Forum prawników związkowych w Zakopanem

Długo oczekiwane Forum prawników związkowych, organizowane przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” rozpoczęło się dzisiaj w Zakopanem. Gościem warsztatów był przewodniczący KK Piotr Duda.
 Forum prawników związkowych w Zakopanem
/ dj

Forum prawników związkowych to nieformalne, wyjazdowe spotkanie prawników i specjalistów „Solidarności”  z całej Polski, którzy podczas dwudniowych warsztatów dyskutują nad najważniejszymi wyzwaniami z zakresu prawa pracy, prawa związkowego oraz istotnych dla Związku zagadnień merytorycznych. Do tej pory odbywało się co roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa dwukrotnie było już przekładane.

Organizatorem Forum jest Biuro eksperckie Komisji Krajowej. Gościem pierwszego dnia był Piotr Duda, przewodniczący Związku.

- Bardzo się cieszę, bo dzięki takim warsztatom profesjonalny i merytoryczny związek zawodowy „Solidarność” może być jeszcze lepszym partnerem dla pracodawców, rządu i polityków. To szczególnie ważne w dynamicznie zmieniających się realiach i pojawiających się nowych zjawiskach na rynku pracy, m.in. za sprawą pandemii COVID-19 – powiedział przed spotkaniem szef „Solidarności”

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Co to za język? Tusk o oczyszczaniu Polski z brudu Wiadomości
Co to za język? Tusk o "oczyszczaniu Polski z brudu"

Szef PO Donald Tusk podczas spotkania w Krośnie Odrzańskim zobowiązał się do tego, że jego formacja "oczyści Odrę". To ma wymiar praktyczny dotyczący Odry, ale ma też wymiar uniwersalny, symboliczny, bo trzeba Polskę oczyścić z tego brudu – brudu materialnego i brudu w polskim życiu publicznym – mówił Tusk.

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe