Policyjny pościg na Mazowszu. Padły strzały

W Płońsku i na terenie powiatu płockiego policja zatrzymała w niedzielę podczas pościgu czterech mężczyzn podejrzewanych o kradzież samochodu. Uciekający staranowali policyjny radiowóz. Jeden z policjantów został poszkodowany. W trakcie pościgu padły strzały ostrzegawcze.
 Policyjny pościg na Mazowszu. Padły strzały
/ grafika własna

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska, zatrzymani mają od 20 do 25 lat. "Obecnie trwają czynności z ich udziałem" – przekazała.

Jak dodała, zatrzymania przeprowadzono w związku z kradzieżą nissana z terenu woj. świętokrzyskiego – auto, którym jechał jeden z podejrzewanych, udało się odzyskać.

"Podczas pościgu za trzema pozostałymi podejrzewanymi, którzy uciekali mercedesem, padły strzały ostrzegawcze, ponieważ kierujący tym pojazdem staranował radiowóz. Jeden z policjantów, który znajdował się w radiowozie doznał urazu ręki i trafił do szpitala. Po badaniach i udzieleniu pomocy medycznej funkcjonariusz opuścił szpital" – powiedziała Lewandowska.

Rzeczniczka płockiej policji podała, że zatrzymania przeprowadzili funkcjonariusze tamtejszego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. "Zatrzymania miały miejsce na terenie powiatu płockiego i w Płońsku" – wyjaśniła Lewandowska. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe