Gdy na ostatnim okrążeniu biegu na 3 km z przeszkodami podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie Bronisław Malinowski, chłopak z Grudziądza odrabiał kilkadziesiąt metrów do straty do Tanzańczyka Filberta Bayi, rozemocjonowany i szczęśliwy – jak my wszyscy, w tym wówczas 17 - letni autor tego tekstu – wielki komentator, a wcześniej żołnierz AK Bohdan Tomaszewski krzyczał – „zwyciężyła polska siła, polska krzepa ”.
Zazwyczaj, mówiąc o bezczynności Wielkiej Brytanii wobec agresji Niemiec na Polskę, jakby z reguły zapomina się, że bez biernej postawy Anglii (i Francji) we wrześniu 1939 roku, losy Europy potoczyłyby się całkiem inaczej i późniejszy Holokaust nie byłby możliwy.
Celebryci licytują się nieustannie, kto bardziej znieważy „wstrętnego Kaczora” i mocniej obrazi „Dudapisa”.
Patogen mocno zaraźliwy, ale niespecjalnie zabójczy. Ludzie przestają już wierzyć w zadekretowaną pandemię.
W Krakowie jest już kilka skwerów i parków noszących imiona artystów związanych z miastem.
Decyzja USA o wycofaniu części wojsk z Niemiec była zapowiadana, ale właśnie ją podjęto. Pogorszy to relacje między Waszyngtonem a Berlinem – i tak mocno średnie.
Trzymam kciuki za to, aby ów oryginalny pomnik wreszcie stanął między Wawelem a Skałką.
Na start trzech polskich lig rozgrywek na szczeblu centralnym przyjdzie jeszcze kibicom poczekać co najmniej dwa tygodnie. Tymczasem ruszyły rozgrywki kolejnego sezonu w ligach niższych. Po lockout’cie i niedokończeniu sezonu 2019/2020 ilość drużyn na trzecioligowym froncie znacznie się zwiększyła. Nikt nie został relegowany, za to awansowano zwycięzców czwartych lig. Te decyzje wzbudziły jednak sporo kontrowersji.
Bez przełamania oporu Polski nie da się zbudować wspólnej przestrzeni ideologicznej dla nowego świata, jaki ma powstać z ruin chrześcijaństwa. O tym wszystkim się pisze i rozmawia na zdominowanych przez lewicę uniwersytetach, a ruch LGBT jest jedynie narzędziem do zmiany obyczajów, kultury, całego naszego codziennego życia.
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
Oby ten projekt został odrzucony już w pierwszym czytaniu.
Dobrze, żeśmy wygrali. Gdybyśmy bowiem nie wygrali, to mówiąc słowami twórcy antycznej tragedii Ajschylosa „nasze smutki są radościami naszych wrogów”. A tak jest na odwrót. Tylko czy oni wiedzą, kto zacz?
Paradoksalnie, to Polska jest dziś bastionem wolności, a Zachód światem niemal zniewolonym. Oczywiście, dostatnim, bogatym, z niebywałą wręcz różnorodnością, ale w ramach jednej nowomowy, jednej ideologii, która ten dawny „wolny świat” kontroluje.
Zachęcam do lektury tego tekstu w tym szczególnym dniu, w którym mija 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Stare zawołanie brzmi: „raz skautem - całe życie skautem”.
Nigdy nie miałem możliwości Go poznać, w przeciwieństwie do Jego wszystkich(sic!) następców, zarówno na Obczyźnie, jak i w Kraju. Mowa o jedynym w historii prezydencie Polski, który był także (wcześniej) prezydentem Lwowa.
„Jezus z Nazarethu” Romana Brandstaettera to jedna z najpiękniejszych powieści, jakie kiedykolwiek powstały o naszym Zbawicielu. Napisana przez głęboko wierzącego katolika pochodzenia żydowskiego, zachwyca drobiazgowym zobrazowaniem realiów życia, wiary i mentalności ludzi współczesnych Jezusowi. Jest przewodnikiem po Ziemi Świętej i dziejach starożytnego Izraela. Ale przede wszystkim jest opowieścią próbującą wnikać w Boże spojrzenie na świat, opowieścią, która może być wspaniałym środkiem dla pogłębienia naszej wiary.
Ostatnia księga Nowego Testamentu, a zarazem całego Pisma Świętego, kończy się słowami: „Mówi Ten, który o tym świadczy: «zaiste przyjdę niebawem». Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!” (Ap 22,21-22). Czas i wieczność są w ręku Boga. Jego wejście w dzieje człowieka przez Wcielenie dopełnione Misterium Paschalnym to przełom i nadanie światu nowego kierunku. Wszystko to, co nas otacza, a także my sami, zmierzamy ku spełnieniu, które jest poza czasem. Punktem kulminacyjnym tej historii będzie ponowne przyjście Syna Bożego. Będzie ono spełnieniem obietnicy definitywnego zwycięstwa życia nad śmiercią, dobra nad złem, miłości nad wszystkim, co jest jej zaprzeczeniem.
Około 70-letni pasażer lotu czarterowego z Chicago został wczoraj zatrzymany na krakowskim lotnisku, ponieważ przekroczył granicę naszego kraju z paszportem PRL
Działania Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald w Poznaniu oraz funkcjonariuszy Komedy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z tzw. „Archiwum X”, doprowadziły do ustalenia sprawcy zbrodni zabójstwa, która miała miejsce w maju 2015 roku w miejscowości Lusówko w województwie wielkopolskim. Wtedy to wyłowiono z Jeziora Lusowskiego ciało wędkarza. Teraz śledczy są przekonani, że było to zabójstwo z zimną krwią, za którym stał 42-letni dziś pasierb ofiary - Grzegorz L. Jak się okazało, sprawca opisał zbrodnię w swym pamiętniku.