiozący niepełnosprawne dzieci na zajęcia do szkół w Tarnowie wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu – podaje tarnowska policja.

Coraz goręcej na linii Zełenski–Kliczko. Prezydent zarzucił merowi Kijowa fałszowanie raportów Wiadomości
Coraz goręcej na linii Zełenski–Kliczko. Prezydent zarzucił merowi Kijowa fałszowanie raportów

Jak podaje Ośrodek Studiów Wschodnich, prezydent Ukrainy zarzucił merowi Kijowa Witalijowi Kliczce fałszowanie raportów dot. utworzenia tzw. punktów niezłomności.

Sąd Najwyższy podjął decyzję ws. przymusowego doprowadzenia do prokuratury sędziego Igora Tulei Wiadomości
Sąd Najwyższy podjął decyzję ws. przymusowego doprowadzenia do prokuratury sędziego Igora Tulei

Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego we wtorek prawomocnie nie zgodziła się na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury sędziego Igora Tuleyi. SN uchylił też zawieszenie sędziego w obowiązkach i obniżenie jego wynagrodzenia.

Poseł PiS zrzekł się mandatu poselskiego. Podano nazwisko następcy Wiadomości
Poseł PiS zrzekł się mandatu poselskiego. Podano nazwisko następcy

Poseł PiS Jerzy Bielecki złożył mandat. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że jego miejsce zajmie radny sejmiku województwa lubelskiego i brat wicepremiera Leszek Kowalczyk. 

„Na razie żadne rozmowy techniczne z Niemcami się nie toczą”. Nowe informacje ws. Patriotów Wiadomości
„Na razie żadne rozmowy techniczne z Niemcami się nie toczą”. Nowe informacje ws. Patriotów

„Propozycja Berlina dotycząca rozmieszczenia w Polsce systemu przeciwrakietowego Patriot jest wciąż aktualna. Międzyrządowych rozmów o szczegółach na razie nie ma” – pisze we wtorek „Dziennik Gazeta Prawna”.

„Opinia publiczna zasługuje na to, żeby wiedzieć, co się wydarzyło”. Elon Musk zelektryzował Twitter Wiadomości
„Opinia publiczna zasługuje na to, żeby wiedzieć, co się wydarzyło”. Elon Musk zelektryzował Twitter

Od dawna nie jest tajemnicą, że koncerny prowadzące media społecznościowe nie są zwolennikami wolności słowa.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe