Czy warto inwestować w rynek nieruchomości na Pomorzu?

Masz oszczędności, które chcesz przeznaczyć na zakup mieszkania na wynajem? Możesz rozważać różne lokalizacje, w tym Pomorze. Poznaj 5 powodów, dla których warto poszukać nieruchomości właśnie w tej części Polski.
 Czy warto inwestować w rynek nieruchomości na Pomorzu?

Sopot, Szczecin, Kołobrzeg – miejscowości turystyczne

Pomorze to bardzo atrakcyjny rejon Polski. W okresie wiosenno-letnim do miast położonych nad Bałtykiem zjeżdżają się turyści z całego kraju. Nie każdy chce jednak mieszkać w hotelu i dlatego dynamicznie rozwija się nadmorski rynek najmu krótkoterminowego. Jeżeli zdecydujesz się nabyć mieszkanie w Sopocie, Szczecinie czy Kołobrzegu, goście mogą zarezerwować je też w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego?

Ze względu na liczne atrakcje rodziny z dziećmi chętnie planują zimowe wakacje na Pomorzu. Dla wielu osób znaczenie ma też prozdrowotne działanie jodu, którego stężenie w powietrzu jest największe właśnie w okresie jesienno-zimowym.

Gdynia, Gdańsk – miasta atrakcyjne dla biznesu

Myślisz o tym, aby kupić mieszkanie w Gdyni lub Gdańsku? To świetny pomysł, gdy w planach masz wynajem długoterminowy, a docelową grupą najemców mają być przedsiębiorcy (również zagraniczni). Gdynia i Gdańsk to miasta, w których prężnie rozwija się biznes. Dobre warunki do rozwoju firm dostrzegają też eksperci. Przykład?

W rankingu FDI Global Cities of the Future 2021/2022 Gdynia została uznana za jedno z najbardziej perspektywicznych miast dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych. To powoduje, że przybywają do niej też ekspaci, którzy często poszukują mieszkania na dłużej.

Ogromny rynek nieruchomości z rynku pierwotnego

To kolejny powód, dla którego warto inwestować w rynek nieruchomości na Pomorzu. Firmy deweloperskie realizują inwestycje w różnych częściach tego regionu, w tym w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego czy w miejscowościach położonych nad Zatoką Pucką. Dobrym przykładem miasta, w którym powstają nowe osiedla, jest Gdynia.

Nowe mieszkania w Gdyni są budowane m.in. w dzielnicach:

  • Grabówek – w ramach inwestycji Falista,
  • Orłowo – w ramach inwestycji Nowe Kolibki,
  • Śródmieście – w ramach inwestycji Portova.

Wysoka rentowność inwestycji

Lokaty bankowe czy konta oszczędnościowe nie zapewniają dziś oczekiwanej przez inwestorów ochrony oszczędności. Inaczej jest w przypadku inwestycji w rynek nieruchomości. Stopa zwrotu z wynajmu mieszkań wciąż jest na tyle atrakcyjna, że być może również Ty uznasz właśnie taki plan inwestycyjny za rozsądny. Ile można zarobić na wynajmie mieszkania?

Jak podaje firma Emmerson Evaluation zakres stóp zwrotu z wynajmu mieszkań jest uzależniony od wielkości lokalu mieszkalnego i miasta, w którym się on znajduje. W 2020 r. wynosił on:

  • Warszawa – od 3,4 do 4 proc.,
  • Gdynia – od 3,6 do 4,4 proc.,
  • Szczecin – od 3,5 do 4,4 proc.

Wysoka jakość życia

Ośrodki miejskie położone na Pomorzu są doceniane za wysoką jakość życia. Dobrym przykładem jest Gdańsk, który znalazł się w raporcie „Quality of life in European cities” przygotowanym przez Komisję Europejską. Gdańszczanie doceniają szczególnie transport publiczny, jakość powietrza, czystość, zagospodarowanie przestrzeni publicznej, dostęp do obiektów kulturalnych i sportowych oraz niską przestępczość.

Zadowolenie mieszkańców Pomorza z jakości życia to najlepsza reklama tego regionu. To właśnie sprawia, że co roku tę część kraju jako miejsce stałego zamieszkania wybierają kolejne osoby.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Po awansie na mundialu w Katarze. Trener Czesław Michniewicz zabiera głos Wiadomości
Po awansie na mundialu w Katarze. Trener Czesław Michniewicz zabiera głos

"Awans w pełni zasłużony, ale nerwy były ogromne" - przyznał trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po porażce z Argentyną 0:2 w mistrzostwach świata. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie i zakwalifikowali się do 1/8 finału dzięki lepszemu bilansowi bramek niż Meksyk.

Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA. Jest oświadczenie zatrzymanego Wiadomości
Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA. Jest oświadczenie zatrzymanego

Michał D. szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza został zatrzymany w środę przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Polska przegrywa z Argentyną. Ale gramy dalej na mundialu w Katarze Wiadomości
Polska przegrywa z Argentyną. Ale gramy dalej na mundialu w Katarze

Polska przegrała z Argentyną w trzecim meczu mistrzostw świata piłki nożnej w Katarze. Mimo porażki Biało-Czerwoni zagrają w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata.

Warszawski urzędnik zatrzymany przez CBA. Co na to ratusz? Wiadomości
Warszawski urzędnik zatrzymany przez CBA. Co na to ratusz?

Władze Warszawy odmówiły komentarza ws. zatrzymania przez CBA szefa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza Michała D.

Dramat Biało-Czerwonych tuż po gwizdku. Argentyna strzela bramkę Wiadomości
Dramat Biało-Czerwonych tuż po gwizdku. Argentyna strzela bramkę

Polska przegrywa z Argentyną 0:1 w 46. minucie meczu piłkarskich mistrzostw świata. Bramkę zdobył Alexis Mac Allister.

Bandyto, stój. To jest nagranie z kolizji Jerzego S.? [WIDEO] Wiadomości
"Bandyto, stój." To jest nagranie z kolizji Jerzego S.? [WIDEO]

Aktor Jerzy S. usłyszał we wtorek zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Tymczasem "Fakt" opublikował film, który jak twierdzi obrazuje wspomnianą kolizję.

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny. Strzelał Leo Messi Wiadomości
Wojciech Szczęsny obronił rzut karny. Strzelał Leo Messi

W 39. minucie Wojciech Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Lionela Messiego w meczu z Argentyną w piłkarskich mistrzostwach świata.

Znany poseł odchodzi z Polska 2050. Jest oświadczenie Wiadomości
Znany poseł odchodzi z Polska 2050. Jest oświadczenie

„Rozstaję się z partią Polska 2050. Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji, jak i dla mnie” — poinformował Wojciech Maksymowicz.

Afera w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie Wiadomości
Afera w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

Zawrzało wokół Pałacu Bukingham. Wszystko za sprawą oskarżeń wobec jednego z członków czołowego zespołu króla Karola III. Brytyjskie media pisały o „aferze”. W sieci pojawiło się stanowisko księcia Williama i Kate Middleton.

„Dzień Dobry TVN otwórzcie oczy”. Burza po występie Małgorzaty Rozenek Wiadomości
„Dzień Dobry TVN otwórzcie oczy”. Burza po występie Małgorzaty Rozenek

Za nami kolejny występ Małgorzaty Rozenek w roli prowadzącej „Dzień dobry TVN”. W sieci po raz kolejny rozpętała się burza. Widzowie nie kryją oburzenia.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe