[SuwRoom] Tym razem Przemysław Czarnek były pytany o program edukacji seksualnej "Zdrovve Love"

Kolejne, bo czwarte #Suwroom-owe spotkanie z Ministrem Edukacji i Nauki dr hab. Przemysławem Czarnkiem miało miejsce na Twitterze w dniu 3 marca 2022r.
minister Przemysław Czarnek [SuwRoom] Tym razem Przemysław Czarnek były pytany o program edukacji seksualnej
minister Przemysław Czarnek / Screen YouTube PiS

@Polska Suwerenna i @Bitwa o Polskę, jako autorzy twitterowego pokoju zdecydowali się kontynuować „speak-room” z ministrem ze względu na duże zainteresowanie oraz wyrażoną chęć miesięcznych wizyt w pokoju samego gościa.

W słowach wstępu szef MEiN odniósł się do ostatnich wydarzeń związanych z prezydenckim wetem dotyczącym ustawy o nowelizacji Prawa Oświatowego. Minister przekazał słuchaczom krótką relacje z rozmowy z Prezydentem RP, w której usłyszał ostateczną motywację co do decyzji. „Pan Prezydent nie widzi nic złego w tej ustawie, przepisy są potrzebne, ale nie teraz bo to nie jest czas na niepokoje” - cytował szef MEiN. 

Profesor Czarnek przyjął decyzje Głowy Państwa, choć nie widzi ścisłego związku z reformą Prawa Oświatowego a ustawą o obronie Ojczyzny. Zapowiedział jednocześnie rozpoczęcie prac nad nową ustawą.

W drugiej części „Q & A”  padły pytania, które  dotyczyły  kontynuacji prac nad reformą edukacji oraz większego włączenia w prace legislacyjne nauczycieli o poglądach konserwatywnych. W ich odczuciu projekt zawetowany nie był wystarczająco szeroko konsultowany z nauczycielami. Szef MEiN wyraził swoje zaskoczenie co do obszaru konsultacji, jak powiedział „projekt ustawy był  procedowany przez ponad rok, przeszła wszelkie możliwe konsultacje … i etapy … ponadto pisana była przez praktyków tj. dyrektorów szkół i nauczycieli. Uzupełniana była w wielu obszarach przepisami, które tworzyli członkowie komisji edukacji nauki młodzieży, którzy są byłymi dyrektorami i nauczycielami.” Ustawa w dniu odrzucenia przez Prezydenta RP stanęła ponownie pod dyskusje w ministerstwie w kwestii poszerzenia jej i w takim kształcie zostanie przedstawiona jesienią br. tak aby mogła wejść w życie z nowym rokiem szkolnym, dodał na koniec minister Czarnek. 

Marek Kuna doradca społeczny ministra odczytał pytanie kierowane do gościa dotyczące podwyżek dla nauczycieli. Szef MEiN uspokoił słuchaczy a przede wszystkim nauczycieli, mówiąc że podwyżki idą odrębnym trybem ustawodawczym i nie ma to nic wspólnego z zawetowaną ustawą w dniu 3 marca. Podwyżki dla nauczycieli będą procedowane w trybie poselskim. „Mamy 3 mld złotych przeznaczone na nauczycieli”

Użytkownik TT @MariuszSarol zadał pytanie dotyczące wyzwań stawianych dzisiaj i w najbliższej przyszłości  Ministerstwu Edukacji i Nauki w zakresie uchodźców z Ukrainy objętej działaniami wojennymi. W odpowiedzi szef MEiN powiedział, że wszystko będzie zależało od skali uchodźctwa z Ukrainy i zapewnił, iż żadna szkoła polska nie zostanie zamknięta z powodów jakie istnieją za wschodnią granicą Polski. 

Z poważnym tematem zgłosiła się twitterowiczka @CabajJoanna poruszyła niepokojący problem, tj. naświetliła metodykę programu „Zdrovve love” przygotowanego przez władze miasta Gdańska . Zacytowała co przekazywane jest dzieciom wchodzącym w nowe otoczenie tj. pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych (do odsłuchania na TT #Suwroom ).

Minister Przemysław Czarnek poprosił o odniesienie się do cytowanej metodyki obecne posłanki z opozycji  Katarzynę Lubnauer i Krystynę Szumilas.  Posłanki na innych twitterowych pokojach zarzucały, iż na #Suwroomie nie mogły nigdy uczestniczyć co jak widać okazało się nie prawdą.

Szef MEiN zabrał głos na temat szkodliwości  programów edukacji seksualnej komponowanych przez organizacje pozaszkolne „ … gdybyście wpuścili do szkoły organizacje, która by gloryfikowana nazizm hitlerowski czy putinowski to też by zależało od rodzica czy zapisuje na takie zajęcia i czy się orientuje czy nie?  … pewnych treści demoralizujących, deprawujących  i robiących wodę z mózgu nie może być.”

Kolejne twitterowe spotkanie z ministrem Przemysławem Czarkiem już w kwietniu. 
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe