Katarzyna Łażewska-Hrycko dla „TS”: Pielgrzymka Ludzi Pracy wpisuje się w misję i działalność PIP

– Przyjaźń to dobre słowo na określenie tego, co łączy nas z Solidarnością, ale także z innymi organizacjami pracowników – powiedziała nam podczas tegorocznej Pielgrzymki Ludzi Pracy główna inspektor pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.
 Katarzyna Łażewska-Hrycko dla „TS”: Pielgrzymka Ludzi Pracy wpisuje się w misję i działalność PIP
/ fot. M. Żegliński

– Przybywam na Jasną Górę z dwóch powodów. Pierwszy z nich jest osobisty. Częstochowa i Matka Boża są dla mnie ważne z punktu widzenia religijnego. Przyjechałam do Częstochowy też z uwagi na to, że reprezentuję urząd zajmujący się pomocą pracownikom. Pielgrzymka Ludzi Pracy wpisuje się w misję i w działalność Państwowej Inspekcji Pracy. Jako szef tego urzędu uważam, że Jasna Góra to jest takie miejsce, w którym Państwowa Inspekcja Pracy powinna być obecna – powiedziała Katarzyna Łażewska-Hrycko, która jako Główny Inspektor Pracy już po raz drugi przybyła na Pielgrzymkę Ludzi Pracy.

– Przyjaźń to dobre słowo na określenie tego, co łączy nas z Solidarnością, ale także z innymi organizacjami pracowników. Jasna Góra zaś jest miejscem, które pozwala nam się łączyć i – w takim wymiarze duchowym i zawodowym – być tu po prostu razem. Dla nas jest to ważne – dodała Katarzyna Łażewska-Hrycko.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe