Putinowi się to nie spodoba. Chiny wyraziły poparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy

Kijów dostał właśnie wsparcie – za integralnością terytorialną Ukrainy opowiedziały się Chiny. Tego Władimir Putin się nie spodziewał.
 Putinowi się to nie spodoba. Chiny wyraziły poparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy

Słowa chińskiego wsparcia dla Ukrainy padły podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Chiński minister spraw zagranicznych potwierdził tam, że Chiny wspierają „prawo Kijowa do ochrony jej integralności terytorialnej”.

Szef chińskiej dyplomacji wezwał też do dyplomatycznego rozwiązania kryzysu wokół Ukrainy. Eksperci komentują, że słowa szefa chińskiego MSZ pokazują różnice pomiędzy Moskwą a Pekinem.

Sami Rosjanie, po raz pierwszy od 30 lat, zdecydowali się nie brać udziału w konferencji w Monachium. W związku z tym faktem komentatorzy podkreślają, że słowa chińskiego dyplomaty mogą być porażką Putina.

Pekin od początku konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, który zaczął się w 2014 r., opowiada się za integralnością Ukrainy. Eksperci tłumaczą, że może to mieć związek z problemem Tajwanu, który Pekin uważa za swoją prowincję. Uznanie separatystycznych republik w Donbasie czy aneksji Krymu mogłoby dla Pekinu stanowić niebezpieczny precedens.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych Wiadomość
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych

Jak podaje amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW), zniszczenie przez Ukraińców znacznej części rosyjskiej brygady strzelców zmotoryzowanych, która 11. maja próbowała przekroczyć most pontonowy na rzece Siverskyi Doniec, wstrząsnęło znanymi rosyjskimi blogerami militarnymi.

Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO] Wiadomość
Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe