Sytuacja prawna i godnościowa środowisk LGBT musi się radykalnie zmienić – mówił we wtorek w Ostrowie Wlkp. lider PO odnosząc się do tematu ślubów osób ze środowisk LGBT.
Dziś media obiegła informacja o ataku na biuro Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej w Warszawie. Sprawę skomentował rzecznik prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej Bartosz Domaszewicz. W sposób absolutnie szokujący.
Dziś media obiegła informacja o ataku na biuro Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej w Warszawie.
Aby zagwarantować polskie interesy, reformę polskiej armii, współpracę polityczną, wojskową, ekonomiczną, ideę Międzymorza oraz obecność strategiczną Stanów Zjednoczonych na wschodniej flance NATO, konieczne jest prowadzenie aktywnej polityki państwa, polskiej dyplomacji i skoordynowanego wpływu polskiej grupy etnicznej na każdą administrację w Waszyngtonie: demokratyczną czy republikańską.
Ktoś ostatnio celnie zauważył, że nie ma u nas partii politycznej, która by nie była przez jakichś konkurentów lub „analityków” oskarżana o to, że jest prowadzona na pasku rosyjskich służb albo zgoła przez samego Putina.
W gimnazjum im. Carla von Ossietzky'ego oraz w sąsiedniej szkole podstawowej w Hamburgu nieznani sprawcy wymalowali zieloną i białą farbą na oknach i ścianach łącznie 106 swastyk. Ponadto na elewacji umieszczono nazistowskie hasła "Sieg heil" i "Heil Hitler" - poinformował dziennik "Bild".
Do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie próbował wtargnąć 20-latek. Gdy wszedł do budynku, zaczął grozić ochroniarzowi i kopnął w drzwi. Na miejscu musiała interweniować policja, która zatrzymała mężczyznę. Dla niektórych komentatorów ta niebezpieczna sytuacja stała się okazją do hejtowania Prawa i Sprawiedliwości.
Francuska policja poinformowała, że bada wielokrotne przecięcia kabli światłowodowych w drugim co do wielkości mieście Francji – Marsylii. Sabotaż miał miejsce 19 października. Operatorzy twierdzą, że kable światłowodowe łączące Marsylię z innymi miastami we Francji i Europy zostały poważnie uszkodzone, a usługi internetowe i telefoniczne znacząco zakłócone.
Jerzy Stuhr doprowadził do kolizji w Krakowie, w której ucierpiał motocyklista. Miał mieć 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. We wtorek w rozmowie z dziennikiem „Fakt” aktor zabrał głos na temat swojego zachowania, które odbiło się głośnym echem w opinii publicznej.
Do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie próbował wtargnąć 20-latek. Gdy wszedł do budynku, zaczął grozić ochroniarzowi i kopnął w drzwi. Na miejscu musiała interweniować policja, która zatrzymała mężczyznę.
Demokratyczna Republika Konga jest obecnie miejscem ogarniętym walkami rebeliantów z rządem. Na terenie objętym konfliktem misję prowadzą m.in. polskie zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, które w tej chwili znalazły się z bardzo trudnym położeniu.
Fińska gazeta "Helsingin Sanomat" informuje o pojawieniu się trudnych do wyjaśnienia wstrząsach na Bałtyku, pochodzących z rosyjskich wód terytorialnych niedaleko miejsca, gdzie przebiega gazociąg Nord Stream.
Kilka dni temu w Pekinie zakończył się XX zjazd rządzącej Komunistycznej Partii Chin (KPCh), który zdaniem ekspertów dodatkowo umocni władzę przywódcy kraju Xi Jinpinga. Media obiegło nagranie, na którym wyprowadzono z obrad przy użyciu siły poprzedniego przywódcę Chin Hu Jintao. Teraz pojawiło się nowe nagranie.
"W MKiDN prowadzone są dokładne analizy proweniencji książki podarowanej przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona papieżowi Franciszkowi" - poinformował resort kultury. "Staramy się ustalić, kiedy i w jakich okolicznościach książka opuściła Lwów" - dodano.
"Komisja Europejska nadal nie podjęła wystarczających działań na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Polsce i innych krajach UE. Kiedy KE zamierza zająć się wsparciem dla tych milionów osób?" - pyta na Twitterze europoseł PiS Beata Szydło, do wpisu dołączając nagranie swojego wystąpienia przed komisją Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim.
Znany dziennikarz i korespondent TVP Info w Berlinie Cezary Gmyz poinformował w mediach społecznościowych, że wygrał proces z mecenasem Romanem Giertychem dot. rzekomego zniesławienia mecenasa.
Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy prezydenta Władimira Putina oświadczył, że Rosja nie sprzeciwia się zaangażowaniu Stanów Zjednoczonych i papieża Franciszka w rozwiązanie konfliktu między Rosją i Ukrainą.
Prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i dowódców wojskowych na naradę we wtorek wieczorem - przekazał PAP szef BBN Jacek Siewiera. Tematem będzie sytuacja bezpieczeństwa i dalsze wspieranie Ukrainy.
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier po raz pierwszy od wybuchu wojny na Ukrainie, po miesiącach nieporozumień, we wtorek pojechał z niezapowiadaną wizytą do Kijowa. Jest ona korzystna nie tylko dla współpracy między obu krajami, ale także dla wizerunku samego szefa państwa – ocenia we wtorek dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.
Film Michała Kondrata „Prorok” prezentuje sylwetkę jednego z polskich gigantów ducha – Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W warszawskim kinie "Atlantic" odbył się pokaz prasowy filmu, który na ekrany kin wejdzie 11 listopada.