Pilne! ABW zatrzymała Michała N. Nieoficjalnie: Chodzi o syna Wandy Nowickiej

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w związku z podejrzeniem propagowania ustroju komunistycznego Michała N. Wg. nieoficjalnych ustaleń TVP Info chodzi o syna Wandy Nowickiej.
pilne Pilne! ABW zatrzymała Michała N. Nieoficjalnie: Chodzi o syna Wandy Nowickiej
pilne / grafika własna

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Michała N., podejrzanego o propagowanie totalitaryzmu. Śledztwo w tej sprawie wszczęto po zawiadomieniu skierowanym do prokuratury przez Szefa ABW.

Michał N. prowadzi na jednym z portali społecznościowych kanał o charakterze ekstremistycznym. Propaguje na nim ustrój komunistyczny, nawołując do totalitarnych praktyk i metod działania. Zatrzymany nawołuje do budowy w Polsce państwa komunistycznego i wzywa do rewolucji. W swoich apelach nawoływał również m.in. do niszczenia pomników Żołnierzy Wyklętych i pomnika Romana Dmowskiego, a także do prowadzenia ataków na księży i przedsiębiorców.

W swoich odezwach Michał N. wzywał do mordowania i torturowania żołnierzy Wojska Polskiego pełniących misje zagraniczne, wychwalał politykę Stalina i Feliksa Dzierżyńskiego a także wzywał do ich naśladowania. Treści tworzone przez Michała N. zawierają również pochwałę ataku ZSRS na Polskę w 1939 roku (Michał N. nazwał atak „interwencją humanitarną”), a także pochwałę Zbrodni Katyńskiej (w jednym z nagrań padają słowa: „Wyklęte polskie ścierwo. NKWD nie piep..y się…; To uczniowie Dzierżyńskiego wyczyścili kraj z chwastów”). N. przekonywał także o niemieckiej odpowiedzialności za ludobójstwo na Polakach z 1940 roku w Katyniu.

Materiał zgromadzony przez ABW wskazuje na podejrzenie popełnienia przez Michała N. przestępstwa dot. propagowania ustroju totalitarnego, a także zachęcania do działań niezgodnych z prawem o charakterze ekstremistycznym, jak zniszczenie pomnika Romana Dmowskiego w Warszawie. Zatrzymany trafi do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Będą z nim prowadzone dalsze czynności.

- czytamy w komunikacie rzecznika Ministra Koordynatora Służb Specjalnych

- Gdy wyklęte polskie ścierwo siało terror wśród chłopów, to uczniowie Dzierżyńskiego wyczyścili kraj z chwastów. NKWD nie pieprzy się, kontrrewolucję rozgniecie jak wesz

- śpiewał na jednym z filmów Michał N, o czym pisaliśmy w zeszłym roku

Czytaj również: [video] Szok. "Wyklęte polskie ścierwo. NKWD nie pieprzy się". Syn Wandy Nowickiej i "Odrodzenie komunizmu"

- Państwo polskie i jego organa okazały się słabe dziesięć lat temu de facto przegrywając z Nowickim nie decydując się na zdecydowane kroki i postawienie zarzutów dotyczących propagowania komunizmu. Przekaz jaki wówczas się pojawił był bardzo czytelny – teoretycznie konstytucja zakazuje propagowania komunizmu, ale władze patrzą na to przez palce. Wygląda na to, że patrzą przez palce i teraz.

- komentował wtedy gorzko Wojciech Wybranowski

- MAMY KOLEJNY SUKCES! Syn Wandy Nowickiej zatrzymany przez ABW, trafi do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty karne za propagowanie systemu totalitarnego. Jako fundacja dołączymy do sprawy przed sądem jako strona społeczna. Mamy obszerny materiał dowodowy (...) Michał N. gloryfikował NKWD, ofiary UB nazywał „wyklętym polskim ścierwem”, sowiecki najazd na Polskę nazywał „interwencją humanitarną”, zamordowanych w Katyniu polskich żołnierzy nazwał "darmozjadami", wzywał do napaści na przedsiębiorców, zbrodnię katyńską przypisywał Niemcom..

- komentuje teraz Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe