Piotr Trudnowski: Celem Platformy nie jest wygranie wyborów prezydenckich
- Nie mam wątpliwości, że głównym celem Platformy nie jest wygranie wyborów prezydenckich – bo myślę, że zmiana kandydata oddala scenariusz porażki Andrzeja Dudy – tylko powrót do polaryzacji. PO będzie chciała pokazać, że jest kluczowym oponentem Prawa i Sprawiedliwości - mówi w wywiadzie dla DoRzeczy.pl Piotr Trudnowski szef Instytutu Jagiellońskiego
Według oceny Piotra Trudnowskiego Rafał Trzaskowski jest wygodnym dla Andrzeja Dudy, ponieważ "pozwoli sztabowi Dudy mobilizować elektorat prawicowy, bo wszystkie tematy światopoglądowe i spór o wartości będą teraz bardzo eksponowane". Z podobnych powodów może pomóc kampanii Władysława Kosiniaka-Kamysza, a okazać się niewygodna dla sztabów Roberta Biedronia i Szymona Hołowni.
- Z drugiej strony prezydent jest obecnie w trendzie spadkowym, bo nastroje wobec władzy stają się krytyczne i być może za miesiąc Trzaskowski będzie w stanie nawiązać z Dudą równą walkę. Ale nawet jeśli tak będzie, to Trzaskowski i tak jest wygodniejszym kontrkandydatem dla Dudy niż ktokolwiek z aspirujących do drugiego miejsca.
- mówi Trudnowski
Źródło: DoRzeczy.pl
cyk
- Źródło: tysol.pl
- Data: 16.05.2020 13:54
- Tagi: , Rafał Trzaskowski,