Komunikat dla mieszkańców Poznania

Co musisz wiedzieć?
- 504,7 tys. pasażerów w lipcu, +9% r/r na Ławicy.
- Segmenty: LCC 243,7 tys. (+11%), czartery 208,2 tys. (+4%), tradycyjni 52,5 tys. (+21%).
- Hity tras: Londyn-Stansted, Mediolan–Bergamo, Zadar; czartery: Antalya, Hurghada, Heraklion.
- 4779 operacji (+4%); od początku roku >2,3 mln (+17%), LCC +22%.
Port Lotniczy Poznań-Ławica wydał komunikat
Port Lotniczy Poznań-Ławica w lipcu obsłużył 504,7 tys. pasażerów (+9% r/r). Największy udział miał segment niskokosztowy – 243,7 tys. osób (+11% r/r). Czartery osiągnęły 208,2 tys. (+4% r/r), a tradycyjni przewoźnicy przewieźli 52,5 tys. (+21% r/r).
Co wybierali pasażerowie?
W ruchu niskokosztowym najpopularniejsze były: Londyn-Stansted, Mediolan–Bergamo i Zadar. W czarterach dominowały kierunki wakacyjne: Antalya, Hurghada i Heraklion.
Operacje i wynik od początku roku
W lipcu wykonano 4779 operacji lotniczych (+4% r/r). Od początku roku do końca lipca z Ławicy skorzystało ponad 2,3 mln pasażerów (+17% r/r). Najdynamiczniej rośnie segment linii niskokosztowych – +22%.
- Co nas czeka w pogodzie? Jest nowy komunikat IMGW
- Komunikat dla mieszkańców Podkarpacia
- Niemieckie media prawnicze proponują Polsce nową konstytucję, a w niej landyzację kraju
- "Tusk abdykował, ministrowie nie wiedzą co mają robić"
Komentarz prezesa lotniska
Cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Grzegorz Bykowski podkreślił, że lipiec był już kolejnym bardzo udanym miesiącem dla poznańskiej Ławicy.
– Notujemy wzrosty zarówno w ruchu regularnym, jak i czarterowym. To świadczy o dużym zainteresowaniu ofertą przewoźników operujących z Poznania – powiedział.