Posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Branży Spożywczej

W dniu 13 września 2022r., w formule online, odbyło się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Branży Spożywczej. Głównym tematem spotkania była kwestia zabezpieczenia przez stronę rządową dostępu do energii elektrycznej, gazu i węgla dla podmiotów gospodarczych z branży spożywczej.
 Posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Branży Spożywczej
/ fot. Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ "Solidarność"

W czasie spotkania rozmawiano również o konsekwencjach ustawy o rozszerzonej odpowiedzialności – tę kwestię zreferował, Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców – a także o wpływie podatków dyskryminacyjnych na kondycję przedsiębiorstw w Polsce i polityce rządu RP względem branży tytoniowej.

Jeden z reprezentujących Radę Sekretariatu, przewodniczący Zbigniew Sikorski, mówił o potrzebie omówienia przez Zespół problematyki związanej z digitalizacją, robotyzacją, czyli przemysłem 4.0. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że Zespół zajmie się tym tematem na kolejnym posiedzeniu.

Pozostałymi osobami, które reprezentowały Sekretariat Przemysłu Spożywczego byli: Jan Hałaś, Adam Urbański oraz Andrzej Biegun.

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe