Porozumienie w W&W. Kolejne negocjacje w czerwcu przyszłego roku

Wczoraj pracownicy W&W w Lubsku podpisali z pracodawcą porozumienie zakładające m.in. przywrócenie do pracy przewodniczącej Komisji Zakładowej Małgorzaty Musielak oraz podwyżki w wysokości 450 zł brutto od 1 września.
 Porozumienie w W&W. Kolejne negocjacje w czerwcu przyszłego roku
/ fot. M. Kukuła

„Wczoraj strajkujący pracownicy, w większości kobiety, w porannym głosowaniu zaakceptowali treść porozumienia płacowego, na mocy którego Przewodnicząca Komisji Zakładowej i Komitetu Strajkowego wraca do pracy, a pracownicy otrzymują od 1 września 2022 podwyżki w uzgodnionej wysokości. Ustalono, że kolejne negocjacje rozpoczną się w czerwcu 2023, tak aby podwyżka weszła najpóźniej od 1 września 2023” – informuje w komunikacie Bogusław Motowidełko, przewodniczący Zarządu Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność”. 8 września o godz. 9.00 rano wycofano Małgorzacie Musielak, przewodniczącej Komisji Zakładowej, wręczone w dniu 6 września rozwiązanie umowy o pracę. Po tym wydarzeniu pracownicy zakończyli strajk i wrócili do pracy.
„Około godz. 15.00 podpisano porozumienie z najważniejszymi punktami:
– przywrócono Przewodniczącą do pracy;
– wprowadzono podwyżki płac;
– zagwarantowano kolejne podwyżki płac od września 2023 – wysokość do negocjacji;
– zakończono spór zbiorowy i strajk” – informuje przewodniczący Motowidełko. 

Strajkujący podziękowali wszystkim osobom, które ich wsparły. W szczególności za pośrednictwem przewodniczącego Motowidełki podziękowania od strajkującej załogi skierowano na ręce przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe